Fiat Linea 1.3 MultiJet Pop

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hayırlı akşamlar
Babam bir iş karşılığında 2013 model Linea 1.3 Multijet Pop modelini aldı. Son 1 haftadır arabayı ele geçirmiş durumdayım.Araba hakkında konuşmak gerekirse hafif makyajlı olan modellerden.Almadan önce 85.000 kilometre civarındaydı , değişeni ve boyası yok sadece biraz hor kullanılmış ve lastikler Accent Era aracımda da kullanıyor olduğum Continental Conti Eco 3 modeli fakat , 2 senelik olmasına rağmen bitmiş olması tedirgin etti. Kişisel yorumlarıma gelirsek en başta 1.3 motor olmasına rağmen şaşırttı diyebilirim oldukça canlı bir yapısı var. Yakıt tüketimine gelirsek neredeyse Accent Era ile kafa kafaya gibi.. Bunun yanında sürücü koltuğunun oturuş pozisyonu rahat değil , segmentin'e yakışmayan arka diz ve boy mesafesinin ve dikiz aynasının küçük olması olumsuz yönleri. İlerleyen zamanlarda bir inceleme yazısı yazarım şimdiden teşekkürler.

Birkaç parça resim ;
W69lXL.jpg

12D9Zp.jpg

PY6Rg8.jpg

D86LmO.jpg

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni linea bu. Arka camlari manuel versiyonu en bosu olabilir hatta. Opel 1.3 ile ayni motor. Seridir yeterince. Tam bir aile araci 30 bin civari piyasasi var ama eradan gomlek gomlek ustundur. Donanimi yeterli gelirse iki aractan biri satilacaksa eranin gozunun yasina bakmam. Ve motoru omurluktur...

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Yeni linea bu. Arka camlari manuel versiyonu en bosu olabilir hatta. Opel 1.3 ile ayni motor. Seridir yeterince. Tam bir aile araci 30 bin civari piyasasi var ama eradan gomlek gomlek ustundur. Donanimi yeterli gelirse iki aractan biri satilacaksa eranin gozunun yasina bakmam. Ve motoru omurluktur...

Arka camları manuel olanlardan evet. Bunun yanında yeterince seri değil ciddi ciddi seri 200 nm torku her yönden yetiyor. Aynı motora sahip Astra H kullandım 70 beygir Fiesta ondan iyi yürüyordu. Bu motor Linea'da iyi gidiyor gerçekten , 1.6 105'lik modelini almaya falan hiç gerek yok. Haricinde çok yanlış düşünüyorsun konfor ve izolasyon konusunda Era'dan iyi diyebilirim ama diğer yönlerden Era ile aynı cümlede bile kullanılamaz.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eranin ustun oldugu yanlari ne ki ?

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Eranin ustun oldugu yanlari ne ki ?

İnceleme yazısı yaparım yakında karşılaştırma yaparım ama senin hatırın için iki üç parça bir şeyler yazayım. En başta malzeme kalitesi , iç mekan ferahlığı , donanım , oturma pozisyonu , ses sistemi , ergonomi , motor gürültüsü , aydınlatma , yol tutuşu zorladığında yakıt tüketiminin 7 litrelere fırlaması falan. Yalnız verdiği doğal ve mekanik hisler uzak doğu arabalarını aratmıyor o yönden çok hoşuma gitti.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Donanim olarak koltuk olarak kiyaslama. Senin aracinin donanim seviyesindeki modelle kiyaslaman lazim.
Cunku grande puntoda active ile emotion arasinda ciddi fark vardi. Koltuk doseme olsun torpido olsun ses sistemi olsun. Bence linea eradan ustun bir arac kiyaslamani bekliyorum...

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Donanim olarak koltuk olarak kiyaslama. Senin aracinin donanim seviyesindeki modelle kiyaslaman lazim.
Cunku grande puntoda active ile emotion arasinda ciddi fark vardi. Koltuk doseme olsun torpido olsun ses sistemi olsun. Bence linea eradan ustun bir arac kiyaslamani bekliyorum...

Donanım olarak zaten en dolusuna göre yorum yaptım , Kokpit olarakta Pop versiyonlar nedense eski kasanın torpidosunu kullanıyor , devamında gelenlerde yeni kokpit tasarımı var. Ayrıca Linea güzel araba kötü diyemem ama Era ile kıyaslandığında sırıtıyor.. Birde benim araba B2 segment'i Linea D segmenti ama gel gelelim arka taraf felaket dar. Fluence gibi.. İnceleme yapınca detaylı açıklarım zaten.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Donanım olarak zaten en dolusuna göre yorum yaptım , Kokpit olarakta Pop versiyonlar nedense eski kasanın torpidosunu kullanıyor , devamında gelenlerde yeni kokpit tasarımı var. Ayrıca Linea güzel araba kötü diyemem ama Era ile kıyaslandığında sırıtıyor.. Birde benim araba B2 segment'i Linea D segmenti ama gel gelelim arka taraf felaket dar. Fluence gibi.. İnceleme yapınca detaylı açıklarım zaten.
Fluance ve linea c segmenti. D segmenti degil...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Linea c segmentidir. Hatta b segmenti diye bile gecebilir punto sasesi uzerine kuruluydu. D segmenti degil iddaa etme :D