Klima-kalorifer iç fan arızası

Keremj

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, aracım 2006 Astra h elegance dizel. Uzun yolda bir kaç saat klima otomatik ayarda açık şekilde seyrettikten sonra durduğumda fanı 0 ayarına çekmeme rağmen üflemeye devam etti. Klimayı menüden komple devreden çıkardım yine devam etti. Üstüne kontağı kapattım yine üflemeye devam etti. Bunun üzerine kontağı kapattıktan sonra ön sigorta kutusundan 3 numaralı sigortayı söktüm ve üflemeyi bıraktı. Geri taktığımda üflemedi fakat denemek için arabayı çalıştırıp tekrar klimayı açtığımda aynı şekilde tekrar etti, yani kapanmadı. Bunun üzerine tekrar aynı yolla üflemesini engelleyerek aracımı park halinde bıraktım. Sorunun içeriye üfleyen fana giden kablodaki bir kısa devreden kaynaklandığını düşünüyorum fakat bu tamamen tahmin. Daha önce böyle bir problemle karşılaşan veya çözüm önerisi olan varsa yardımlarını rica ederim. Şu an İzmir Aliağa'dayım, buralarda çözüm sunabilecek bildiğiniz bir yer varsa yarın gidebilirim. İyi forumlar...

shopol21

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
merhaba. benim de tam tersi fan açık olduğu halde bir türlü üflemiyordu. izmirde 5. sanayiye götürdüm usta baktı içerideki motor arızalanmış dedi çok büyük bir masrafı yok 20 dakikada yaptı 50 tl işçiliği tuttu. işten anlamayan için zor işlem. istersen dükkanın ismini de verebilirim. opellerde özellikle eski modellerde klima arızası sık sık veriyor

Keremj

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
merhaba. benim de tam tersi fan açık olduğu halde bir türlü üflemiyordu. izmirde 5. sanayiye götürdüm usta baktı içerideki motor arızalanmış dedi çok büyük bir masrafı yok 20 dakikada yaptı 50 tl işçiliği tuttu. işten anlamayan için zor işlem. istersen dükkanın ismini de verebilirim. opellerde özellikle eski modellerde klima arızası sık sık veriyor
Hocam şu an İzmir'den çıktım Antalya'ya gidiyorum sanayiye uğradığımda motorun kontrol edilmesini sağlayacağım çok teşekkür ederim. Fakat dijital ve analog klimalarda sistem farklı olabilir. Sizinki de dijital miydi?

shopol21

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam şu an İzmir'den çıktım Antalya'ya gidiyorum sanayiye uğradığımda motorun kontrol edilmesini sağlayacağım çok teşekkür ederim. Fakat dijital ve analog klimalarda sistem farklı olabilir. Sizinki de dijital miydi?
evet dijital. 2004 corsa c araç.