Dizel Partikül Filtresi

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizel Partikül Filtresi

Kalkışlarda eğer özellikle 2 de 3000 3de 3000 görürseniz tekrar karşınıza çıkmaz uyarı. 2000-2500 arası hele bizim dizeller için pek yeterli gelmiyor. Zaten vites geçişinde devir saatinin nerde olduğu görürsünüz. 4-5 geçişinde 2500 olur ama onun dışında 3000 görün. Ben şehir içi dışı karışık kullanıyorum daha hiç almadım uyarı dediğim aralıklarla vites arttırırım. Aracı asla bayıltmam. 1800 devir altına düşmez araç.(Bayır aşağı inişler vs hariç :) ) Bu şekilde kullanırsanız uyarı almazsınız. Shell nitro kullanıyorum hep 1-2 kere opet aldım o da baya kaliteli.

denizcetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar dpf temizleme yakıt katkısı çıkmış veya vardı yeni görüyorum kullanan var mı ?
112989396_tn50_0.jpg

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/tunap-mp184-dizel-partikul-filtre-etken-maddesi-112989396

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

denizcetin link' Alıntı:
arkadaşlar dpf temizleme yakıt katkısı çıkmış veya vardı yeni görüyorum kullanan var mı ?
112989396_tn50_0.jpg

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/tunap-mp184-dizel-partikul-filtre-etken-maddesi-112989396
Böyle ürünler faydadan çok zarar veriyor bazen. Yakıtı kaliteli ve katkılı olanlardan alın Mobil'in ESP serisi yağlarından kullanın bir sorun çıkmaz.
Çok dolarsa masraf çıkarırsa da iptal ettirisiniz DPF yi gider. Zaten emisyona dayalı vergi sistemi yok ülkemizde.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2500 km de iki kez uyarı aldım bence bu kadar kafa yoraccak bi şey yok. 15 dk daha aracım benden ayrılmak istemiyor anlaşılan .bende yalnız bırakmıyorum bu zor durumda onu :)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

dinojasie link' Alıntı:
2500 km de iki kez uyarı aldım bence bu kadar kafa yoraccak bi şey yok. 15 dk daha aracım benden ayrılmak istemiyor anlaşılan .bende yalnız bırakmıyorum bu zor durumda onu :)

Hocam aracı genelde hangi devirlerde kullanıyorsunuz? Sanırım düşük devir kullanımından veya pis mazottan oluyor bu uyarı :)

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınızı hangi devirde hangi mesafede hangi yakıtla kullanırsanız kullanın; yanma olayının sonucunda kurum ve atık gaz çıkacaktır. DPf nin görevi bu gazları ve kurumu tıtmak daha sonrada yeterli seviyeye geldiğinde zengin karışım vasıtsı ile yüksek ısıda yoketmektir.

temizleme işlemi tam olarak yapılamadığında filitre dolacak ve DPF lambası yanacaktır...

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Hocam aracı genelde hangi devirlerde kullanıyorsunuz? Sanırım düşük devir kullanımından veya pis mazottan oluyor bu uyarı :)
genelde 2000-2500 devirde kullanıyorum. mazotu hep opelden alıyorum .en son shell den aldım. shellden aldıktan sonra henüz bir uyarı yok .yalnız cok kısa bir mesafe kullanıyorum aracı. yaklaşık 3 km filan. belki bu da etkiliyordur.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

dinojasie link' Alıntı:
genelde 2000-2500 devirde kullanıyorum. mazotu hep opelden alıyorum .en son shell den aldım. shellden aldıktan sonra henüz bir uyarı yok .yalnız cok kısa bir mesafe kullanıyorum aracı. yaklaşık 3 km filan. belki bu da etkiliyordur.

Dizel araçlarda bazen yüksek devirlerde kullanmak gerekiyor. Buna hem kendi tecrübem (eski aracım dizeldi) hem de dizel kullanıcısı arkadaşların Foruma yazdıkları neticesinde emin olabilirsiniz. Bir de kısa mesafe kullanımınız da etkili oluyor olabilir :)

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Dizel araçlarda bazen yüksek devirlerde kullanmak gerekiyor. Buna hem kendi tecrübem (eski aracım dizeldi) hem de dizel kullanıcısı arkadaşların Foruma yazdıkları neticesinde emin olabilirsiniz. Bir de kısa mesafe kullanımınız da etkili oluyor olabilir :)
aynı fikirdeyim  :)

tameer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar aracım 1300 kmde. 1.6 cdti motor. Bugün önce giderken 2000 devirden sonra araba cansız oldu. Önceleri gaza dokundum mu ok gibi giden araba boğulmaya başladı. Sonra park ettim. 3 saat sonra çalıştırınca dpf uyarıdı çıktı. Arabayı zorunlu sürün diyordu. 15-20 dakika devirli kullandım ama geçmedi. Mecbur kontak kapamak zorunda kaldım. Geçmesi için ne yapmam gerek ? Kısa mesafe kullanmıyorum genelde 10 km en az gidişim mevcut. Motor ısınmış oluyor. Yakıtı iş bankası kampanyası nedeniyle bp den alıyorum ama kalitesiz diye mi oldu. Bilgisi olan paylaşabilir mi ?