Dizel Partikül Filtresi

ekoli06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizel Partikül Filtresi

Benim araç 3100 km de ve hiç uyarı vermedi. Shell den hep aynı istasyondan vpower dizel alıyorum. DPF Temizliği olduğunu nasıl anlarız?

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ekoli06 link' Alıntı:
Benim araç 3100 km de ve hiç uyarı vermedi. Shell den hep aynı istasyondan vpower dizel alıyorum. DPF Temizliği olduğunu nasıl anlarız?
Şu an bende shell den almaya başladım ve rahatım.Daha önce total den alıyordum 3 günde bir temizlik yapıyordu.Temizlik olduğunu tüketimin artışından anlıyoruz,birde motorun sesli çalışması ve bir koku.Mesala hedefinize ulaştığınızda kontağı kapatmadan "anlık tüketim değeriniz"0,5 civarında olması gerekirken 1,5 ile 2 lt/100km arasında ise araç o anda temizlik yapıyordur.Ayrıca araç giderken oluyorsa tüketim astronomik rakamlara çıkıyor.Bir de servisten öğrendiğim kadarı ile temizleme esnasında işlem için mazotta kulanılıyormuş. 032questn

ekoli06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mertandur link' Alıntı:
[quote author=ekoli06 link=topic=228.msg47534#msg47534 date=1316610921]
Şu an bende shell den almaya başladım ve rahatım.Daha önce total den alıyordum 3 günde bir temizlik yapıyordu.Temizlik olduğunu tüketimin artışından anlıyoruz,birde motorun sesli çalışması ve bir koku.Mesala hedefinize ulaştığınızda kontağı kapatmadan "anlık tüketim değeriniz"0,5 civarında olması gerekirken 1,5 ile 2 lt/100km arasında ise araç o anda temizlik yapıyordur.Ayrıca araç giderken oluyorsa tüketim astronomik rakamlara çıkıyor.Bir de servisten öğrendiğim kadarı ile temizleme esnasında işlem için mazotta kulanılıyormuş. 032questn
[/quote]
teşekkür ederim. dediklerinize göre kontrol edeyim.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

bu DPF olayından bıktım arkadaşlar.

servisin tavsiyesinden sonra shell v-power aldım. yine uyarı vermeden 12.gün DPF işleme girişti. ort tuketim bir anda 9.3 lt'ye fırladı.
yaw bu sorunu sadece ben mi yaşıyorum. bir anket açayım bari...

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
bu DPF olayından bıktım arkadaşlar.

servisin tavsiyesinden sonra shell v-power aldım. yine uyarı vermeden 12.gün DPF işleme girişti. ort tuketim bir anda 9.3 lt'ye fırladı.
yaw bu sorunu sadece ben mi yaşıyorum. bir anket açayım bari...
Olsun genede çok ekonomik bir araç,En güzeli yol bilgisayarını "anlık yada ort. tüketim değeri" göstermeyen bir bölüme getirip araçlarımızın keyfini sürmek steeringwheel

serdar41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar,ben aracımı aldıktan itibaren yaklaşık 3 ay süreyle shell v-power kullandım ve bu dönemde 10-15 günlük periyotlarda partikül filtresi temizlik işlemi gerçekleşiyordu.Son 6 aydır bir arkadaşımın tavsiyesi ile BP'nin Ultimate dizel yakıtını kullanıyorum aracın performansı öncesine kıyasla bence daha iyi, partikül filtresi temizlik periyodu 2 aya kadar uzadı, tabiki bu hususta diğer bir etkende aracın 8000 km ye gelmesi ve mevsim koşullarıda olabilir.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

serdar41 link' Alıntı:
Arkadaşlar,ben aracımı aldıktan itibaren yaklaşık 3 ay süreyle shell v-power kullandım ve bu dönemde 10-15 günlük periyotlarda partikül filtresi temizlik işlemi gerçekleşiyordu.Son 6 aydır bir arkadaşımın tavsiyesi ile BP'nin Ultimate dizel yakıtını kullanıyorum aracın performansı öncesine kıyasla bence daha iyi, partikül filtresi temizlik periyodu 2 aya kadar uzadı, tabiki bu hususta diğer bir etkende aracın 8000 km ye gelmesi ve mevsim koşullarıda olabilir.
Hmmm ilginç. Benim açıkçası BP nin mazotunun performans olarak V-Power dan iyi olabileceği hiç aklıma gelmemişti. Siz ikisinide kullanmışsınız o yüzden bir karşılaştırma yapabilisiniz. Peki aracın toplam gittiği mesafe açısından bir fark varmı ?

serdar41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bana BP yi tavsiye eden arkadaşım fethiyede turizm işiyle meşgul ve  mercedes vito,sprinter türünde araçlara sahip,kendi ifadesiyle bir depo ile en uzun mesafeyi bp ve po ile alıyormuş ancak en iyi performansı ise bp ile sağlıyormuş. bana kalırsa öncelikle performans hissedilir derecede artıyor,1 depo ile yapılan km ise izmit içerisinde 800-850,ş.dışında ise 1000-1100 km (klima devamlı açık,hız 110-120km/h) 

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

ben suan v-power GTL kullanıyorum. fulle gore aracın beygiri sanki %15 daha da arttı.... motor daha sessiz. ort tuketim 6.3den 5.8e dustu. aynı yol ve sartlarda... bir ay kullandıktan sonra kesin goruslerimi yazarım

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ümit kardeşim yaşadığının kayda değer bir husus olduğu açık ancak mümkünse çok da hassas olma, inan sonradan komik gelecek detaylar yüzünden ilk fırsatta aracını yenilemek gibi bir hevese kapılırsın bir süre sonra..