easytronic çok kötü...

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben sadece yol bilgisayarında yazılan ortalama tüketimi neyse onu yazdım buraya,
hatta ve hatta bi ara resmini çekip buraya koyarım eğer inanmıyorsanız,;)
aracım daha bu km deyken bu tüketim mükemmel diyebilirim.
çünkü bu tüketimi ne opelde gördüm neden vw. de;)
ayrıca şehir içinden kastım hız olarak max ortalama 40:D
ve istanbul trafiği (dur kalk dur kalk)
verdiğim değerler dur kalk trafikte olan değerlerdir..
yani hızım 60 a bile çıkmadı:D
hımm ortalama olarak 6 7 arası ise gayet normal kazasız belasız kullanın aracınızı

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klas34,
kusura bakma, yalan söylüyorsun demiyorum araç hatalı gösterebilir. dur kalk trafikte 1.6 benzinli ve tam otomatik bir aracın 100km/7.0 lt benzin tüketmesi imkansızdır. bence deponuzu fulleyip, gezip tekrar fullemek şeklinde bir de kendiniz hesaplayın tüketimi.
ha toyata imkansızı başarmışda olabilir... dediğim gibi denerseniz bunu kanıtlamış olursunuz. şuan 1.6 1.3 ve 1.4 dizel manueller, istanbul şehir içinde 6.0- 6.5 civarı tüketmektedir. dizel tam otomatik i30, ceed gibi modellerde 7.0-7.5 civarında tüketmektedir.

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dh'den adegerlier nickli üyenin mesajıdır..

Merhaba,

Bende benzinli Otomatik Comfort Modeli aldım. 15 Eylül' de teslim ettiler. O günden beridir yaklaşık 600 Km şehiriçi yol yaptım. yol bilgisayarında 9.5 Lt / 100 Km gösteriyor. aracımdan çok memnunum. Bundan önceki Aracım Megane Sedan Benzinliydi. Corolla konfor bakımından çok farklıymış.
Sana da hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmak nasip ettin.

KLAS34

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klas34,
kusura bakma, yalan söylüyorsun demiyorum araç hatalı gösterebilir. dur kalk trafikte 1.6 benzinli ve tam otomatik bir aracın 100km/7.0 lt benzin tüketmesi imkansızdır. bence deponuzu fulleyip, gezip tekrar fullemek şeklinde bir de kendiniz hesaplayın tüketimi.
ha toyata imkansızı başarmışda olabilir... dediğim gibi denerseniz bunu kanıtlamış olursunuz. şuan 1.6 1.3 ve 1.4 dizel manueller, istanbul şehir içinde 6.0- 6.5 civarı tüketmektedir. dizel tam otomatik i30, ceed gibi modellerde 7.0-7.5 civarında tüketmektedir.
estağfurullah kusura bakılcak birşey yok...;)
valla değerleri 2 defa sıfırlayıp kontrol ettim..
gerçekten banada çok düşük geldi.
ama birde şu var ,benim araç rodajda olduğundan dolayı,aracımı çok sakin kullanıyorum,asla ve asla gaza yüklenmiyorum,ani fren ,ani hızlanmalar kesinlikle yapmıyorum.(rodajda olduğu için)
zaten normaldede sakin kullanırım.
ama tekrar söylüyorum özellikle son bir kaç gün takip ettim tüketim 6.8 6.9 max 7.0 olarak gördüm .
uzun yola ve şehir dışına çıkma fırsatım olmadı .
ama yinede kontrol etmeye devam edicem.
hatta ve hatta bir ara resmini çeker koyarım buraya..
saygılarımla..

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inanılmayacak birşey yokki ortama değerleri vermiş yol bilgisayarında da ortalam yakıtta yanılma payı yok denecek kadar azdır.

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inanılmıcak bişi var. 9.0 lt den aşağı olmaması lazım. 1.6 benzinli AT, şöförle birlikte 1400 kğ ş.içi ne kadar sakin kullanılırsa kullanılsın

Emre_H7070

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Easytronıc (Ids)ve manuel(ıds) sahıp bırı olarak.Easytronıc te (Ids) gaz tepkımelerı harıc hıc bır ıse yaramıyor tamamen otomatık araclarda kullanılan yuksek devırde kullanılması ıcın yapılmıs bılgınıze.

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
IDS bütün Astralarda standarttır. Açılımı interaktif sürüş sistemidir. Anlık süspansiyon kontrolü ve sport ayarlar sadece IDS+ ile birlikte geliyor. İkisini birbirine karıştırmadan açıklarsak yanlış anlaşılmalara meyil vermeyiz.