Hararet sorunu

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta senın fanın ılk kademe acmasında sıkıntı var ya rolesı yanık yada fanın uzerınde bunu devreye sokan bı parca var onun tamır edılmesı lazım bızım akrabanın corsada oldu aynı sorun 2. kademe gecmıyodu devreye 2 gecmeyınce arac ısındıgında korumaya alıp devır dusuruyordu usta buldu onuda fanın uzeırndekı parca tamır edıldı duzeldı olay 115 cok yuksek bı sıcaklık mazallah boru patlatır bısı yapar bence fazla kullanmadan dedıklerımı bı kontrol ettır

alionur54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İki fan müşürü olur genelde ilki 95-105 ikinicisi 100-115 aralıgında aractan araca.degisen sıcaklıklarda fan acar ikinci hızlı fan ve klima fanını da acar sizin ilk müşür arızalı ya da tesisatında sırun var

ASUS Zenfone 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MuRaTTTBJK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahçelievler'de göstermediğim usta kalmadı bi türlü bulamıyorlar sorunu..
Sizden aldığım Önerileri söylüyorum öyle birşey yok diyorlar..
Astralar 115 te fan açıyormuş hepsi öyle diyorlar:confused:

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benimde araç 110dan önce fanı açmıyor.

Benimde araç 110dan önce fanı açmıyor. tabi motor farklı olabilir. Adamlar iyiki gösterge koymamış. 100 üstüne çıktımı kaynatır diye biliyoruz? Dışarda 30 cm kar var. Bugün baya gezdim 90 zor gördüm arabadan indim radyatör buz gibi. E napalım sınamadık. Açtım ful kaleriferi.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta 95 de açıyor bilginize....

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Her zaman araçlarınız da kesinlikle su kullanmayın arkadaşlar. Suyun kaynama derecesi belli antifrizin kaynama derecesi sudan daha yüksek olmasından dolayı belli sıcaklığa geldiğinde imdadınıza fan yetişir. Ama su kullanır iseniz hararet yapma durumunuz daha yüksel....

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul'un göbeğindesiniz. Emin olmak için Odak, Çiftkurtlar, Balkanlar, Mar gibi bilindik yetkili servislerden birine gidin, içiniz rahat etsin.

115 bg'lik 1.6 motor sanırım. Bana o değerler normal gelmiyor. Ama araç GTC olduğu için soğutma sistemi, hararet müşürü, vs. nedir ne değildir bilmiyorum.

MuRaTTTBJK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aksaray'da parcacılara geldim benim araçta fan müşürü ve role yokmuş..ve tek tip termostat varmış ne yapıcam anlamadım arkadaşlar

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aksaray'da parcacılara geldim benim araçta fan müşürü ve role yokmuş..ve tek tip termostat varmış ne yapıcam anlamadım arkadaşlar

radyatör fanının kablo soketinin girdiği parçayı söktürüp baktırdınızmı? sağlammı? fanın birinci ve ikinci kademe olarak ve radyatörden gelen havanın sıcaklığına görede fan hızını ayarlar bu dediğim parça...