ÇÖZÜLDÜ Frene basınca kesilen ses

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Evet video' daki manzara hayli güzel. Açıkcası burada ki işçiliğin de ucuz olduğunu söylemek zor. Üstüne ne yazık ki teorik bilgileri hiç dikkate almadan iş yapan sürüyle usta ile uğraşıyorsunuz. Öncelikle kendiniz çözmeye çalışın. İnşallah bir an önce kurtulursunuz.

Ayrıca videoda bir diğer ayrıntı da araç titreşime girince de aynı sesi duyuyoruz. Düz yolda ve hızlı giderken ses neredeyse yok. Ancak ufak bir titreşimde ses az duyuluyor, titreşim geçiyor sonra tekrar ses kayboluyor.
Bugün porya bilyesi değişti ama maalesef sorun devam ediyor. Pazartesi tekrar randevu aldım atölyeye. Akstan olabilir mi acaba :(

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sesi arka fren pimlerini değiştirerek çözdüm. Ses ön sag değil, arka sağdanmış. 3 farklı atölyede baktırmama rağmen sorunu yine kendim çözdüm. Konuda yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sesi arka fren primlerini değiştirerek çözdüm. Ses ön sag değil, arka sağdanmış. 3 farklı atölyede baktırmama rağmen sorunu yine kendim çözdüm. Konuda yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.
Hayırlı uğurlu olsun :) sevindim sizin adınıza.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
gelmiş geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: kemalwebnet

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sesi arka fren pimlerini değiştirerek çözdüm. Ses ön sag değil, arka sağdanmış. 3 farklı atölyede baktırmama rağmen sorunu yine kendim çözdüm. Konuda yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.
Fren pimi dediğiniz nedir hocam? Aynı sorunu geçen uzun yolda 70 km de bile bir kez duydum. Biliyorsunuz anlatmıştım. Ben de çok düşük hızlarda ara ara oluyor. Özellikle bir tarafa direksiyonu çevirince oluyor hafif. Daha önceki aracımda da aynısını oluyordu. Balataları değişince sorun çözülmüştü. Şuan ki aracımda balatalar yeni. Ama sizin söylediniz gibi fren aksamında sıkıntı var gibi. Frene basınca ses kesiliyor her türlü.

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Fren pimi dediğiniz nedir hocam? Aynı sorunu geçen uzun yolda 70 km de bile bir kez duydum. Biliyorsunuz anlatmıştım. Ben de çok düşük hızlarda ara ara oluyor. Özellikle bir tarafa direksiyonu çevirince oluyor hafif. Daha önceki aracımda da aynısını oluyordu. Balataları değişince sorun çözülmüştü. Şuan ki aracımda balatalar yeni. Ama sizin söylediniz gibi fren aksamında sıkıntı var gibi. Frene basınca ses kesiliyor her türlü.

• Beğen
Tepkiler: kaanrevan

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Hocam teşekkür ederim. Sanırım benim sorunum da o. Benim ki ara ara yapıyor. Devamlı olmuyor. Bunu okudum, sanırım bu sistemi kapayan bir kaplama kauçuk gibi birşey varmış. İçerisine toz almaması için. Eğer toz alırsa bu şekilde geri ittirme yapmadığı için frenleme gibi bir ses yapıyormuş. Acaba bunu değiştirmeden önlemek mümkün değil mi? En iyisi ben balataları değiştirirken bu parçayı da temin edip değiştirteyim.

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Hocam teşekkür ederim. Sanırım benim sorunum da o. Benim ki ara ara yapıyor. Devamlı olmuyor. Bunu okudum, sanırım bu sistemi kapayan bir kaplama kauçuk gibi birşey varmış. İçerisine toz almaması için. Eğer toz alırsa bu şekilde geri ittirme yapmadığı için frenleme gibi bir ses yapıyormuş. Acaba bunu değiştirmeden önlemek mümkün değil mi? En iyisi ben balataları değiştirirken bu parçayı da temin edip değiştirteyim.
Rica ederim. O pimleri söküp yuvalarını ve o kauçuk içini iyice temizleyin sonra kılavuz pimlerinin girdiği delilikleri silikon gres ile doldurun ve tekrar takın. %99 ses kesilir. Belirli bir süre sonra yine gelirse pimlerin de değişmesi gerekebilir.