ÇÖZÜLDÜ Frene basınca kesilen ses

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Bu ihtimale karşı kaliperi pimler dahil komple değiştirdik. Başka nereye bakabiliriz? Yani bunu nasıl doğrulayabiliriz?
Hocam değiştirdim demişsiniz ama bu ses balata sesi gibi geliyor bana. Önce ki tecrübemde de balata değişmişti sorun çözülmüştü

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim diğer aracımda da oluyordu, Citreon Nemo ,Balata ve diskler sıfırıyla orjinaliyle değiştirmiştik. Yeni olduğu için bazen ses yapıyordu. Ama burda önemli olan fren yaptıktan sonramı oluyor yoksa, normal yolda giderken mi ? Çünkü direk yolda giderken yapıyorsa, ya uygun parça orjinal değilse sürtünme oluyordur. Servisinizden emin değilseniz, iyi bir opel servisine baktırın derim.Ama eminseniz servisinizden zamanla geçecektir.

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim diğer aracımda da oluyordu, Citreon Nemo ,Balata ve diskler sıfırıyla orjinaliyle değiştirmiştik. Yeni olduğu için bazen ses yapıyordu. Ama burda önemli olan fren yaptıktan sonramı oluyor yoksa, normal yolda giderken mi ? Çünkü direk yolda giderken yapıyorsa, ya uygun parça orjinal değilse sürtünme oluyordur. Servisinizden emin değilseniz, iyi bir opel servisine baktırın derim.Ama eminseniz servisinizden zamanla geçecektir.

Balatalar 5.000 km önce değişti, en son kontrol ettik bitme yok. Frene basınca kesiliyor ses. Sola dönüşte de kesiliyor ses. Düz giderken yada hafif sağa dönüşlerde yine ses oluyor.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
O zaman bence iyi bir servise gösterin derim. Çünkü araç sizin aracınız, herşeyini siz daha iyi tanırsınız. Ters giden bir durum olabilir, olmayadabilir. Burdan biz sizi yanlış yönlendirmeyelim.
.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bende de ara ara çok düşük hızlarda oluyor. Pek sık araç yıkatan biri değilim. Balata tozları buna sebep oluyor gibi sanki. Frene basınca ses kesiyor. Bırakınca ses devam ediyor ara ara. Ama benim hızlandığında ses kesiliyor. Düşük hızda ve virajlarda yapıyor gibi.

Önceki opel astra' da da aynısı olmuştu. Balatalar bitmeye yakın yapmıştı. Değişimden sonra ses kesildi. Aynı sorun Zafira' da da var. Ancak balatalar bu aracımda yeni. Garip. Hatta aracı durur pozisyonda bagaja falan bastırınca da o sesi duyuyorum. Aynısı söylediğim gibi Astra J ' de de olurdu. Bu sorunda balata sorunu gibi. Balatalarda sanırım bitmeye yakın bir sac var, uyarı sacı... Onun sesi gibi geliyor bana benim araçtaki. Sizin ki biraz daha farklı gibi gelse de frene basınca kesilmesi olayı aynı. Benim de virajlarda ses daha çok duyuluyordu Astra' da.

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Bende de ara ara çok düşük hızlarda oluyor. Pek sık araç yıkatan biri değilim. Balata tozları buna sebep oluyor gibi sanki. Frene basınca ses kesiyor. Bırakınca ses devam ediyor ara ara. Ama benim hızlandığında ses kesiliyor. Düşük hızda ve virajlarda yapıyor gibi.

Önceki opel astra' da da aynısı olmuştu. Balatalar bitmeye yakın yapmıştı. Değişimden sonra ses kesildi. Aynı sorun Zafira' da da var. Ancak balatalar bu aracımda yeni. Garip. Hatta aracı durur pozisyonda bagaja falan bastırınca da o sesi duyuyorum. Aynısı söylediğim gibi Astra J ' de de olurdu. Bu sorunda balata sorunu gibi. Balatalarda sanırım bitmeye yakın bir sac var, uyarı sacı... Onun sesi gibi geliyor bana benim araçtaki. Sizin ki biraz daha farklı gibi gelse de frene basınca kesilmesi olayı aynı. Benim de virajlarda ses daha çok duyuluyordu Astra' da.

2 atölyeye götürdüm sesi dinlemediler ama ikisi de gözle kontrolde her şey normal dedi. Almanya'dayım yeni taşındım buraya, burada işçilik çok pahalı, araçta eski olunca çok ilgilenmek istemiyorlar. Çünkü astarı yüzünden pahalı olacak diye. Birde randevu ile çalıyor atölyeler 1 hafta sonraya randevu veriyorlar vs. derken bayağı zahmetli.

Başka bir atölyeye götürmem gerekecek. Kesin teşhis konsa da kurtulsam.

Diferansiyel-Şanzuman olmasında aks, balata vs. razıyım zaten.

Son düzenleme:

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
2 atölyeye götürdüm sesi dinlemediler ama ikisi de gözle kontrolde her şey normal dedi. Almanya'dayım yeni taşındım buraya, burada işçilik çok pahalı, araçta eski olunca çok ilgilenmek istemiyorlar. Çünkü astarı yüzünden pahalı olacak diye. Birde randevu ile çalıyor atölyeler 1 hafta sonraya randevu veriyorlar vs. derken bayağı zahmetli.

Başka bir atölyeye götürmem gerekecek. Kesin teşhis konsa da kurtulsam.

Diferansiyel-Şanzuman olmasına aks, balata vs. razıyım zaten.

Evet video' daki manzara hayli güzel. Açıkcası burada ki işçiliğin de ucuz olduğunu söylemek zor. Üstüne ne yazık ki teorik bilgileri hiç dikkate almadan iş yapan sürüyle usta ile uğraşıyorsunuz. Öncelikle kendiniz çözmeye çalışın. İnşallah bir an önce kurtulursunuz.

Ayrıca videoda bir diğer ayrıntı da araç titreşime girince de aynı sesi duyuyoruz. Düz yolda ve hızlı giderken ses neredeyse yok. Ancak ufak bir titreşimde ses az duyuluyor, titreşim geçiyor sonra tekrar ses kayboluyor.

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Evet video' daki manzara hayli güzel. Açıkcası burada ki işçiliğin de ucuz olduğunu söylemek zor. Üstüne ne yazık ki teorik bilgileri hiç dikkate almadan iş yapan sürüyle usta ile uğraşıyorsunuz. Öncelikle kendiniz çözmeye çalışın. İnşallah bir an önce kurtulursunuz.

Ayrıca videoda bir diğer ayrıntı da araç titreşime girince de aynı sesi duyuyoruz. Düz yolda ve hızlı giderken ses neredeyse yok. Ancak ufak bir titreşimde ses az duyuluyor, titreşim geçiyor sonra tekrar ses kayboluyor.
Aslında yolun düz yada bozuk olması çok fark etmiyor. Telefon tutucuda olduğu için belki çok sallanıyor olabilir. Düz yolda da ses aynen devam ediyor.

2 atölye aradım ikisinde tatilde atölyeleri kapalı, birisinin telefonu kapalı büyük ihtimal o da tatilde.

Mesela geçen başka bir ustaya egzos ile ilgili sorun için gittim bu sesten de bahsettim kaliperi söktü tekrar taktı ama kaliper telini takmamış. Yarım usta yani adam. (Usta Alman değil)

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Bugün bir atölyeye gittim. Deneme sürüşü yaptık %100 değil ama porya bilyesi dediler. Değiştireceğiz bakalım ne olacak.