Easytronic A1 yazısı kayboluyor.

yakup0671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar gecen gun trafıkte a1 yazısı kayboldu ama araç calısıyordu paniklemeden vıtesı n ye aldım sonra a1 e tekrar alınca geldı sorun ne olabılır teşekkürler.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Ocak ayı başında da benim easytronic geri geçmedi sonra bir baktım 2 ile kalkıyor, 4 ile kalkmaya çalışıyor.

Önce panikledim sonra Hakan Ustayı cepten aradım ve ilettim. Oda aracı kpomple durdurup anahtarı çekip 15-20 dakika beklememi ve tahminen düzeleceğini saöyledi ki öyle oldu ve şuan birşey yok.

Bende bilmiyorum bazen şaşırıyor, kafası karşıyor. Gittiği yere kadar kullanıp sonra revize ettirmek gerek. Uzun yolda, acil durumlarda yolda bırakmasın başka birşey istemem.

yakup0671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün hakan usta ile bende gorustum dukkana gittim araç 120 bınde ilk olarak baskı balata bıtmek uzere dedı geri vitese geçmeme problemıde var cunku. Baskı balatayı degıstırıp sanzımanı da revize edelım dedi baskı balata tamamda sanzımanı revıze etmek kafama yatmıyor cunku araçta F hatası yok 2 yılda 30bın km yaptım vıtes gecıslerı ıle ılgılı hıc bi sıkıntı yasamadım bir kez bı a1 yazısı kayboldu geldı dıye süpeye dustum.sasmazda yıldırımlar opel servısı ıle gorustum yüksek ıhtımalle baskı balata bıttıgı ıcın yapmıştır dedı baskı balata sanzıman yagı ve komurlerı degıstırelım dedı ıscılık dahıl 850 ıstedıler hakan ustada sanzıman revızesi ıle 1000 yada 1200 malıyet çıkardı suan araştırmaya devam edıyorum baskı balata kesin degiscek sanzımanı bıkac yere daha soracağım.

yakup0671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arif bey sizin vitesin karismasi akü den olabilir easytronic zayıf aküyü sevmiyor akünüzü kontrol edin bence.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arif bey sizin vitesin karismasi akü den olabilir easytronic zayıf aküyü sevmiyor akünüzü kontrol edin bence.

Yakup Bey aküyü kışa girmeden değiştim. Ocak ayında o an soğuktan kafası karıştı sanırım ve şuan bir sıkıntı yok çok şükür.

Hakan Ustamın revize dediği baskı balata değişim sonrası yapılması gereken yeniden kalibre etme olabilir belki. Normalde beyin revizesini 600-700 TL' ye yapıyor bazı oto elektrik ve elektronikçiler. Baskı 600-750 TL' ye değişiyor bildiğim. Balata değişmi, şanzuman yağı, kalibre etme, kömür değişimi felan 1000 bulur sanırım.

Siz tekrar araştırın bakalım başkaları ne diyecek, ne fiyat çıkaracak bende merak ediyorum.

yakup0671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arif bey bu kalibre işini her baskı balata değişiminde yaptırmakmı gerekiyor 120 bınde bı araç için çok kotu bi sonuç bu easytronic ten soğumaya başladım gibi :) hata kodlarını sildirmiştim dün yaklaşık 150 km yaptım 2 kod daha var sabah baktığımda ecn13604 vardı bıraz öncede nerdeyse yolda kalcaktım carsıda ısımı hallettim araca bindim marsa bastım sarı İngiliz anhtarı yanıp sonuyordu Allah kaldık burda dedim neyseki 2 marsta calıstı eve geldım baktım ecn 161450 anahtarla ilgili bi hata kodu imiş ne alakaysa suana kadar sanzıman ile ilgili bi hata kodu almadım.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arif bey bu kalibre işini her baskı balata değişiminde yaptırmakmı gerekiyor 120 bınde bı araç için çok kotu bi sonuç bu easytronic ten soğumaya başladım gibi :) hata kodlarını sildirmiştim dün yaklaşık 150 km yaptım 2 kod daha var sabah baktığımda ecn13604 vardı bıraz öncede nerdeyse yolda kalcaktım carsıda ısımı hallettim araca bindim marsa bastım sarı İngiliz anhtarı yanıp sonuyordu Allah kaldık burda dedim neyseki 2 marsta calıstı eve geldım baktım ecn 161450 anahtarla ilgili bi hata kodu imiş ne alakaysa suana kadar sanzıman ile ilgili bi hata kodu almadım.

Evet her baskı değişimi ve titreme, baskı azalmasında kalibre yapılır. Bence en kısa zamanda baskı değişimi, kömür değişimi ve kalibre ettirin. En azından belki revize gerekmeyebilir ki olursa artık oda yapılıp aradan çıkar ve uzun müddet belki siz aracı satana kadar sıkıntı çıkmaz.

Bu arada klasik otomatik harici yarı otomatikleştirilmiş sistemlerde maalesef bazen sıkıntılar olabiliyor. Bu tip şanzumanda sanırım en iyisi çift kavrama Honda.

yakup0671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arif bey bugun bi arkadasın tavsiyesi ile Özkal opele gittim 1420 lira dedi komple :) sorunsuz çalışan şanzımana 600 lira yazdı masrafı ne yapcaksa artık sil baştanmı yapcak ne yapcak. kafam cok karıştı opel garajın yolu gözüküyor gibi hakan usta ya yaptırcam böyle giderse.birde cihazla baskı balataya baktı 9mm kalmış dedi en kısa sürede değiştirsek iyi olur dedi.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arif bey bugun bi arkadasın tavsiyesi ile Özkal opele gittim 1420 lira dedi komple :) sorunsuz çalışan şanzımana 600 lira yazdı masrafı ne yapcaksa artık sil baştanmı yapcak ne yapcak. kafam cok karıştı opel garajın yolu gözüküyor gibi hakan usta ya yaptırcam böyle giderse.birde cihazla baskı balataya baktı 9mm kalmış dedi en kısa sürede değiştirsek iyi olur dedi.

Ben bakım için Hakan Ustaya gidiyorum ve yaptıkları işin daima arkasındalar. Olmazsa Hakan ustaya teslim edin aracı. Yalnız cihazla baskı görmeyi ben bilmiyordum yani birkaç kişi bilemeyiz felan demişti. Bende yolum düştüğünde baskı kalınlığına bir baktırayım.

Tekrar geçmiş olsun, kolay gelsin.

yakup0671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten oyle yapacam dün yine görüştüm hafta içi sabah erkenden gel dedi aksama ancak çıkar dedi hafta içi bigün halletcem inşallah bilgileriniz için teşekkürler.