Dizel Partikül Filtresi

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizel Partikül Filtresi

bahadır hocam vallaha bende ondan korkuyorum servise soracağım bunu

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
aracım 7500 km de DPF uyarısı hiç almadım. Kullanım tarzına görede değişiyor bu durum. Sürekli kısa mesafe kullananlarda sanırım sık  çıkıyor 

Daha önceki mesajların birinde opel izmir size bir açıklama yapmıştı sn. avukatakın. yanlış hatırlamıyorsam bu uyarı araç filitreyi temizleyemediği zaman çıkıyormuş e sizinde ev iş arası sanırım çevreyolu gibi birşeymiş herhalde demekki araç o mesafede filitreyi temizleyebiliyor ve uyarı çıkmıyor yani olay gerçekleşiyor fakat sizin haberiniz olmuyor  :)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Bu uyarı araç filtreyi temizleyemediği zaman çıkıyor bilgisi yanlış gibi geliyor bana. Filtre temizleme işlemi sırasında uyarı çıkıyor.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

çellocu link' Alıntı:
Bu arada benimde km 420 falan, dün gece eve gelirken uyarı çıktı mecbur dolaştık biraz  :)

680km de ikinci kez uyarı geldi 10 -15 dak 6-7km aracı surmek zorunda kaldım. yazı kendiliginden gitti. bu ne yaw..... walll .... isimiz var gucumuz var... bununla mı ugrasacagız....

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

trk_187 link' Alıntı:
[quote author=çellocu link=topic=228.msg17736#msg17736 date=1300600323]
Bu arada benimde km 420 falan, dün gece eve gelirken uyarı çıktı mecbur dolaştık biraz  :)

68km de ikinci kez uyarı geldi 10 -15 dak 6-7km aracı surmek zorunda kaldım. yazı kendiliginden gitti. bu ne yaw..... walll .... isimiz var gucumuz var... bununla mı ugrasacagız....
[/quote]
sırf bu yüzden bile dizel tercih etmezdim şahsen o ne öyle turla dur habire..

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

bahadirusta link' Alıntı:
[quote author=trk_187 link=topic=228.msg18058#msg18058 date=1300710101]
[quote author=çellocu link=topic=228.msg17736#msg17736 date=1300600323]

68km de ikinci kez uyarı geldi 10 -15 dak 6-7km aracı surmek zorunda kaldım. yazı kendiliginden gitti. bu ne yaw..... walll .... isimiz var gucumuz var... bununla mı ugrasacagız....
[/quote]
sırf bu yüzden bile dizel tercih etmezdim şahsen o ne öyle turla dur habire..
[/quote]

011zaa  011zaa  011zaa

biz de daha cok aracımızla vakit geciririz o halde... yapılacak bir sey ypk.... isin ilginci bazı arkadaslarda 8000 km de hic sistem devreye girmemiş

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o akın bey onu öyle herkesle bir tutup karşılaştırmayın onda 80000 kmde bile devreye girmese şaşırmam.. :)

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Bu uyarı araç filtreyi temizleyemediği zaman çıkıyor bilgisi yanlış gibi geliyor bana. Filtre temizleme işlemi sırasında uyarı çıkıyor.
yok hüsnü abicim öyle değil;
bende 2 kere otomatik ,1 kere de "sürüşe devam edin" uyarısı vererek temizleme işlemi oldu..otomatik temizleme ise, aracı park ettiğim zaman rölantideki tüketimin 0,5lt/h yerine 1,5-1,8 arasına çıktığından,kokudan ve sesten belli ediyor...

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Walla bana böyle çok sanal geliyor :) Şunu video ile fotoğraflarla biz benzinlilere anlatsanız :)