geç çalışma hk.

oceanfoam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar selam,

- aracımı sabahları çalıştırırken marş basıyor yalnız geç çalışıyor, çalışırkende poh poh, patır kütür tarzı sesler çıkartıyor. stop ettikten sonra tekrar uzun marşta çalışıyor fakat herhangi bir ses gelmiyor. en son özel servise bıraktım araç 3 gün orada yattı ve krank devir sensöründen olduğu söylendi ve parça sıfır olarak takıldı ama sorun düzelmedi. araçta çoğu parçalar sıfır olarak takıldı. (ateşleme bobini, benzin pompası, krank devir sensörü, genel bakım ve filtrelerin tümü, bujiler, egr valfi.)
- ikinci sorunumda lpg ile seyrederken 120-130-140 km süratle giderken benzine geçiyor sistem. lpg kiti brc lpg filtreleri değişti ve ayarları yapıldı. lpg için bir sorun yok sorun araçta denildi.

bir kaç usta aracın beynine bakmamız gerektiğini söyledi.
burada bir danışmak istedim. acaba sorunlarımın çözümü için ne yapmam gerekir. bir akıl verebilirmi değerli ustalarım bana.

beyinde bir problem çıkma ihtimaline karşı masraf büyük olurmu.

saygılar.

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg sorunun için şunu söyliyebilirimki lpg nin ecu sunden yani beyninden olabilir. çünkü lpg den benzine geçmeyi araç beyni değil, lpg beyni karar verir. bizdede mesela bi sorun vardı lpg beynini değiştirdiler,beyin bozukmuş kendiliğinden bi benzine bi gaza geçiyordu...

oceanfoam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg sorunun için şunu söyliyebilirimki lpg nin ecu sunden yani beyninden olabilir. çünkü lpg den benzine geçmeyi araç beyni değil, lpg beyni karar verir. bizdede mesela bi sorun vardı lpg beynini değiştirdiler,beyin bozukmuş kendiliğinden bi benzine bi gaza geçiyordu...

benim anlamadığım lpg servisi sistemde sorun yok diyor. en iyisi başka bir servise daha göstereyim. bazen düşünüp duruyorum acaba aynı usta aynı servise giderek hatamı yapıyorum diye. tanımadığım bir servise göstereyim birde bakalım ne diyecekler.
teşekkürler cevap için.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
sorun benzin pompası içindeki S hortumda delik olması lütfen ona bakın sorun yoksa bana telefon açın 0542 516 74 01 gündüz

oceanfoam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kendim görebilirmiyim acaba hortumun zarar görüp görmediğini yoksa servistekileremi göstereyim kurcalamadan. nasıl sökülüp takıldığını görmüştüm önceden.