Ford Kuga 1.6 Ecoboost Selective Testi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ford Kuga 1.6 Ecoboost Selective Testi

batigol1907 link' Alıntı:
işte bunun beğendim astramdan sonra gerçekten hiç bir ön konsolu beğenmiyorum ama bu çok güzel. navigasyon olayı falan iyiymiş fiyat da iyi olursa almayı düşünebilirim tabi astradan vazgeçebilirsem...

Bu konsol büyük ekranlı naviye sahip Focus a ait, benzer donanım sanırım 2013 sonu - 2014 başları gibi alınabilecek ancak konsol üzeri resimdeki gibi deri olmayacak sanırım.

Ben vites topuzunun ve kullanımının biraz daha farklı olmasını isterdim; Kuga da manuel değişim için topuzu sağa ya da sola alabileceğiniz bir bölüm yok; topuzun üstündeki küçük bir +/- düğmesine sağ başparmağınızla basıyorsunuz ancak sistem çok kısa süre sonra gene kendi değişimini gerçekleştirmeye başlıyor.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bbeerrkk67 link' Alıntı:
Keyıfle okudum Tolga abi paylaşımın ıcın tesekkurlerÇok merak ediyorum bizim 1.6 T ler nasıl gıdıyor :)

70-80 km hızdan sonra araçta güç patlaması yaşanıyor, 180 beygiri koltuğa gömülerek sonuna kadar hissediyorsun, sonra o heyecanla gaz pedalını paspasa tecavüz ettirdiğin icin benzin pompacisida sana cezanı kesiyor :) kısacası 1.6t sana herturlu heyecanı yaşatıyor :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opel lerin geleneği herhalde bu; "başta yavaş sonrası savaş"  :D

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Opel lerin geleneği herhalde bu; "başta yavaş sonrası savaş"  :D

sonrasıda pompaya yanaş :D

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kugayı ben de inceledim.çok hoşuma gitti.Ama fiyatı biraz fazla geldi bana sanki yanılıyor muyum?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
Kugayı ben de inceledim.çok hoşuma gitti.Ama fiyatı biraz fazla geldi bana sanki yanılıyor muyum?

60.000 lira civarlarına 135Hp lik 4*2 Kore araçları var, 60.000 liraya Kuga nın en dolusu olmasa da 150Hp lik 1.6 turbo versiyonu alınabiliyor ki bu bile benim için başlı başına seçim nedeni; ciddi olarak daha hızlı ve bir o kadar da ekonomik bir motor seçeneği.

182Hp lik otomatik şanzımanlı ve 4 çeker versiyonları ise 70.000 liradan başlıyor, rakiplerine farkatan güvenlik/konfor teknolojileri eklendiğinde rakam 90.000 e yaklaşıyor ancak Ford da her zaman ciddi iskontolar alınabiliyor. Bence ebatlarına, gücüne ve teknolojisine göre rakiplerine kıyasla fiyatı iyi, sadece bazı donanımların illa ekstra ödemeyle alınabilmesi kötü.

Akçay da yollar çok kötü vziyette ve kimsenin yazlıkçılar gelene kadar hizmet vermeye niyeti yok gibi görünüyor; daha dün eşimin aracıyla yaklaşık 20cm içi su dolu olan 7-8metre genişliğinde bir çukurun içinden geçmek zoruda kaldım ağır ağır! Kuga bu açılardan bana çok uyuyor ama Ford un son neslinde bir soğukluk var, ilaveten bazı detaylarda Opel kadar özenli bir marka değil bunlar ister istemez göze batıyor..

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
60.000 lira civarlarına 135Hp lik 4*2 Kore araçları var, 60.000 liraya Kuga nın en dolusu olmasa da 150Hp lik 1.6 turbo versiyonu alınabiliyor ki bu bile benim için başlı başına seçim nedeni; ciddi olarak daha hızlı ve bir o kadar da ekonomik bir motor seçeneği.

182Hp lik otomatik şanzımanlı ve 4 çeker versiyonları ise 70.000 liradan başlıyor, rakiplerine farkatan güvenlik/konfor teknolojileri eklendiğinde rakam 90.000 e yaklaşıyor ancak Ford da her zaman ciddi iskontolar alınabiliyor. Bence ebatlarına, gücüne ve teknolojisine göre rakiplerine kıyasla fiyatı iyi, sadece bazı donanımların illa ekstra ödemeyle alınabilmesi kötü.

Akçay da yollar çok kötü vziyette ve kimsenin yazlıkçılar gelene kadar hizmet vermeye niyeti yok gibi görünüyor; daha dün eşimin aracıyla yaklaşık 20cm içi su dolu olan 7-8metre genişliğinde bir çukurun içinden geçmek zoruda kaldım ağır ağır! Kuga bu açılardan bana çok uyuyor ama Ford un son neslinde bir soğukluk var, ilaveten bazı detaylarda Opel kadar özenli bir marka değil bunlar ister istemez göze batıyor..
Tolga senin oraya kuga değil lada niva lazım :D