Çözemediğim Garip Durum - vibrasyon

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şanzıman manuel.
Şanzıman bir yapıp bir yapmama gibi durumlar çok nadirdir.
Ayrıca, 2200 - 2400 devirde her viteste ve RÖLANTİ DE sorunu alıyorum. Şanzıman böylece kafadan elendi.

K0rkunc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şanzıman manuel.
Şanzıman bir yapıp bir yapmama gibi durumlar çok nadirdir.
Ayrıca, 2200 - 2400 devirde her viteste ve RÖLANTİ DE sorunu alıyorum. Şanzıman böylece kafadan elendi.

baskı balata olabilirr

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni değişti. Öncesinde de vardı. Volan da değişti.

VİDEO halinde durumu kaydedebildim. Yayımlayacağım.

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2500 devire yaklaştığında vnnlama, uğultu türü durum duyulabiliyor.

https://youtu.be/HXYSJ2BkOlg
https://youtu.be/pzqhHKB9TFA

Rölantide;
https://youtu.be/YFEcEXTHlu4
https://youtu.be/pw8p6cl9vmY

Telefon, *durumu biraz gürültülü kayıt etmiş gibi. Duyulduğu gibi kıyamet kopmuyor ama, durumdaki değişlkenliği farkedersiniz.

genelde vites geçişleriniz hep bu devirlerdemi? eğer bu devirlerde vites değiştiriyorsanız bir miktar daha yüksek devirde vites atmanızı öneririm... 2000 devirin altı pek sağlıklı değil bu motorlarda bildiğim kadarıyla. özellikle 3. ve daha üstü vitesler için. motora aşırı yük bindiriyor.
birde bu uğultu sanki eksoz tıkalıymışda o yüzden zorlanıyormuş gibi ama videodan anlayıp kesin bir şey söylemekde zor açıkçası...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tahmin ettiğim ses.
Sıfır aldığım kendi aracımda çok az vardı, ilerleyen km'lerde kesildi, şu an varsa da hiç farkedilmiyor.
Abimin aracında da vardı, serviste işlemden sonra çok azaldı. Şu an belli belirsiz. Triger kapağını düzelttiler.

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genelde bu şekilde bu devirlerde geçirmem. Kararında 3000 i geçince geçiririm. Bu, durumu sizlere kayıt edebilmek için yaptığım bir eylem.
Birçok egzos cu baktı etti dinledi. Egzos da sorun bulamadılar. Hatta, spiral' i dahi daha yumuşağı ile değiştirdik.
Hani tıkalı olsa hep yapar. Bu, bir yapıyor bir gün yapmıyor. Çok düzensiz bir halde.

İnsigniateam sitesinde arkadaşımızın biri de, manifold kaçırıyor olabilir dedi. Düzensiz gaz sesi bu dedi. İnceleteceğim.

Triger kapağını söküp de denedik. Arada bir yaptığını gördüm. Triger'in arka kapağı da olabilir. Üst kapak baskı yaparak arka kapağı sabitliyor da olabilir. SÖktük. Yanıltmış da olabilir. Triger kapağını söküp, ince ayaklarını kırarak deneyeceğim. Çok mühim yerler değil nasılsa.

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger kapağını işlemden geçirdik. Değişen pek birşey olmadı :(

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
krsank kasnagına bakıldımı? kasnak ve kasnagın karsılı bi dişli var bence bide ona baktırın

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servisteydim. Durumu gösterdim. *Üst bölgede klima, havalandırma vs tüm boruları ellediler yokladılar. Değişen olmadı.
Yeni yazılımda çıkmış. Yüklediler. Herhangibir değişiklik olmadı.
Krank, da boşluk varmı yokmu diye baktılar. Krank kasnağını cıkardılar. Herşey olması gerektiği gibi. Herhangibir anormallik yoktu.

İkinci test ettiğimzde titreşim hiç olmadı. Şimdi var. Bir oluyor bir olmuyor baya komedi bir durum :)

Krank kasnağından şüphelendiler. Söktüklerinde balansına baktılar. Balans mevcuttu. *Dedim, olmazsa 290 TL mi geri ödermisiniz dediğimde tabi yan çizdiler :) *Tabi emin olamadıkları, sadece şüphelendikleri için de işlem yaptırmadım. Son durum bu. Haricinde herhangibir problem yok.

Acaba krank' daki balans mı ki tüm bu durum?

V kayışu, krank kasnağı dahil hepsi cıkartıldığında titreşimin devam ettiğini gördüm. Tabii emin de olamıyorum. Anbeleye dönüm :)

Bu havaların bir soğuyup bir sıcak olması olabilirmi acaba? *Rüzgar esse şüpheleneceğim artık. rolleyes

Şöyle bi çıkarım yaptım.

Krank kasnağı yapısını araştırdığımda, plastik parçalı olan kasnak, kranktaki olağan titreşim ve vibrasyonu emiyor.
Kasnağı söküp denediğimizde titreşimin aynen devam ettiğini gördüm. Aslında bu iyiye işaret. Kasnak takıldığında da emmesi gereken titreşimi ememiyor. Olağan titreşimi
kasaya veriyor. Yani görevini yerine getiremediği vasrayımını yapabilirmiyiz?

Son düzenleme: