Egzantirik devir sensörü arızası

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm abiler aynı sorun bende de var egzantrik mil devir sensörü arızası ama sürekli yakmıo yanı genelde sabhlları ilk marşta yakıo istop edip tekrar çalıştırınca sönüo ben egz sönsörünü siemens markayla değiştirdim ama aynı sorun var acaba krank ve oksijenide mi değiştirsem sizce ne yapmalıım

Benim araçta da aynı problem oluştu. Sizin söylediğiniz gibi herzaman değil bazen yapıyor, arıza ışığı yanıyor ve araç 4500 devri kesinlikle geçmiyordu. Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeliyordu. Bende bu durumdan bıktım ve ekzantrik devir sensörünü değiştirdim, yaklaşık 1 yıl oluyor problem birdaha tekrarlamadı...

kurshorse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ben dediğim gibi daha önce değiştirdim bir daha mı değiştirsem ayrıca tesisata bi daha baktırcam bir şey yok demişti ustam haa bide değiştirdikten sonraki ilk bir ay daha az yakıodu şimdi gene arttı yaa açıkcası orjinalini alınaca arızanın olmayacağını bilsem alırım ama ne yapsamki krank mili devir sensörüdemi değiştirse lütfen bir çare sunun yardım edin önrilerinizi bekliorıum arkadaşlar

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 vectra aracımda araç elektroniği uyarı lambası yandı. Serviste baktırdım egzantrik senserü arıza yapmış değişmesi gerekiyormuş. Bu sensörle birlikte krank devir sensörününde değişmesi gerektiği söylendi. Bu doğrumudur ayrıca 110 YTL toplam civarı bi ücret çıkarıldı fiat konusunda ne dersiniz? Teşekkürler selamlar

Kardesim o fiyata iyi mal degildir...ikisi icin.... hem niye ikisi adam sövüslemek icin kaz mi buldu :kop: saka bir tarafa bozuk olani yaptir basinda dur derim yoksa o usta altdakini de bozar gelsin diye...
110 lira icin tekine yani egzantrik sensoruna iyi fiyat...bak bakalim hangi marka siemens en iyisi,hella da olabilir bunlar orginalidir..

ozmert_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
(gm siemens ) eksantrik sensörünün fiyatı 130 tl
cin malının fiyatı 50 tl
krank sensörünün kaplosu eksoz manifoltunun yanından gittiği için zamanla kemik gibi oluyo ve içten kopmalar meydana geliyor. kabloya bakın çok rahat gözüküyor kablosu sağlam ise değiştirmeye gesinlikle gerek yoktur derim.

kurshorse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abiler son olarak bana bir çözüm egz sensörünü bir daha değiştiriyimi simens marka ama gm yakmıo çin malı olabilir yoksa krank mi değişecek ha bide krank devir sensörü olsa op-comda krank çıkmazmı

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu sensörleri önce yan sanayi olanlarla değiştirdim. 1 ay içinde yeniden bozuldu. yetkili serviste orijinal olanlarıyla değiştirmek zorunda kaldım. uzun zamandır arıza vermedi. fiyatları oldukça yüksekti.