Fiat Linea 1.3 MultiJet Pop

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz bu aracı şantiye de kullanmak için aldık. Normalde zaten babama tahsis edilmiş Jetta vardı , fakat gerek çok yakması gerekse her yerde kullanılamıyor olması ,bizi bu tür ekonomik bir almaya yöneltti. Konuyu başka yere çekmeye gerek yok.

LY1gA1.png

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

şahsen sahibinden in yazdığı hiçbir değere güvenmem yakından takip ettiğim ford ranger 3.2 TDCİ 5 silindir olmasına rağmen orada 4 yazıyor ve sırf bu yüzden saatlerce 5 silindir mi 4 silindir mi bunu araştırdım :D

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Mert :) Verdiği mekanik hisler derken günümüz arabalarında ki yapaylık olmamasıydı. Haricinde Punto alt yapısını kullanıyor olsa da iç hacmi Era'dan daha dar olması , boyunun sadece bagaj da kendini göstermiş olması olmasa da olurdu düşüncesi yarattı bende. Fakat evet fiyat-mantık ikileminden bakıcak olursak mantıklı tercihlerden birisi.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Linea'yı Era'yı al şirkete, ver çalışanlara sabah akşam inmesinler üstünden. :)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ben buraya sırf araba hakkında bir şeyler yazmak ya da almayı düşünen olur burada bir şeyler görür veya inceleme yazısı yazarsam eğer bilgi sahibi olur dye konu açıyorum , ama bizim çok bilmiş vatandaşımız eleştiri moduna geçip , kendini kanıtlamaya çalışıyor. Şirket arabası olurmuş aile arabası olmazmış ta bilmem ne.. Biz niye biniyoruz o zaman ? Salak mıyız ? Paramız mı az ? ... Ağzımı açarsam forumdan atılmak zorunda kalırım... Emre abi konuyu kilitlermisin.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu başka yerlere gitmiş gibi.
Linea ve era orta sınıf bilindik aile araçlarıdır. Piyasada bolca 2. eli ve parçası vardır. Era C sınıfı olmasına karşın Linea B ile C arasına sıkışmıştır fakat kalite hissi C gibidir. Dış görünüş uzunluk endan yanıltmasın. Era genellikle takside linea ise şirketlerce kullanılmaktadır.

Hususi kullanım için ikisi arasında tercih edecek olsaydım kesinlikle linea alırdım. Çünkü eranın koltukları(özellikle arka) hem rahatsız edici hem fazla ses alıyor.

Herkese saygılar.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben alınganlık ettiğinizi düşünüyorum.
Ben açık konuşayım, bu tarz araçları kesinlikle aile aracı olarak kullanmam.
Bu araçlara defalarca bindim. Symbol de dahil. Açıkçası kendimi aşırı tedirgin hissediyorum bu araçların içinde. Güven vermiyor. Sırf yakıt içinde binmem, kusura bakmayın. Bu araçlardan birini almak zorunda olsam gibi bir cümle kurmuyorum asla.
Aile aracı olarak Doblo, Fiorino vs araçlara binenleri de yüzlerine karşı hep eleştirmişimdir. O kadar parayı o varile neden verdin diye. (Ticari amaçlar doğrultusundaki tercihlerden bahsetmiyorum dikkat!)
Aynı paraya gider 10-15 yaşında D segmentine binerim.
Bu tarz bilgilendirme yazıları gerçekten güzel. Ancak bu tarz yazılar ya bloglarda yada markaların kendi forumlarında daha fazla ilgi görüyor..
Burada bu araçların eleştiri alması kadar doğal bir şey yok bence. Kimsenin de size bir garezi olduğunu düşünmüyorum.
Selametle.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ben alınganlık ettiğinizi düşünüyorum.
Ben açık konuşayım, bu tarz araçları kesinlikle aile aracı olarak kullanmam.
Bu araçlara defalarca bindim. Symbol de dahil. Açıkçası kendimi aşırı tedirgin hissediyorum bu araçların içinde. Güven vermiyor. Sırf yakıt içinde binmem, kusura bakmayın. Bu araçlardan birini almak zorunda olsam gibi bir cümle kurmuyorum asla.
Aile aracı olarak Doblo, Fiorino vs araçlara binenleri de yüzlerine karşı hep eleştirmişimdir. O kadar parayı o varile neden verdin diye. (Ticari amaçlar doğrultusundaki tercihlerden bahsetmiyorum dikkat!)
Aynı paraya gider 10-15 yaşında D segmentine binerim.
Bu tarz bilgilendirme yazıları gerçekten güzel. Ancak bu tarz yazılar ya bloglarda yada markaların kendi forumlarında daha fazla ilgi görüyor..
Burada bu araçların eleştiri alması kadar doğal bir şey yok bence. Kimsenin de size bir garezi olduğunu düşünmüyorum.
Selametle.

Boşver takma kafana , sana gücenmedim.