Ekonomik sürüş teknikleri

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşekkürler arkadşalar.. bu konuda iyi bi aydınlanma oldu benim için:).. özellikle animasyonda çok açıklayıcı.. şimdi bunları bilerek arabayı kullanmak daha keyifli olcak..
mesela motor freni yapıyoruz ama yapınca nie araba yavaşlıyo hiç düşünmemiştim şimdi bi de böle deneyim bakıyım :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşekkürler arkadşalar.. bu konuda iyi bi aydınlanma oldu benim için:).. özellikle animasyonda çok açıklayıcı.. şimdi bunları bilerek arabayı kullanmak daha keyifli olcak..
mesela motor freni yapıyoruz ama yapınca nie araba yavaşlıyo hiç düşünmemiştim şimdi bi de böle deneyim bakıyım :)

yav sen nasıl ehliyet aldın? motor dersi yoktu sizde herhalde...:confused:;)
:kop::kop::kop:

aytac55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkür ederim çok önemli ve profesyonelce bilgiler yalnız otamatik viteste ekonomık kullanma hakkında biraz daha detaylı bilgi verirsenız çok seviniriz zira bu şanzımanda kullanmak baya bi cebi yakıyor

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
çok teşekkür ederim çok önemli ve profesyonelce bilgiler yalnız otamatik viteste ekonomık kullanma hakkında biraz daha detaylı bilgi verirsenız çok seviniriz zira bu şanzımanda kullanmak baya bi cebi yakıyor
Otomatikle ilgili bildiğim tek şey, diyelim ki gaza bastınız ve hızlanıyorsunuz, bu durumda araba devirleri biraz yüksek tutmaya çalışacaktır hızlanma sağlayabilmek için. Ama siz 70 km/h hıza ulaştınız ve yolunuz düz. Bu durumda ayağınızı gazdan hafif çekeceksiniz, araba yüksek hızlanma istemediğinizi anlayarak 1 vites büyütecektir. Sonra tekrar gaza basarak istediğiniz hıza yüksek vitesde ama düşük ivmeyle hızlanırsanız çok daha az yakar bu sırada.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her konunun alt kısmında otomatik içinde birşeyler bahsettim. ama otomatikde müdahale şansımız az.

robotize şanzımanlarda (eaystronic) sistem elektronik olduğundan en idealini kendi seçer. sadece pedala basma hızınızı kontrol edin yeter (yedirerek gaz verin)

Deniz İçgüdel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polat abi çok tesekurler.
Çok faydalı bi konu olmus ellerine saglık, Bugra sanada tesekurler forumda en cok takip ettigim iki kişi, bilgilerimin üstüne yenilerini eklemek güzel oluyor.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asıl temennileriniz için biz teşekkür ederiz.

haliyle doğru bildiğimiz birçok yanlışı beraber açığa çıkaracağız.

Gonzalo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiğiniz faydalı bilgiler için sağolun...

cmb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalkışlarda dizel arabayla 2500 devirde vites atın yazmışsınız ekonomik olarak doğru ama o devirde vites atılırsa örn:corsa cdti ile comboya geçilirsiniz:)