Ekonomik Kriz mi var ?

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
* Ambalaj şartını getiren kim? 2 gün sonra semt pazarları da dahil hiçbir yerde ambalajsız zeytin peynir bile satılmayacak.
* Neredeyse her köşe başına AVM dikilmesini destekleyen kim? Hani süpermarketler şehirdışına taşınacaktı? O yasa ne durumda?
* Başkentin burnunun dibindeki Çankırı ili kalkınmada öncelikli iller arasındaydı, orada durum ne merkezde? Bildiğim kadarıyla en son getirilen devlet hizmeti sık sık tamir gören, zemini berbat durumda olan duble yol, Devlet hastanesi binası ile TOKİ evleri.
* Üretim yapmayan, devamlı tüketen yerel yönetimler bile para kazanabilmek için akıllarına esen her yere radar kurup trafik polisliğine soyunuyorlar, daha fazla emlak vergisi toplayabilmek için evinde kombi kullananları tespit etmeye çalışıyorlar, su faturalarına "katı atık bedeli" elektrik faturalarına "kayıp kaçak, okuma bedeli" gibi saçma sapan şeyler ekliyorlar, devlet de bana gölge etmeyin de ne yaparsanız yapın diyor.
* Petrol fiyatları dip yapmışken biz halen dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanan ülkeler arasındayız.
* Milletvekili lojmanları devlete büyük yük biz oralarda oturmayacağız diyerek işe başlayanlar ilk önce orayı iyi bir fiyata satmadılar mı, bir süre sonra da çeşitli yerlerde binalar kiralayarak oralara yerleşmediler mi?
* En önemlisi; ülkedeki açlık sınırı belli iken 6 aydır asgari ücret o mu olsun bu mu olsun, aradaki farkı devlet mi karşılasın yoksa işveren mi karşılasın, vergiden muaf mı olsun vergiye tabi mi olsun sorularına cevap verilemiyorsa bence de ekonomik kriz falan yok, bir elimiz yağda bir elimiz balda mesut mutlu yaşayıp gidiyoruz.

Savaş abi kusura bakma büyüklerimle siyasi konulara değinmemeye özen gösteriyorum.Ama birkacına cevap vermek istiyorum.

*Herköşe başında avm olmasının sebebi bizleriz, en büyük destekcileride bizleriz, kimse gitmese oralardan alışveriş yapmasa bukadar para kazanmasalar herhalde coğalmazlar bukadar.Sırf dırdır dinlememek için eşlerimizi götürüyoruz birkac saat kafamız rahat etsin diyoruz :))

*Çankırının içinden birkac defa gectim ama nasıl bir yer bilmem abi yorum yapamayacagım ama Gaziantepimizde Şahinbey diye bir ilçe var bir gün gel seni misafir edeyim yerel yönetim nasıl olurmuş birlikde görürüz abi.

* su faturalarındaki kayıp kacak bedeli yeni birşey değil diye biliyorum. Eskiden cöp vergisi adı altında alınan vergiyi su faturalarına yansıttılar.

* Dünyanın en pahalı akaryakıtını alabiliyorsak bence durumumuz iyi zira alamayacak durumda olsak bu kadar benzin istasyonu acılmaz, veyada iş yapmaz.

*lojmanlar hakkında birşey diyemeyeceğim konu hakkında bilgim yok cünkü ama haklı olabilirsin abi.

* asgari ücret gec kalınmış bir adımdı ülkemizde bende dahil asgari ücretli calışan milyonlarca kişi var bir an önce bir sonuca varmalı ama bunu yaparken işverenin yanında olmalı hiç değilse aradaki fark devlet ve iş veren bölüşmeli diye düşünüyorum.

Abi kesinlikle sana muhalefet olmak için yazmıyorum cok özür dilerim ama benim düşüncemde bu şekilde

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş abi kusura bakma büyüklerimle siyasi konulara değinmemeye özen gösteriyorum.Ama birkacına cevap vermek istiyorum.

*Herköşe başında avm olmasının sebebi bizleriz, en büyük destekcileride bizleriz, kimse gitmese oralardan alışveriş yapmasa bukadar para kazanmasalar herhalde coğalmazlar bukadar.Sırf dırdır dinlememek için eşlerimizi götürüyoruz birkac saat kafamız rahat etsin diyoruz :))

*Çankırının içinden birkac defa gectim ama nasıl bir yer bilmem abi yorum yapamayacagım ama Gaziantepimizde Şahinbey diye bir ilçe var bir gün gel seni misafir edeyim yerel yönetim nasıl olurmuş birlikde görürüz abi.

* su faturalarındaki kayıp kacak bedeli yeni birşey değil diye biliyorum. Eskiden cöp vergisi adı altında alınan vergiyi su faturalarına yansıttılar.

* Dünyanın en pahalı akaryakıtını alabiliyorsak bence durumumuz iyi zira alamayacak durumda olsak bu kadar benzin istasyonu acılmaz, veyada iş yapmaz.

*lojmanlar hakkında birşey diyemeyeceğim konu hakkında bilgim yok cünkü ama haklı olabilirsin abi.

* asgari ücret gec kalınmış bir adımdı ülkemizde bende dahil asgari ücretli calışan milyonlarca kişi var bir an önce bir sonuca varmalı ama bunu yaparken işverenin yanında olmalı hiç değilse aradaki fark devlet ve iş veren bölüşmeli diye düşünüyorum.

Abi kesinlikle sana muhalefet olmak için yazmıyorum cok özür dilerim ama benim düşüncemde bu şekilde
Hayri kardeşim ekonomiyi eleştirmek siyaset değildir o nedenle için rahat olsun. Ben hiç kimseye şu parti iyidir git ona oy ver bu parti kötüdür ona oy verme demem, diyemem. Bir partinin reklamını yaparsam siyaset yapmış olurum. Ben çelişkiye dikkat çekmek istiyorum. Şöyle ki; AVM'lere kim karşı çıktı, kim küçük esnafı korumak için AVM'ler pazar günü kapalı olsun, bunlar şehir merkezlerinden taşınsın diye çabaladı, alınan tedbirleri kimler uygulamıyor? Talep varsa yasayı askıya alın demek yerine keşke AVM'leri hiç gündeme getirmeselerdi. Ben de sık sık AVM'leri gezen biriyim, 5 TL lik bir ürünü 2-3 TL'ye almak kimin işine gelmez ki? Gaziantep'i hiç görmedim ama özellikle ekonomik anlamdaki başarıları sık sık gündeme gelmektedir, bu durumdan kim gurur duymaz ki? Katı atık ile su faturasının aynı kategoride değerlendirilmesi bence yanlış. Kayıp kaçak bedellerini namuslu vatandaştan tahsil etmek, hırsızlığa göz yummaktır. İlla kaçak kullanım birilerine fatura edilecekse o zaman bu tahsilatlar bölgesel olmalıdır. A bölgesindeki kayıp kaçağın B bölgesine fatura edilmesi yanlış. Benzin fiyatlarındaki aşırı yükü satan değil arabası olmayan garibanlar daha çok çekmiyor mu? Bayiler litre litre akaryakıt satıyor, sattığının vergisini devlete veriyor, araba kullananlarda ya kaçak akaryakıta yöneliyor ya da LPG'ye asıl cefayı garibanlar çekiyor. Toplu taşıma ücretlerine gelen zamların nedenlerinin başında yakıt giderleri gelmiyor mu? 43 sene Ankara'da yaşadım, 29 seneye yakın da devlette çalıştığım için lojmanlar konusunu iyi biliyorum. Asgari ücret ülkemizin en büyük yaralarından biri. Bu konuya özellikle değinmemin nedeni seçimden evvel kaynak yok diyenlerin bugün geldiği duruma idi. Dikkat edersen eleştirilerimde siyaset yapma gibi bir amacım yok, bütün eleştirilerim sadece zamanında bir takım sözler verenlerin daha sonra bu sözleri yerine getirmemelerine. Kimse yapamayacağı şeyler için sözler vermemeli.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bana kalırsa çarpıklık yok. Antalyayı bilmem fiyatların nasıl olduğunu ama Gaziantepten daha pahalı olduğunu tahmin edebiliyorum. Semt pazarlarında kilosu 1 tl olan ürün marketlerde rafa girdiğinde 3 tl olarak karşımıza cıkıyor ambalajı janjanlı ya daha güzel geliyor ürün. Mahalle arasındaki aktarlarda kilosu 10 tl olan ürünün büyük marketlerde ambalajlı 100gramı 5tl den satılıyor ve bunlarıda alanlar var. Sanayi şehir olan Gaziantep' te yaklaşık 15 yıl önce bir elin parmak sayısını gecmeyecek zengin vardı.(konukoğlu,tekerekoğu ve birikitane daha bunlar en tanınmışları). Yıl 2015 Gaziantep 5.organiza sanayi yapılıyor. Fabrikalar harıl harıl çalışıyor ihracaat yapıyor, organize sanayi bölgesinde calışan işcilerin nufusu Türkiyenin bir cok ilinin nufusundan daha fazla.Bunlar Hicbiri hazineden yapılmadı devletin teşvik verdiği iller arasında Gaziantep yoktu, Ben Gaziantepli olduğum için burayı örnek verdim diğer illerde durum nasıl bilmem. Ben şimdi nasıl olurda Ekonomik kriz var diyebilirim.

Çok güzel peki bu fabrikaların kaçı AKPKK desteği olmadan yapılmış. Yandaşlara ait olmadığını kanıtlayabilirmisin ?

Mesela ben neden gidip Halk Bankasından 5 yıl geri ödemesiz kredi alamıyorum. Neden ben 100K dolarlara gemicik sahibi olamıyorum :sopa::sopa::sopa:

Bırakın bu işleri rica ediyorum... unu eleyip eleği asmışsınız derdiniz yok tasanız yok ki böyle oluyor... benim emekli olmuş babama bedava ilaç, bedava muayene diyen düzenbazlar; her ay maaşından ilaç farkı kesiyor, eczanede muayene ücreti alıyor birde çıkıp utanmadan icraat yaptıklarını söylüyorlar.

Ekonomik kriz nasıl yok deniyor , Dolar %24-%26 değer kazanmış TL yerlerde tarihin en düşük seviyesini görmüş. Yılbaşında 1100USD ye denk maaş alan kardeşim, bugün 2015 de %8 zam almasına rağmen maaşı 800 USD ye geri gelmiş. Şimdi neyin krizinin olmamasından bahsediyorsunuz. Rakamları oynanmış enflasyonu mu baz alalım ? Benzin aynı duruyor petol olmuş 36USD ben aynı paraya akaryakıt alıyorum. Patronlar daha zengin oldu, çalışanlar daha fakir.

Ne yapalım.:sopa::sopa::sopa:

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ha bakın ben Devletin açıkladığı rakamlar ile ilgilenmiyorum, baktığım şey cebimde ne kadar para var, ne alıyordum , ne alabiliyorum, ne alacağım.

Benim evimde kriz var, babamın evinde kriz var, kardeşim de kriz var, mahalle bakkalında kriz var. Hepsi kan ağlıyor.

Bankalara borçlu olmayan yok çevremde. Araba almış millet diyorlar hiç yeddiemin otoparklarına baktınız mı ? Hiç icradan satılan evleri görmediniz mi? Piyasayı pompaladılar millet aldı şimdi ödeyemiyor. Örnek çok sadece kafanızı kaldırın ve sokaktaki vatandaşa kulak kabartın...

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayri kardeşim ekonomiyi eleştirmek siyaset değildir o nedenle için rahat olsun. Ben hiç kimseye şu parti iyidir git ona oy ver bu parti kötüdür ona oy verme demem, diyemem. Bir partinin reklamını yaparsam siyaset yapmış olurum. Ben çelişkiye dikkat çekmek istiyorum. Şöyle ki; AVM'lere kim karşı çıktı, kim küçük esnafı korumak için AVM'ler pazar günü kapalı olsun, bunlar şehir merkezlerinden taşınsın diye çabaladı, alınan tedbirleri kimler uygulamıyor? Talep varsa yasayı askıya alın demek yerine keşke AVM'leri hiç gündeme getirmeselerdi. Ben de sık sık AVM'leri gezen biriyim, 5 TL lik bir ürünü 2-3 TL'ye almak kimin işine gelmez ki? Gaziantep'i hiç görmedim ama özellikle ekonomik anlamdaki başarıları sık sık gündeme gelmektedir, bu durumdan kim gurur duymaz ki? Katı atık ile su faturasının aynı kategoride değerlendirilmesi bence yanlış. Kayıp kaçak bedellerini namuslu vatandaştan tahsil etmek, hırsızlığa göz yummaktır. İlla kaçak kullanım birilerine fatura edilecekse o zaman bu tahsilatlar bölgesel olmalıdır. A bölgesindeki kayıp kaçağın B bölgesine fatura edilmesi yanlış. Benzin fiyatlarındaki aşırı yükü satan değil arabası olmayan garibanlar daha çok çekmiyor mu? Bayiler litre litre akaryakıt satıyor, sattığının vergisini devlete veriyor, araba kullananlarda ya kaçak akaryakıta yöneliyor ya da LPG'ye asıl cefayı garibanlar çekiyor. Toplu taşıma ücretlerine gelen zamların nedenlerinin başında yakıt giderleri gelmiyor mu? 43 sene Ankara'da yaşadım, 29 seneye yakın da devlette çalıştığım için lojmanlar konusunu iyi biliyorum. Asgari ücret ülkemizin en büyük yaralarından biri. Bu konuya özellikle değinmemin nedeni seçimden evvel kaynak yok diyenlerin bugün geldiği duruma idi. Dikkat edersen eleştirilerimde siyaset yapma gibi bir amacım yok, bütün eleştirilerim sadece zamanında bir takım sözler verenlerin daha sonra bu sözleri yerine getirmemelerine. Kimse yapamayacağı şeyler için sözler vermemeli.

bu taraflara yolun düşerse misafir edeyim abi seni buyru gel gezdireyim seni burda cok avm yok en falz 5tane falan hepsini gezeriz sonra semt pazarlarını gezeriz her mahallade bir tane semt pazarı var belediyelerin yaptırdıgı fiyatları birlikte inceleriz abi belki bana denk geldi bilmiyorum ama avmlerde bana göre fiyatlar daha yüksek. Asgari ücret konusunda sonuna kadar katılıyorum sana kanayan bir yaraydı.

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok güzel peki bu fabrikaların kaçı AKPKK desteği olmadan yapılmış. Yandaşlara ait olmadığını kanıtlayabilirmisin ?

Mesela ben neden gidip Halk Bankasından 5 yıl geri ödemesiz kredi alamıyorum. Neden ben 100K dolarlara gemicik sahibi olamıyorum :sopa::sopa::sopa:

Bırakın bu işleri rica ediyorum... unu eleyip eleği asmışsınız derdiniz yok tasanız yok ki böyle oluyor... benim emekli olmuş babama bedava ilaç, bedava muayene diyen düzenbazlar; her ay maaşından ilaç farkı kesiyor, eczanede muayene ücreti alıyor birde çıkıp utanmadan icraat yaptıklarını söylüyorlar.

Ekonomik kriz nasıl yok deniyor , Dolar %24-%26 değer kazanmış TL yerlerde tarihin en düşük seviyesini görmüş. Yılbaşında 1100USD ye denk maaş alan kardeşim, bugün 2015 de %8 zam almasına rağmen maaşı 800 USD ye geri gelmiş. Şimdi neyin krizinin olmamasından bahsediyorsunuz. Rakamları oynanmış enflasyonu mu baz alalım ? Benzin aynı duruyor petol olmuş 36USD ben aynı paraya akaryakıt alıyorum. Patronlar daha zengin oldu, çalışanlar daha fakir.

Ne yapalım.:sopa::sopa::sopa:

Ben sana hiçbir şey kanıtlamak zorunda değilim arkadaş.Akp veya başka bir siyasi partinin propagandasınıda yapmıyorum hepsinin canı cehenneme. Benim babamda emekli eczaneye gittiğimizde aldığımız ilaclara bugune kadar en fazla 3 tl ödemişizdir. 2 defa amaliyat oldu özel hastanede 5 krş para vemeden cıktık. Ben asgari ücretle calışıyorum, ek işlerde yapıyorum boş zamanlarımda arabam var evimi almak üzereyim.Cevremdeki israf etmiş parasını batırmış bundan bana ne. Bak ne güzel söylüyorsun hep başkasından duydugunu sen kendine bak kardeşim borcun varmı ödemekde zorluk cekiyormusun gecim sıkıntısı cekiyormusun ha cekiyorum dersen ayağını yorganına göre uzatmalısın. Asgari ücretle calışıpda elinde son model akıllı telefonlara gezenler var 2-3 aylık maaşını bir telefona baglayanlar var hesabını kitabını yapmadan gidip kredi cekip ev araba alanlar var ondan sonra ödemeyince banka haciz koyuyor bunda devletin ne sucu var.

aprilia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sana hiçbir şey kanıtlamak zorunda değilim arkadaş.Akp veya başka bir siyasi partinin propagandasınıda yapmıyorum hepsinin canı cehenneme. Benim babamda emekli eczaneye gittiğimizde aldığımız ilaclara bugune kadar en fazla 3 tl ödemişizdir. 2 defa amaliyat oldu özel hastanede 5 krş para vemeden cıktık. Ben asgari ücretle calışıyorum, ek işlerde yapıyorum boş zamanlarımda arabam var evimi almak üzereyim.Cevremdeki israf etmiş parasını batırmış bundan bana ne. Bak ne güzel söylüyorsun hep başkasından duydugunu sen kendine bak kardeşim borcun varmı ödemekde zorluk cekiyormusun gecim sıkıntısı cekiyormusun ha cekiyorum dersen ayağını yorganına göre uzatmalısın. Asgari ücretle calışıpda elinde son model akıllı telefonlara gezenler var 2-3 aylık maaşını bir telefona baglayanlar var hesabını kitabını yapmadan gidip kredi cekip ev araba alanlar var ondan sonra ödemeyince banka haciz koyuyor bunda devletin ne sucu var.
Sanirim atladiginiz bir nokta var. Emekliler zaten katılım payı ödemezler. Maaşlarından kesinti yapılır.

Bu arada elektrik ile ilgili bugün bile halen devam eden uygulamaya dair sosyal platforma yazdığım iletiyi paylaşmak istiyorum.
Yer Şanlıurfa Siverek.

"Sabah 8-11, Akşam 9-12
Bunlar planlı elektrik kesinti saatleri.
Kurak bir kış ve sulama için yüksek KW elektrik gerekiyor. Bu da elektrik şirketi DEDAŞ'ı daha çok zarara uğratıyor.
Yani aslında normal zamanlarda da zarara uğramasına rağmen benim gibi ayda 30 tl kullanıp 70 tl ödeyenler sayesinde zaten dengeliyordu. Şimdi ise zarar epey büyük olunca çok çalamasınlar diye kesinti yapılıyor.
Müşteri Hizmetleri ise çalışma var diye yalan söylüyor. Her akşam saat tam 9'da çat diye arıza oluyor ve saat tam 12'de pat diye geliyor. Vatandaşlar itiraz edemiyor zira resmi olarak hizmet almıyor olarak görünüyorlar. Olan bizlere oluyor.
Hakkım sizlere haram zıkkım olsun.

Sözün özü:

"FATURA KESEMEDİĞİNİZ İÇİN ELEKTRİĞİ KESİYORSUNUZ!" "

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

Asgari ücretle ev almış araba almış yöntemi anlatsana bana da :) bende almak isterm 1000 TL ile ev araba . Babadan kalan yok bende ne varsa alın terim ...

Git başkalarını kandır . Öğreneceğin çok şey var . Ne perhiz ne lahana turşusu sen asgari ücretle araba alıyorsun normal , başkası son model telefon alınca mı ters oluyor .

Allah a şükür borcumuz yok , aptal değilim banka kredisi çekmem , param varsa alırım yoksa otururum .

Bu arada ben devlet demedim !!! Hükümeti eleştiriyorum . Devlet ile hükümeti ayır birbirinden...

Ben babam hastaneye para ödüyor demedim ... Babamın maaşından kesinti yapılıyor kardeşim ... Sen daha bunları bilmeden asgari ücret ile çalışıp milyon dolarları cukkalayan hükümet yandaşlarının fabrikaları ile övün ...

Trollüğünde bir sınırı olmalı yahu ...