Eğer aracınızı 2. el aldıysanız, bu konuyu dikkatle okuyun.

nht

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu hangi araçlar için geçerli acaba=?

Pili biten anahtarlar arabayı çalıştırabiliyor bildiğim kadarıyla?

halilmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtar sorunu

Benim araçta anahtarı takınca üzerinde kilit resmi olan araba resimli ikaz lambası yanıp sönüyordu ve araba kesinlikle çalışmıyordu. Daha sonra bazen 10 saniye bazen 10 dk sonra normale dönüyordu. Yedek anahtarla ise kesinlikle hiç çalışmıyordu.Bu durum sık yaşanmaya başlayınca servise götürdüm. Öncelikle yedek anahtarın çalışmamasının sebebi; aracın ilk sahibi anahtarla ilgili bir işlem yaptırırken yedek anahtarı da kodlatmadığı için devre dışı kalmış. Diğer anahtarın da bazen bunu yapmasının sebebi olarak usta, anahtarını cep telefonu, tv gibi elektromanyetik alan yayan cihazlara yakın tutmaktan oluyor dedi. Ve anahtarını bu tip cihazlardan uzak tutmamı tavsiye etti. Daha sonra tech2 cihazıyla iki anahtara da kodları yeniden yükledi. Servis de bu işlem için 50 TL ücret aldı. İşlem çok kısa sürdüğü için parası yüksek gelmişti ama sonuçta yapılan iş önemli. Bu arada servisteki bayan, fatura kesersek ücret yükselir diyerek güya indirim yaptı ve 50 TL yi (nakit) çekmeceye attı. Kayıt kuyut da yapılmadı. Umarım kazık yemememişimdir.

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta anahtarı takınca üzerinde kilit resmi olan araba resimli ikaz lambası yanıp sönüyordu ve araba kesinlikle çalışmıyordu. Daha sonra bazen 10 saniye bazen 10 dk sonra normale dönüyordu. Yedek anahtarla ise kesinlikle hiç çalışmıyordu.Bu durum sık yaşanmaya başlayınca servise götürdüm. Öncelikle yedek anahtarın çalışmamasının sebebi; aracın ilk sahibi anahtarla ilgili bir işlem yaptırırken yedek anahtarı da kodlatmadığı için devre dışı kalmış. Diğer anahtarın da bazen bunu yapmasının sebebi olarak usta, anahtarını cep telefonu, tv gibi elektromanyetik alan yayan cihazlara yakın tutmaktan oluyor dedi. Ve anahtarını bu tip cihazlardan uzak tutmamı tavsiye etti. Daha sonra tech2 cihazıyla iki anahtara da kodları yeniden yükledi. Servis de bu işlem için 50 TL ücret aldı. İşlem çok kısa sürdüğü için parası yüksek gelmişti ama sonuçta yapılan iş önemli. Bu arada servisteki bayan, fatura kesersek ücret yükselir diyerek güya indirim yaptı ve 50 TL yi (nakit) çekmeceye attı. Kayıt kuyut da yapılmadı. Umarım kazık yemememişimdir.

hocam faturanizi mutlaka yapilian isin ne oldugunu icerecek sekilde alin. Soöz ucar yazi kalir... ilerde ne olur olmaz bilinmez elinizde yazili bir evrak olsun.

telefondan gönderilmiştir....

Şenol Tırak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farz edelim adam yedek anahtarı verdi ama içimiz rahat olsun diye bu işlemi yedek anahtarımıza yaptırsak +30 daha mı vermek gerekiyor. Konu açıldıktan buyana o fiyat 50 olmuştur. 2 anahtar için 100 ise problem değil.

Sen 130 beygirlik aracınla mı yaptın bu 200 km/h. Ben 2010 model 90 beygir 1.4 dizel corolla ile 200 bastım.

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç anahtarının ele geçirilmesi suretiyle aracın çalınması ve/veya çalınmaya teşebbüsü sonucu meydana gelecek
ziya ve hasarlar teminat kapsamı dışındadır. Ancak,
1.Araç anahtarlarının gasp sonucu ele geçirilmesi yoluyla aracın çalınması ya da çalışmaya teşebbüs edilmesi
2.Araç anahtarlarının, sigortalının veya aracı kullanan kişinin kendi ev veya işyeri niteliğindeki kapalı ve kilitli bir
mekanda bulunması sırasında, bu mekana; kırma, delme, yıkma, devirme zorlama, öldürme, yaralama, zor ve
şiddet kullanarak veya tehditle ya da araç gereç veya bedeni çeviklik yoluyla tırmanmak suretiyle ele geçirilerek
aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi,
teminat kapsamına alınmıştır.
Ayrıca, kanunen geçerli bir belge karşılığında otopark, servis/tamirhane, oto yıkama vb işletmeye teslim edildiği ispatlanan
aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu meydana gelecek hasarlar sigortalı tarafından
mevzuata uygun işlemlerin yerine getirilmesi ve yasal tahkikatın başlatılması şartı ile teminat kapsamındadır.
ANAHTAR ÇALINMASI TEMİNAT LİMİTİ
Kasko Sigortası Genel Şartları A.4.12 maddesine istinaden anahtar çalınması, kaybolması nedeni ile merkezi kilit
sisteminin değiştirilmesi, alarm sisteminin ve immobilizerin yeniden kodlanması olay başına ve yıllık 1.000.-TL ye
kadar teminata dahildir.

kaskomda çoğu gereksiz detay çıkartılmış durumda ve yıllık 550 tl ödüyorum ona ramen içinde bu detaylar var, yani kasonuz var ise yedek anahtarınızda yok ise kaskodan zaten sistemi değiştirtebiliyorsunuz, ayrıca yapmasanız dahi, arabam çalındı diye değil zorla saldırıp anahtarımı gasp ettiler diye beyanda bulunursanız, yine yırtmış oluyorsunuz.

işin özeti tüm policelerimizi noktasına virgülüne kadar okuyup, bir sorun anında ne yapacağımızı iyi bilmeliyiz...

akdenizli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel zafira 2006-2008 arası modellerin hakkkında

cümleten s.a. arkadaşlar. zafira araştırıyorum epeydir. inş. kısmet ederse bir zafira ile formunuza katılmak isterim. bu modelde kullanan varsa bilgilerinize ihtiyacım var. mesela 105 hp lik motor olanla 115 hp motorlu 2008 yakıt konusunda kıyaslama yapabilecek olan varmı. teşekkürler şimdiden...

enis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim yedek anahtarımıda vermediler,önemli konu hemen araştırma yapalım,bilgi için teşekkürler,,,