Çözemediğim Garip Durum - vibrasyon

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
üstad dün benim krank kasnagında yalpalama vardı ben degiştim. ancak kasnak değişimiyle bitmiyor. kasnagın karsısında bitanede dişli var kasnakla beraber calısan onunda degişmesi lazım. ama onu degişmek için trigerin komple sökülmesi lazım. ben söktürmedim sadece kasnagı degiştim biraz daha iyileşti durum ama yalpalama hafiften yine var. sizin aracta da belkide hem kasnakta hemde onun karsılıgı dişlide de sorun olabilir benim arac gibi. kasnagın göbeginde lastik baglantı var. o lastik sertleşmiş olabilir göbeği belki balans yapmıs olabilir. ama dişlide herhangi bi vibrasyon emici parca yok. ondaysa sorun direkt gövdeye verebilir.
bu arada ben kasnagı 120 tl ye aldım aracım astra g.

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Krank kasnağı konusunu kendi ustama söyleyeceğim. Yetkili den daha çok güvenirim.
Bir de o bakacak. Bu yalpalama gözle görülebiliyor mu ?

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Krank kasnağı konusunu kendi ustama söyleyeceğim. Yetkili den daha çok güvenirim.
Bir de o bakacak. Bu yalpalama gözle görülebiliyor mu ?
üstad bilgi olsun diye soyle soyleyim. benim aracımdakini şu şekilde tespit etttik. kasnagın yalpalama yaptıgı zaten aşikardı ama karsılıgındaki balansı görmek için kasnagı söktük. kasnağı tutan civatayı o dişliye taktık kasnak olmadan. sonra aracı calıstırdık ve o civatada yalpalama olduğunu gördük. sizde bu şekilde tespit ederseniz bosuna trigeri fln sökmenize gerek kalmaz

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstad bilgi olsun diye soyle soyleyim. benim aracımdakini şu şekilde tespit etttik. kasnagın yalpalama yaptıgı zaten aşikardı ama karsılıgındaki balansı görmek için kasnagı söktük. kasnağı tutan civatayı o dişliye taktık kasnak olmadan. sonra aracı calıstırdık ve o civatada yalpalama olduğunu gördük. sizde bu şekilde tespit ederseniz bosuna trigeri fln sökmenize gerek kalmaz

Çok çok teşekkür ederim. Bu şekilde ustama ileteceğim. İşi ben bilmiyormuyum diye trip atmaz insallah.

Usta milletini bilirsiniz. Her kafadan ayrı ses çıkar aslında. Birinin asla dediği şey diğerinde ihtimal dahilindedir.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Çok çok teşekkür ederim. Bu şekilde ustama ileteceğim. İşi ben bilmiyormuyum diye trip atmaz insallah.

Usta milletini bilirsiniz. Her kafadan ayrı ses çıkar aslında. Birinin asla dediği şey diğerinde ihtimal dahilindedir.

sen hiç seslenme ozaman baktın trigeri sökecek ozaman şöyle denesek olmazmı diye söylersin :)

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
varmı bi sonuç

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili arkadaşlar. Bu gün sorunu bulup çözebildik. Henüz yine deneme aşamasındayım. Sonuç olumlu.
Son kez, gittiğim izmir / joker teknik servisine durumu anlattım. *Sesi dinlediğinde gerçekten de titreşim var dedi. :) Bende olmazmı dedim.

Vites kolunu öne / arkaya boştayken kaktırdığında ( bu arada devir 2400 lerde ) ttireşimin kesildiğini ve normal motor sesinin geldiğini farkettik.
Hemen, aşağıda fotoğrafta görünen yere baktı. Benim denememi söyledi. Birşeyler elledi bıraktı, Ses gerçekten de değişiyordu. *
Şanzımanın olağan titreşimini vites telleri kasaya iletiyormuş. Körüğüne süngerle birşeyler yaptı etti. Rölantide titreşim kesildi. Uzun yolda *da 105-120 arası titreşim şimdilik kesildi. Sanırım biraz daha işçilik istiyor o bölge. Ama bu hali ile bile çözdüğüme çok mutlu oldum.

Buna benzer durumu olanlar; *Rölanti' d edeviri 2200 2400 arasında sabit tutarak vites kolunu boşta iken oynama yapsın. Seste azalma oluyorsa ustasına o bölgeyi kontrol etmesini söyleyebilir.

Benim derdim bir yapıp bir yapmadığından, şu an hala denemedeyim. Ama, ilk kez somut olarak sesin gittiğini müdahale anında bulduk.....

gif upload