Hava filtresi ile ilgili tum gercekler

hasali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir sorum var...
Açık filtreler sayesinde motora soğuk hava geldiği doğrudur, ancak alınan verim (azda olsa güç artışıda diyebiliriz) soğuk havanın verimimidir? yoksa soğuk havadan etkilenen sensörün yakıt oranını artırması ile oluşan verimmidir?
Açık filtre aldım fakat daha takmadım pişman olmakla olmamak arasındayım şayet sensörle ilgili ise sensöre etki eden cihp lerden alsam daha uzuz ve verimli olurdu...
Anlamadım işte bir yardım bekliyorum:confused:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yağlamayı wd 40 ile yapsak olu mu?

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir sorum var...
Açık filtreler sayesinde motora soğuk hava geldiği doğrudur, ancak alınan verim (azda olsa güç artışıda diyebiliriz) soğuk havanın verimimidir? yoksa soğuk havadan etkilenen sensörün yakıt oranını artırması ile oluşan verimmidir?
Açık filtre aldım fakat daha takmadım pişman olmakla olmamak arasındayım şayet sensörle ilgili ise sensöre etki eden cihp lerden alsam daha uzuz ve verimli olurdu...
Anlamadım işte bir yardım bekliyorum:confused:

açık filtre motora soğuk hava vermez ki bu tamamen sizin filtre uygulamasını nasıl yaptığınıza göre değişir yani filtreyi nereye koyduğunuza ve havayı nerden alacağına göre değişir. tamamen sıcak hava da alabilir koyduğunuz yere göre...

sensöre etki eden modüllere hiç boşuna para vermeyin (ben vermiştim) aracın dengesini alt üst ediyor yakıt tüketimini de artırıyor ama olumlu bişey vermiyor. açık filtre aldınız madem uygun bir uygulama yaparak takınız deneyiniz efendim tadını çıkartın yani :)

kaangk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
PERFORMANS FİLİTRELERİ HAKKINDA:
Performans hava filtreleri uygulamadaki kolaylıkları ve fiyatlarının diğer modifiye aksamlarına göre çok daha hesaplı olması sebebiyle modifikasyonda genellikle hepimizin ilk başlangıç noktası olmuştur.

Filtre Bakımı:
. Filtre bakımı iki kısımdan oluşur: temizleme ve yağlama.. Bu da ayrı bir meseledir, çünkü benzin istasyonlarına gidip de 5 litrelik Şaşal ya da Hayat Su şişesini gösterip “şunu doldurur musunuz” dediğinizde görevlilerin ilk yaptığı yüzünüze bakıp “Abi yasak, karakoldan kağıt alman lazım” oluyor.. O ilk bakışlarla da sizi süzüyor.. Du bakıyım bu adamda terörist tipi var mı diye.. Evet, var.. İlk 106 Gti kullanan teröristim ben.. molotof kokteyli yapacağım da, bizde kalmamış, sizde fazla varsa biraz benzin rica edecektim.... Neyse efendim.. Benzini aldıktan sonra filtreyi içine daldırıp 1-2 saat kadar bekletin. Filtreyi arada daire şeklinde hareketlerle çevirerek de temizleme işlemine yardımcı olabilirsiniz.. Hatta benzini baştan ikiye bölüp sonradan ikinci bi temiz su yapmak da mümkün
.. :) Son olarak da iyice durulayın. Benzin tamamen uçtuktan sonra ince sprey yağı filtrenin iç kısmına uygulayın. Yağ, filtre üzerinde yapışkan ve tutucu madde görevi görerek toz ve kirin filtreye yapışmasını sağlayacaktır, böylelikle motora girenin sadece hava olduğuna emin olabilirsiniz...

Yanlış anlmayın ama 5 litre benzin parasına az daha ekleyip sıfırını alsak...

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar corsa 1.3 cdti de kutu içi performans filtresi kullanan varmı aranızda artıları eksileri nelerdir?

DrCS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra h 1.6 turbo(180hp)ye hangi filtre takılmalı?
Green en iyisi araştırdığım kadarıyla ama açık mı almalı kapalı mı?
Hangisinde ne kadar performans-ses farkı olur? (yakıt çok artmadığı sürece sorun değil)
Açık hava filtresinin motora bir zararı olur mu?
Bu başlığın tamamını okudum ancak kafam karıştı herkes başka birşey söylüyor.
Varsa profesyonel veya tecrübeleri arkadaşlardan cevap bekliyorum.

EFE_20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bu green filtresini nerden alabiliriz ve bizim araçlara uyar mı? ha birde kaç paradır bunlar?

crazyopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya ben yaz aylarında filtremi K&N ile değiştirmek istiyorum ama şimdi ne yapacağımı şaşırdım.Benim için ses filan önemli değidir.Güç olsun yeter...Nice otomobiller var ki dışarıdan süper gözüküyor.Bana bir akıl verin.En performanslı filtre için ne alıp,uygulamalıyım???