Hararet sorunu

MuRaTTTBJK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 astra gtc aracım var..fanı 115 lerde açıyor normalmidir?bide içeriye dumanlar geliyor ne sıkıntı olabilir?termostatıda yeni değiştirdim..yardımcı olursanız sevinirim..

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 astra gtc aracım var..fanı 115 lerde açıyor normalmidir?bide içeriye dumanlar geliyor ne sıkıntı olabilir?termostatıda yeni değiştirdim..yardımcı olursanız sevinirim..

Termostatın belli bir evresi vardır 115 veya110 açar ustan bu durumu izah etmiştir herhalde, duman sorununa gelince termostatı değiştirdiğin ustaya tlf aracılığı ile sorsaydın en iyisi dir, dumanın kokusu kablo yanığı gibimi geliyor yoksa sıcak buhar dumanı gibimi kontrol et, bizim söylemlerimizlen müdahale edemezsin tahminimce ustalan haberleş arıza ilerlemeden halledin, geçmiş olsun en kısa zamanda arızan giderilmesi dileğiyle arkadaşım..

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
umarım antfriz kullanmışsınızdır... en az 3 litre kullanmakta fayda var. kırmızı olanlardan... ayrıca tam emin değilim ama sanki 115 dereceden önce 105 civarı sanırım fanın ilk kademesinin çalışması gerekiyor gibi hatırlıyorum... fanın sigortalarını rölelerini vede fanın altında kablolarının girdiği yerdeki rezistansı bir kontrol ettirin... belki ilk kademe çalışmıyordur

MuRaTTTBJK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun yol giderken motor arıza ışığı yaktı gaz fren kombinasyonuyla hata kodunu öğrendim termostat arızası verdi değiştirttim..bugün yolda giderken içeriye buhar tarzında duman geldi sonra geçti..fanda 115 te açıyor kaputu açtığımda buhar tarzında dumanlar geliyor..ne yapacağımı bilmiyorum:confused:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızda sorun var,115 derece çok yüksek.ya gene termostad sorununuz var yada devirdaim veya başka bir sorun.kaynama noktasına geldiği için buhar basınç oluşuyordur,conta dahil kontrol edilmesi gerek.ne fazla 105 derecede termostad tam açılmış olması ve fanın devrede olması gerek.

MuRaTTTBJK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servise gittiğimde nerelerine bakılmasını söyliyeyim Selim abi?

delikanlim9294

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
115 nedir abi ya benim araç 90 dereceyi 1 milim bile geçmez ki geçmesinde zaten.sürekli hararet yapacakmış korkusuyla ben kullanamam o aracı.gider 90 lık müşür alır öyle kullanırım geçmiş olsun

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H arabada en fazla 107-108 derece gördüm yazın 35 derecelerde.
Fan açıyor mu? İkinci derece fanı açması lazım,o da epey sesli çalışır, duyuyor musunuz sesini?

MuRaTTTBJK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan Açıyor ama dediğim gibi 115 geldiğinde açıyor:confused: ne yapmam lazım?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et