Easytronic geri vitese atinca küt diye sarsilma sorunu???

dodozng

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Aracimi yeni aldim 2010 astra sedan 111. Yil enjoy. motor isindikdan sonra geri vitese atinca küt diye bir sarsilma oluyor. Nedir bunun nedeni bu gece uzun yola cikacagim bir sorun olur mu?

senturkilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede arasıra oluyor opel yetkili servisinde kalibre ettirin, eğer sorun baskı balatada ise baskı balata bitmeye yakındır uzun yolda sorun yapacağını düşünmüyorum

dodozng

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hatta sunu farkettim
El freni cekiliyken hiic ses gelmiyor sonra el frenini indirip tekrar deniyorum ses geliyor. Sonra el frenini tekrar cekince bir muddet daha ses geliyor sonra gelmiyor.

Aprcc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam serviste detaylı bakdırın kesin odur demıyorum benım arac manuel ama vıtese atınca debrıyajı ayarlıosa belki istavroz dişlilerinde bosluk felan olabilir aks da da bosluk olabilir bi baktırın

dodozng

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet son denememde sunu ogrendim mesela el freni cekili geri vitese takiyorum sonra frene veya gaza basinca kut diye bir ses geliyor. Nedir bunun sebebi normalmidir

Aprcc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet son denememde sunu ogrendim mesela el freni cekili geri vitese takiyorum sonra frene veya gaza basinca kut diye bir ses geliyor. Nedir bunun sebebi normalmidir

sanırsam debrıyajı ayalarken yapıyor arac bunu sız dedıklerıme bı baktırın sonrası felaket oldu bende :)

senturkilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
frene basmadan geriye geçmez zaten araba beyin geçer ama siz frene veya gaza bastığınızda şanzumandan geriye geçer bence yetkili serviste bi kalibre ettirin