fren sistemi..

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik yüzeyini genişletirseniz daha yakın mesafede ve tabi ki daha büyük irkilme ile durabilirsiniz pek tabi.

ama sözün özü şu ki; en iyi şoför freni en az kullanan şofördür. Allah kimseyi ABS'yi devreye sokacak kadar veya lastikleri kilitletecek kadar sert fren yaptıracak duruma düşürmesin..

61TS061

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal şartlarda 40 mt civarındaki bir fren mesafesinde durur araçlar. +- 3 metre diyelim işte.

asıl konuya dönersek frenlerden en ufak bir şüphen dahi olsa gidip göstermekte fayda var. ha fren papuçlarını ben 40000 dolmadan değiştim mesela ve en kaliteli papuç ne ise onu aldım. ilk 100 km falan frenlerin alışmasını bekliyorsun ve fren mesafesi uzuyor aklında olsun olur değiştirirsen.
aracın fren papuçları kaç km de değiştirilmeli we kaça değiştirdiniz?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullanmadan kullanmaya değişir ön balatalar abs varsa en aşağı 25. 000 lm gider arkada fren balatarı diskli ise 35.000 45.000 km arasın değişir... ayrcaı arkadaşlar 100 km deki bi aracı 20 metrede durduramazsınız çok zor... en aşağı 36 40 metre gider o araç....

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın fren papuçları kaç km de değiştirilmeli we kaça değiştirdiniz?

ben sanırım 35 bin km. de falan değiştim ama ses geliyor diye değiştim yani sanırım artık benim kapıyı açıp ayaklarımla falan yavaşlatmam gerekebilirdi aracı.. papuç olarak ise igolas mı ne onun gibi bir isim idi .. diskleri ise tornaya yolladım düzleştirdiler..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım bıldıgım kadarıyla abs olmuyan arabalar kuruda ıyı duruyor dıyorlar ama yamurda kayıyor abs lı arabalar yamurda ıyımıs pekı neden rallı arabalarında abs yok sol ayak kullandıkları ıcınmıı ? kımsenın kafasını karıstırmak ıstemem yanı bu benım bıldıgım belkı dogru belkı yanlıs karar sızın :D saygılar

ralli araclarında sürüş güvenlik önlemleri olsaydı profosyonel bi pilota ne gerek vardı babaannem bile kullanır o zaman o aracları :D bunun yanında abs kuru zeminde daha önce durdurur aracı.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben burda kimseyi küçük düşürmek için bi şeylerler yazmıyorum ama bu formdan bilgi almak için okuyan yüzlerce hatda binlerce kişi yanlış bilgileniyor 100 km hızlan giden herhangi bi arac ister porsche olsun bmw yada opel hiç farketmez 40 mt. aşağısı yalan olur onu için yazarken lütven bilinçli ve mantıklı yazalım.
bizim insanımız cabuk inanır vay be adamın arabası bu hızda giderken şu mesafede durmuş benimkinde acaba bi problemmi var diye düşünür.
kusura bakma yanlışda anlama ama gercek bu

Senin yazılarınla kimse küçük düşmez zaten merak etme, sadece niyetlenmiş olursun... Yalnız ben kesin rakam verip 100 km/h ve 20 metre mi demişim, ve %100 emin mi konuşmuşum ona dikkat et. Benim şu anki aracımın durma mesafesi bile 40 metre geçiyor araç bilgileri veren kaynaklarda, ki bu uzun bir mesafe olarak gösteriliyor. Vectra B lerin daha kısa olduğuna eminim. Ansiklopedik bilgileri benim bildiğim kadar forumdaki çoğu kişi biliyordur zaten. Birisi bişey paylaşınca hemen o bilgilere başvurup, kıyaslayıp, açıklarını yakalamak ve saldırmak olmamalıdır bence amaç. Eleştiri veya düzeltme olabilir ama uslup önemli burda... Ayrıca altı çizili cümleye dikkat etmeni tavsiye ederim. Kimin neye inanacağını sen bilemezsin, kendini haklı çıkarmak için başkalarını kullanmaya gerek yok. Bu forumda kimse öyle düşünecek seviyede değildir sanmam...

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş zaten 20 km diye diretmemiş ki. neden liseli gibi dalga konusu oldu bu konu anlamadım. kaldı ki serkan 10 m'de duruyor yazsaydı şimdi bütün forum yanlış bilinçlenmiş mi olacaktı ? isterseniz ben burada vereyim durma mesafesi formülünü de bütün forum entellektüel biçimde bilinçlensin.

forumlarda en kızdığım şey birinin yazdığıyla ilgili olarak "ne ..... mi puhaaaaa, " tarzı dalga geçmenin yanına bir de yerlere yatarak gülen smiley eklenerek dozun artırılmasıdır.

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş zaten 20 km diye diretmemiş ki. neden liseli gibi dalga konusu oldu bu konu anlamadım. kaldı ki serkan 10 m'de duruyor yazsaydı şimdi bütün forum yanlış bilinçlenmiş mi olacaktı ? isterseniz ben burada vereyim durma mesafesi formülünü de bütün forum entellektüel biçimde bilinçlensin.

forumlarda en kızdığım şey birinin yazdığıyla ilgili olarak "ne ..... mi puhaaaaa, " tarzı dalga geçmenin yanına bir de yerlere yatarak gülen smiley eklenerek dozun artırılmasıdır.

:alkis: :alkis: :alkis: