Hararet sorunu

MuRaTTTBJK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan müşürü yada hararet müşürü bozulduysada öyle 115 temi açar?

MuRaTTTBJK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tech 2 de termostat arızası vermişti sadece onuda değiştirttim ama yine 115 lerde açıyor fanı:confused:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat iyi bir usta bul tüm tesisatı kontrol ettir hatta roleleri ve hatta klima müşürünü dahil radyatör üstü muhtemelen ilk fan devreye girmiyor ikinci kademe devreye giriyordur

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:04 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 08:04 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=y_Q8ci2wX3g bunu bi kontrol ettirin... erviste yada özel serviste fan testi yapsınlar videodaki adamın en son yaptığı gbi...
Hatta Yener kardeşimin gösterdiği bu parçayı da kontrol ettir

MuRaTTTBJK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim abi sanayide uğramadığım servis kalmadı hepsi 115 normal diyolar astra harareti seven bi araçmış o yüzden öyle geç açıyor dediler..fan müşürüyle alakalı olabilirmi dedim yok dediler tech 2 bağladılar arıza yok çıkıyo..anlamadım gitti abi..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat bana opel ne anlatırsa anlatsın 106 hadi ama 110 derece ve sonrası hikaye. Bak ne buldum 106 derecede fan devreye giren rezistanı bozuk diye yenisini takıyor ve 100 demeden devreye giriyor
http://www.youtube.com/watch?v=hqOSHzrto5Q

Son düzenleme:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat bana opel ne anlatırsa anlatsın 106 hadi ama 110 derece ve sonrası hikaye. Bak ne buldum 106 derecede fan devreye giren rezistanı bozuk diye yenisini takıyor ve 100 demeden devreye giriyor
http://www.youtube.com/watch?v=hqOSHzrto5Q

abi 1.6 turbo motorlarda z16ler,let,lel motorlarda durum bu şekilde.99 veya 100 de ilk kademe 105 i geçerse ikinci kademe fan çalışıyor. benim arabada bu şekilde.beyin kontrol ediyor çalışmasını ekstra radyatörde müşür falan yok.

arkadaşın aracı 1.6 turbosuz ama onunkinde kesinlikle sorun var hiç normal değil yani. ilk kademe çalışmıyor muhtemelende bu fan üzerindeki rezistanstan yada röle sigorta gibi şeylerden dolayı...

MuRaTTTBJK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ilginiz için Çok teşekkür ederim yanlız bu arızadan nasıl kurtulacağım?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat Bey,
şimdi neler yaptık nelere baktık şöyle bir tekrar edelim;
tüm sigorta ve rolelere baktık mı? olabilirki birinci kademe devreye girmiyordur. 2 role olması gerek ön sigorta kutusunda 5-6 nolu roleleri kontrol edin olmadı birinden değişerek bakın sonuca,fan üzeri müşür soketlerini kontak sprayı ile temizleyip deneyin.hatta pahalı değil bir değişmeyi deneyin.Sonuçlara göre bakalım,İsterseniz diğer konuyu silelim ki yardımcı deneyimi olanlar bu konuda yapılana göre fikir söylebilir,inşallah sorunuzu çözeriz.

MuRaTTTBJK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim abi öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim..Dediklerinin hepsine bugün batıracağım ve hemen dönüş yapacağım sana..