Egzantirik devir sensörü arızası

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Servis fiyatı 2006 yılında sadece ekzantrik devir sensörü 150 YTL+işçilik= 185 YTL idi.

354270

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de arızalıydı egzantrik sensörü 40ytl parça 20 ytl de işçilik 60 ytlye hallettik sorun yok artık

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
krank sensörü ile beraber değişmesi şart diil sadece egz dev sensörü değişebilir yan sanayisi 55 ytl orgınali 125 ytl dir kablolarınada bakınız genelde uçlardan biride kopmuş olabilir 4500 devri geçmez kesiciye girer bu devirde

adrenaline001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalçın abi doğru sölüyo ben aynı sorunu yaşadım araba 4500 dewirde kesiciiye giriyodu bide hafif bi tekleme yapıyodu benim sorunum egz dewir sensörünün kablosunun ucu açılmış şase yapıyodu bantladık sorun kayboldu sende bi kabloya baktır bence

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
abi opeli var ama adamın :) arada masrafda açacak :) ya biz napıcaz o zaman gelirim yanına çalışmaya valla
Yalçın usta tamam da insan alıştıra alıştıra söyler. Güm diye de olmaz ki.:kop:

kurshorse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm abiler aynı sorun bende de var egzantrik mil devir sensörü arızası ama sürekli yakmıo yanı genelde sabhlları ilk marşta yakıo istop edip tekrar çalıştırınca sönüo ben egz sönsörünü siemens markayla değiştirdim ama aynı sorun var acaba krank ve oksijenide mi değiştirsem sizce ne yapmalıım

kurshorse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gncl

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm abiler aynı sorun bende de var egzantrik mil devir sensörü arızası ama sürekli yakmıo yanı genelde sabhlları ilk marşta yakıo istop edip tekrar çalıştırınca sönüo ben egz sönsörünü siemens markayla değiştirdim ama aynı sorun var acaba krank ve oksijenide mi değiştirsem sizce ne yapmalıım
bence tech2 ile bir kontrol edin.. orada sorunu söler ona göre değiştirirsiniz... bu sensörler zaten süreli arıza lambası yakmazlar genelde... ilk bozulmaya başladıklarında sizin sölediğiniz gibi arada bir arıza ışığı yakarlar ve kontak kapatıp açmakla arıza ışığı söner... oksijen sensörü ile ilgili olduğunu sanmıyorum ama krank sensörü olabilir... arıza ışığı yandığında bakın 4500 deviri geçmiyorsa krak veya egzantrik sensörüdür.. eğer geçiyorsa o zaman oksijen sensörü olabilir...