Ekonomik Kriz mi var ?

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Asgari ücretle ev almış araba almış yöntemi anlatsana bana da :) bende almak isterm 1000 TL ile ev araba . Babadan kalan yok bende ne varsa alın terim ...

Git başkalarını kandır . Öğreneceğin çok şey var . Ne perhiz ne lahana turşusu sen asgari ücretle araba alıyorsun normal , başkası son model telefon alınca mı ters oluyor .

Allah a şükür borcumuz yok , aptal değilim banka kredisi çekmem , param varsa alırım yoksa otururum .

Bu arada ben devlet demedim !!! Hükümeti eleştiriyorum . Devlet ile hükümeti ayır birbirinden...

Ben babam hastaneye para ödüyor demedim ... Babamın maaşından kesinti yapılıyor kardeşim ... Sen daha bunları bilmeden asgari ücret ile çalışıp milyon dolarları cukkalayan hükümet yandaşlarının fabrikaları ile övün ...

Trollüğünde bir sınırı olmalı yahu ...

sen almışsın alacagını zaten hocam ben 2005 model corsaya biniyorum ne kadar aldığımıda ilk üye olurken yazmıştım şahin fiyatına nerdeyse, sen astra h ye biniyorsun.

Boş zamanlarımda ek işler yaptıgımıda bir önceki mesajda yazmışım tabi anlamak istediğini anlayacagın için gözden kacırmışsın muhtemelen.
Evim var demedim almak üzereyim dedim. Almakla, almak üzereyim aynı kelime değil bunuda öğren.

Asıl sen anlat bana babandan kalacak ne olacak zaten bir önceki mesajından kendin yazmışsın benim evimde kriz kardeşiminkinde kriz babamınkinde kriz var diye kriz var ama altındaki araba astra h, nerde kaldı kriz.

Ben 2bintl telefona vereceğime birikim yaptım araba aldım bunu anlamayacak kadar cahilsin ama devlet ile hükümet arasındaki farkı ayırtedebiliyorsan daha sözüm yok sana.

Bak ben devlet ile hükümet arasındaki farkı bilmiyorum kendi cebimdeki paraya ve cevreme bakarak ekonomik kriz yok diyorum. yine bir önceki mesajında yazdıgın gibi sende kendi cebine bakarak konuştugunda iki msjın arasında celişki olduğunu düşünüyorum.

Sırf siyaset yapmak için burda boş boş konuşuyorsun. Şimdi Asıl sen bana anlat bu işin sırrını evinde ekonomik kriz varken nasıl oluyorda astra h ye binebiliyorsun. anlatta bizde ögrenelim arkadaşım.

Yine bir önceki mesajında emekli babamdan eczanede muayene ücreti aldığını unuttun galiba ki şimdi babamdan para alıyorlar demedim maşından kesiliyor yazdım diyorsun. sen kendinle celişiyorsun arkadaş bir dediğin diğer dediğini tutmuyorken hükümeti eleştirmek senin neyine ki, tuzun kuruki boş boş konuşuyorsun.

bu arada benim için devlette aynı hükümette aynı kelime anlamları beni ilgilendirmiyor.

Son düzenleme:

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her neyse şükrü kardeşim bu muhabbetin sonu bitmez.
Yazılanlar yanlış anlaşılmalara müsait.Ne sen beni tanırsın, nede ben seni. Ben halimden memnunum , sen değilsin bu bu kadar basit.
Kırdıysam seni yazıdığımda bir yanlış anlama varsa affola.
Yolun bu taraflara düşerse senide misafir etmek isterim.

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
sen almışsın alacagını zaten hocam ben 2005 model corsaya biniyorum ne kadar aldığımıda ilk üye olurken yazmıştım şahin fiyatına nerdeyse, sen astra h ye biniyorsun. Boş zamanlarımda ek işler yaptıgımıda bir önceki mesajda yazmışım tabi anlamak istediğini anlayacagın için gözden kacırmışsın muhtemelen.Asıl sen anlat bana babandan kalacak ne olacak zaten bir önceki mesajından kendin yazmışsın benim evimde kriz kardeşiminkinde kriz babamınkinde kriz var diye kriz var ama altındaki araba astra h, nerde kaldı kriz.Ben 2bintl telefona vereceğime birikim yaptım araba aldım bunu anlamayacak kadar cahilsin ama devlet ile hükümet arasındaki farkı ayırtedebiliyorsan daha sözüm yok sana. Bak ben devlet ile hükümet arasındaki farkı bilmiyorum kendi cebimdeki paraya ve cevreme bakarak ekonomik kriz yok diyorum. yine bir önceki mesajında yazdıgın gibi sende kendi cebine bakarak konuştugunda iki msjın arasında celişki olduğunu düşünüyorum. Sırf siyaset yapmak için burda boş boş konuşuyorsun. Şimdi Asıl sen bana anlat bu işin sırrını evinde ekonomik kriz varken nasıl oluyorda astra h ye binebiliyorsun. anlatta bizde ögrenelim arkadaşım. Yine bir önceki mesajında emekli babamdan eczanede muayene ücreti aldığını unuttun galiba ki şimdi babamdan para alıyorlar demedim maşından kesiliyor yazdım diyorsun. sen kendinle celişiyorsun arkadaş bir dediğin diğer dediğini tutmuyorken hükümeti eleştirmek senin neyine ki, tuzun kuruki boş boş konuşuyorsun. bu arada benim için devlette aynı hükümette aynı kelime anlamları beni ilgilendirmiyor.

2005 model Corsa diyip geçiyorsun sanki ben sıfır km araç yazmışım 300 bin km de 2005 model Astra H kardeşim arabam . 1 ev almıyor o araç . Ne güzel işte ev almışsın sen :rakir::rakir:

Ne yazdığımı biliyorum , emekli babamın maaşından kesiyorlar , benden eczanede ücret alıyorlar . Ne fark eder ki sen ne anlamak istersen onu anla .

Gelelim asgari ücrete , üstüne basarak ne ile aldığını sen beyan ettin , eğer yan gelirlerin ile alıyorsan aracı ki eve değinmiyorum bile ;) be diye asgari ücretle aldım yazıyorsun ... bir adet telefon almayarak ev ve araba alınıyorsa . Benim 10 evim 10 arabam olmalı idi . Ev diyorsun ev , asgari ücretli çalışan biri Nasıl ev araba alır sorusuna örnek veren sen sonra siyaseti ben mi yapıyor oluyorum . Burada hükümet lehine asgari ücret propagandası yapıyorsun alenen . Ayrıca telefon muhabetinide hükümetin başı , AKPKK nın lider sayın Başbakan'ımız taşeron işçiye kameralar önünde yapmıştı . 300 TL lik telefon kullanan vatandaşını aynen senin mantığın ile gömmüştü ama Senin ne umrunda demi ...

Geç bu işleri yan gelirlerin ile kriz sana teğet geçmiş ise ne Mutlu sana bizde kriz var kardeşim ...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Her neyse şükrü kardeşim bu muhabbetin sonu bitmez.
Yazılanlar yanlış anlaşılmalara müsait.Ne sen beni tanırsın, nede ben seni. Ben halimden memnunum , sen değilsin bu bu kadar basit.
Kırdıysam seni yazıdığımda bir yanlış anlama varsa affola.
Yolun bu taraflara düşerse senide misafir etmek isterim.

Memnuniyetle gezmek görmek isterim ama çok ters taraf .

Olur böyle şeyler .

İyi akşamlar

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model Corsa diyip geçiyorsun sanki ben sıfır km araç yazmışım 300 bin km de 2005 model Astra H kardeşim arabam . 1 ev almıyor o araç �� . Ne güzel işte ev almışsın sen :rakir::rakir:

Ne yazdığımı biliyorum , emekli babamın maaşından kesiyorlar , benden eczanede ücret alıyorlar . Ne fark eder ki sen ne anlamak istersen onu anla .

Gelelim asgari ücrete , üstüne basarak ne ile aldığını sen beyan ettin , eğer yan gelirlerin ile alıyorsan aracı ki eve değinmiyorum bile ;) be diye asgari ücretle aldım yazıyorsun ... bir adet telefon almayarak ev ve araba alınıyorsa . Benim 10 evim 10 arabam olmalı idi . Ev diyorsun ev , asgari ücretli çalışan biri Nasıl ev araba alır sorusuna örnek veren sen sonra siyaseti ben mi yapıyor oluyorum . Burada hükümet lehine asgari ücret propagandası yapıyorsun alenen . Ayrıca telefon muhabetinide hükümetin başı , AKPKK nın lider sayın Başbakan'ımız taşeron işçiye kameralar önünde yapmıştı . 300 TL lik telefon kullanan vatandaşını aynen senin mantığın ile gömmüştü ama Senin ne umrunda demi ...

Geç bu işleri yan gelirlerin ile kriz sana teğet geçmiş ise ne Mutlu sana bizde kriz var kardeşim ...

Yok arkadaşımm daha almadım almak üzereyim. kredi oranlarını düşmesini bekliyorum dediğim gibi boş zamanlarımda ek iş yapıyorum.Sigara kullanmıyorum. Alkol hiç yok, gece hayatı sıfır :)) bırakda alalım 12 yaşından bu yana calışan biri olarak. :) Aracını kazasız belasız kullanırsın inş. Hayırlı akşamlar sağlıcakla kalın. Ters biliyorum ama olaki yolunuz düşerse baş tacısınız seve seve misafir ederim sizi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar söz meclisten dışarı diyerek "krizi fırsata" çevirmeyelim ;)

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
net de bu yazıyı guldum

"Bu goruntuler charlie chaplinin BÜYÜK DİKTATÖR - THE GREAT DICTATOR - (1940) alıntı ve bu kareler beni cok etkiledi. Son 2 karadeki sözlere dikkat ediniz. siz ne düşünüyorsunuz bu 2 kare hakkında. Yani Bizde de liderin biri diğerini diğeri ötekini aşağılıyor. Halk Açlığı işsizliği unutup liderlerin bu anlamsız çekişmesine kapılıyor."

XLoDM6.jpg

Sizce arkadaş haksız mı ?

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"Alkol ve tütün ürünlerinde ÖTV yüzde 15 artırıldı" asgari ücretin kaynagı bulundu.

Sigara tiryakisi 15 milyar TL + alkolden 18 milyar tl olmak üzere 32 milyar tl vergi toplandı
ondan sonra diyorsunuz devlet neden bunu yasaklamıyor yasaklamaz bu gelirden neden vazgecsin
şimdi bu vergilere %15 zam gelmesi demek 4,8 milyar tl ek gelir demek

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Asgari Ücrete takılan arkadaşlara sormak istiyorum,

Ben bir, İş veren idim.
Bulaşıkcı vs. gibi elemanlara Asgari ücret verirdim.
Onun üstüne ekleyerek diğer kadroların maaşı oluşurdu.

Bulaşıkcıya 1300 verirsem, diğer maaşlara da en az 200-300 eklemek gerek, yoksa bulaşıkcı ile, Bell Boy aynı maaşı alamaz. 40 kişi çarpı 250TL desek. 10.000tl ek yük eder.

Fiyata bunu yansıtmak zorundayım. Eee ne anladık? adama 300 fazla verecez, ama zam yapacak herkes. Al sana enflasyon. Bizde 40 kişi varda, 100 lerce işçisi olan fabrikalar napacak.

Sonuçta, zam üstüne zam gelecek hali ile. Asgari ücreti 2500tl yapsan ne olacak?

Ekonomi bilen biri şu denklemi açıklasın.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Çalmayacaksın, boş yere paraları sadece makam araçlarına onların yakıtlarına yatırmayacaksın, topladığın vergileri çar çur etmeyeceksin, vergi çalanların boğazına basacaksın, asgari ücreti de 2000 TL yapacaksın.

Bu ülke de eşek yükü ile vergi toplanmak. Ama bir katır yükü ile de vergi kaçakları var. Düzgün bir vergi sistemi ile kaçan vergileri adam gibi adil bir şekilde toplanması durumun da ülke de bir gram geçim sıkıntısı olmaz.

Sürekli sen vatandaşın sırtına yükle babam yükle...

Şimdi asgari ücret konusunda bir gerçek var. Seçim zamanında meydanlar da siyasi partiler şu kadar olacak bu kadar olacak derken bizim iş adamları alkışlayanların önünde idi. Tabi iş ciddi anlama gelince başladılar devlet destek versin. Ya meydanlar da alkışlarken neden sesiniz çıkmadı?

Bu ülkenin ilerlememesinin tek nedeni? Dinin imanın para olmasından başka bir şey değil. İşte size açık net cevap burada. Daha fazla bir şey aramayın yani. Din iman para olmuş çıkmış.