Geç çalışma sorunu!

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.fcbarcelonaturkiye.com
Arkadaşlar inanın forumdaki bu konuyla ilgili mesajları belkide ikişer defa okumuşumdur.
Benimkinin sorunu şöyle;
Aracım 96 Vectra B GLS Voltran sıralı LPG var.

* 4-5 aydır çalışmasında sorun yoktu, herşey yolunda idi.

* 10 gün kadar dip depo ile sürdüm aracı:( Sonrasında sabah soğukken geç çalışma sorunu çıktı. Sıcakken herşey normal ama bir yarım saat aradan sonra bile geç çalışma vardı.

*Test etmek için 2-3 gün ve yaklaşık 40-50 km kadar sırf benzin konumunda kullandım. Sonuç; sabah, öğle, akşam, sıcak, soğuk farketmiyor araç gayet güzel çalışıyor.

*Ama ne zamanki tekrar LPG konumuna getiriyorum ve öyle gidiyorum 10-15 km sonrasında bile yine geç çalışma sorunu ortaya çıkıyor. Bunu 1 haftada 2-3 kez test ettim. Hep aynı!

LPG taktırdığım yer şu anda bulunduğum yerden uzak ve burada bakıp ayar yapacak ustada yok.

Ustaya gitmeden önce sizin görüşlerinizi almayı isterim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

attv63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar inanın forumdaki bu konuyla ilgili mesajları belkide ikişer defa okumuşumdur.
Benimkinin sorunu şöyle;
Aracım 96 Vectra B GLS Voltran sıralı LPG var.

* 4-5 aydır çalışmasında sorun yoktu, herşey yolunda idi.

* 10 gün kadar dip depo ile sürdüm aracı:( Sonrasında sabah soğukken geç çalışma sorunu çıktı. Sıcakken herşey normal ama bir yarım saat aradan sonra bile geç çalışma vardı.

*Test etmek için 2-3 gün ve yaklaşık 40-50 km kadar sırf benzin konumunda kullandım. Sonuç; sabah, öğle, akşam, sıcak, soğuk farketmiyor araç gayet güzel çalışıyor.

*Ama ne zamanki tekrar LPG konumuna getiriyorum ve öyle gidiyorum 10-15 km sonrasında bile yine geç çalışma sorunu ortaya çıkıyor. Bunu 1 haftada 2-3 kez test ettim. Hep aynı!

LPG taktırdığım yer şu anda bulunduğum yerden uzak ve burada bakıp ayar yapacak ustada yok.

Ustaya gitmeden önce sizin görüşlerinizi almayı isterim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

Kardeş aynı sistem bende de var araç normalde ilk çalıştıkdan sonra kaç saniye yada dakika içinde lpg ye geçiyor ve senin sorunun buyuk ihtimalle gaz çok geliyor ve zengin karışımda var ilk çalıştıgında boguyor arabayıı mutlaka taktırdıgın yere gidip baktırman lazım bilgisayara baglatıp bu arada ne kadara takdırdın

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk çalıstırdıgın an benzınle calısıyor. geri dönüş valfine bakılmalı

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Normalde hava sıcaklığına da bağlı olarak, 30-90 sn aralığında LPG'ye geçiyordu. Ama son zamanlarda buda çok bozuldu bazen hemen geçiyor, bazen 3-4 dk geçmesine rağmen hala geçmiyor.
Ben geçen temmuz ayında LPG taktırdım 1.200 YTL ye mal oldu.

letitout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın benzinini kontrol edin, deponuzun yeterli miktarda dolu olmasına özen gösterin, zira ateşleme benzinin yakıt olarak kullanıldığı bir durum. komple lpg sistemını suclamayalımda bence benzin edavatları, yeterliliği, ve kaliteli şeçimi konusunun üzerindede duralım.

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Geçen hafta sonu 350 km lik şehirdışı yol yaptım, LPG ile sorun yaşayınca (5.viteste gaz yememe, debriyaja basıldığında stop etme...) bende sürekli benzinde kullandım.
Eve geri döndüğümde, ertesi gün yukarda bahsettiğim çalışma sorunu ortadan kalkmıştı. Anlamadım gitti, şimdi çalışmada sorun yok normal ilk marşta çalışıyor.

Ama şimdide LPG de iken biraz sarsıntılı çalışıyor, benzine alınca sarsıntı geçiyor.

Ben bu ilk marş sorunu ile 6-7 ay öncede uğraştım ve yine bişey yaptırmadığım halde, uzun yol sonrası araç kendine gelmişti.

Buradaki sır perdesinin arkasında ne var bir yardım edin lütfen. Fikirleriniz için teşekkürler.

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ateşleme sistemlerine (buji,buji kabloları ve ateşleme bobini)bunlara baktırdın mı?Lpg filitresini temizlettin mi?Yapmadıysan bir baktır lpg de ateşleme sistemi biraz daha iyi olması gerekiyor.Yoksa tekleme veya çekmeme sorunu olabiliyor....

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Önerileriniz için teşekkürler İrfan bey, dikkate alacağım.

ateşleme sistemlerine (buji,buji kabloları ve ateşleme bobini)bunlara baktırdın mı?Lpg filitresini temizlettin mi?Yapmadıysan bir baktır lpg de ateşleme sistemi biraz daha iyi olması gerekiyor.Yoksa tekleme veya çekmeme sorunu olabiliyor....

BATTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıralı sistemde bu tip sorunlar vermemesi lazım buji buji kablolarına kesin baktır. lpg de gaz yememe sadece depo biterken basınç azalınca yapar. zaten sıkıştırınca araba direk benzine geçer (zira benim araçta brc siralı var öyle oluyor) onun dışında sıralı sistemde ayar bozulması olmaz, lpg sisteminin filtrelerinin de kirleneceğine pek ihtimal vermiyorum. zira 60 bin km sonra benimkiler tertemiz çıkmıştı. gaz rispensırlarında filitreleme sistemi var yeterli oluyor.
333fq1.jpg

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel'e VOLTRAN olmuyor. VOLTRAN'sa uzak dur