hangi yağ?

cliocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam,aracım 2013 model şu an 5500 km de 1 yıl dolmak üzere ve bakım yaptıracağım.garantide olduğu için servise danıştım hem fiyat hem malzeme bilgisi için.480 tl fiyat verildi polen filitresi 5500 km de değişirmi dedim ona gerek yok fiyat 400 tl ye düşer dedi.motor yağı ne kullanıyorsunuz diye sordum gm nin önerdiği yağı kullanıyoruz dedi,gm ni yağı pek önerilmiyor kalite bakımından dedim nereden çıkarılıyor bunlar anlamıyorum diye cevap verdi.sonra yedek parçaya uğradım orada tam karşıda LUKOİL GENESİS 5 w 30 yağı gördüm parçacıya sordum bunları kullanıyoruz dedi.aldım inceledim dexos 2 özelliği mevcut .
şimdi benin sorum bu lukoil genesis nasıldır ve asıl kullanmak istediğim mobil 1 0w40 esp.servise bu yağı sordum olmaz sizin araca 5 30 kullanılıyor dedi.eğer faturalı olmak şartı ile dışarıdan getire bilirsiniz dedi yağı.
forumda araştırmayaptım ama genelde 1.3 dizel araçlar için konu açılmış.
araç 5500 km de izmirde yaşıyorum izmir yazın çok sıcak kışın - 3 ün altına düştüğünü görmedim.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mobil 1 0-40 5-30 yada castrol edge 5-40 veya 5-30 alıp gidin servise. lukoilde neymiş! sonra 100 bine gelmeden yağ eksiltir tabi arabalar! motor kodunuz ne kaç litre kullanıyor bilmiyorum ama 4lt yetmeyebilir. iki tane 4 lük alıp gidebilirsiiniz. bir dahaki bakıma bir tane 4 lt lik alırısnız. iyi karar verin yağa ve hep aynısını kullanmaya özen gösterin...

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de kafama çok takilmisti. Her zaman 10 - 40 yağ kullandım ama en son mobil New life 0 - 40 da karar kıldım. Arkadaşlar aracın sesi bile değişir demişlerdi hakkaten daha sessiz eskiye oranla. Tavsiye ederim ben de.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabanin motoru 1.3 cdti ben mobil 1 0w40 esp (esp dizel partikül filtreli olanlar icin) kullaniyorum cok basarili yag ortalama 2000 km dir kullaniyorum arabanin motor sesi inanilmaz düstü önceden 5/40 castrol edge kullaniyordum ama mobili tek gecerim, bu arada mobilin sayfasina girip hangi yag hangi motor diye bir bölüm var ben o sekilde buldum eger motorunuz 1.3 cdti ise 3.2 litre kullanmalisiniz gerci o sayfada ne kadar kullanacaginizda yazili bazi servisler nedenini bilmiyorum bidondaki 4 litre yagin hepsini bosaltiyorlar ve cok zararli bildigim kadari ile.

cliocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mobil1 in sitesinde new life 0 40 öneriyor.new life de dexos2 özelliği yokmuş.esp 0 40 ile arasında fiyat farkı yok.lukoil de netten araştırdığım kadarı ile rus şirketi ve bu konuda gayet başarılı imiş.ve metroda 4 litre lukoil genesis 70 tl.fiyat olarak uygun ama 5 30 var sadece metroda.benzinlide 4.5 litre gidiyor.