Dıştan buğu

Kerim12can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar arabayı aldığımız günden beri ön cam dışardan buharlanıyor nokta halinde büyüyor.Birkaç kişi camdan dolayı dedi.Neyse 3.ay bakımında göstericez.

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dıştan buğu

aracın gögsüne hiç parlatıcı ya da temizleyici ürün sürdünz mü?

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Kerim12can link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar arabayı aldığımız günden beri ön cam dışardan buharlanıyor nokta halinde büyüyor.Birkaç kişi camdan dolayı dedi.Neyse 3.ay bakımında göstericez.

Merhaba Kerim Can, eğer aracın ön sileceklerinin olduğu kısımda herhangi yabancı bir madde yok ise; sorunun dışarıdan olduğunu zannetmiyorum sorun içeridedir.

Aracın klima yönlendirme tuşu üstteyse yani camlara veriyorsa arada buğu yapar. Bunun da sebebi klima açıp-kapattıktan sonra nem kalmasıdır. Bunu önlemenin iki yöntemi var. Birincisi, klima yol boyu açıksa eve yaklaştığında klima tuşunu kapalı yapıp fanın üflemesini devam ettirmektir. Bu yöntem orada oluşabilecek nemi bir nebze önleyecektir. Diğer yöntem, klima yönlendirme tuşunu en alta yani ayak kısmına alarak ilk başta vereceği nemi başka bir yönden atmasının sağlanmasıdır. Bir süre sonra (1-2 dk.) tekrar kendine veya cama verdirebilirsin.

Bu arada 3. ay bakımı nedir? İlk defa duydum :)

Kerim12can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Dıştan buğu

Yasin90 link' Alıntı:
aracın gögsüne hiç parlatıcı ya da temizleyici ürün sürdünz mü?
Ben sürmedi ama oto yıkamacıları bilemem

Kerim12can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Merhaba Kerim Can, eğer aracın ön sileceklerinin olduğu kısımda herhangi yabancı bir madde yok ise; sorunun dışarıdan olduğunu zannetmiyorum sorun içeridedir.

Aracın klima yönlendirme tuşu üstteyse yani camlara veriyorsa arada buğu yapar. Bunun da sebebi klima açıp-kapattıktan sonra nem kalmasıdır. Bunu önlemenin iki yöntemi var. Birincisi, klima yol boyu açıksa eve yaklaştığında klima tuşunu kapalı yapıp fanın üflemesini devam ettirmektir. Bu yöntem orada oluşabilecek nemi bir nebze önleyecektir. Diğer yöntem, klima yönlendirme tuşunu en alta yani ayak kısmına alarak ilk başta vereceği nemi başka bir yönden atmasının sağlanmasıdır. Bir süre sonra (1-2 dk.) tekrar kendine veya cama verdirebilirsin.

Bu arada 3. ay bakımı nedir? İlk defa duydum :)
Saolasın abi bugün tüm gün açıktı birşey olmadı.3 ay bakımıda işte bayi araçı teslim ederken dedi 3.ayında gelin diye memnun iyet sormak için falan herhalde bayramdan sonra görcez.Hemde yolculuk öncesi bi bakım olmuş olcak.

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kerim12can link' Alıntı:
Ben sürmedi ama oto yıkamacıları bilemem

Bu noktalanma gögüse sürülen kimyasal ürünlerin sıcakta buharlasması sebebiylede olabilir, kaliteli bir camsille camı içten silmeyi deneyin, clin'in beyaz kutulu alkollü ürünü var o olabilir

Kerim12can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Dıştan buğu

Yasin90 link' Alıntı:
Bu noktalanma gögüse sürülen kimyasal ürünlerin sıcakta buharlasması sebebiylede olabilir, kaliteli bir camsille camı içten silmeyi deneyin, clin'in beyaz kutulu alkollü ürünü var o olabilir
Teşekkürler

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu buharlaşma sıcak havada klima açıkken soğuk havanın cama verilmesi sonucu dış kısımda benim aracımda da oluşıyor.. Yağmur yağmadığı halde silecekleri arada bir çalıştırıyorum  ;) ama havayı direk yukarı vermezseniz sorun olmuyor.

Kerim12can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
bu buharlaşma sıcak havada klima açıkken soğuk havanın cama verilmesi sonucu dış kısımda benim aracımda da oluşıyor.. Yağmur yağmadığı halde silecekleri arada bir çalıştırıyorum  ;) ama havayı direk yukarı vermezseniz sorun olmuyor.
Saolun

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ankara ya gelirken Bursa Eskişehir arası bende de oluyor bazen, kabin soğuk dışarısı sıcak ve nemli ise oluyor normal bir durum.