Corsa E Red 1.4 90hp

Letsgolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba ,
Aracım eşime ait aldığımız Corsa E 1,4 90 hp 6 ileri otomatik yeni şanzumanlı Essentia pakettir.

Aracımı özellikle Essentia aldım.
Araçlarla biraz ilgili olduğumdan dolu paketle boş paket arasındaki farklar beni çok cezbetmedi. Ne demek istediğimi ilerleyen günlerde daha iyi anlatacağım.

Aracın mevcut donanımı;

* Direksiyon ,
* kapak jant ,
:) şaka bir yana etkilendiğim ilk etapta ilk şey 4 lastik ayrı basınç sensörü olması .
Gerçi jant lastik değiştirince sistemi keşfettim onada değinicem .

Araca yapılanlar;

* 17 km sonunda 17'' jant ve Dunlop sportmaxxx lastiklerimizi giydik.

Bu sırada öğrendiğim;
jant lastik komple değiştiğinden üzerinden çıkanları lastikçime bıraktım . Hedefim kış aylarında sorun olmaması için yaz lastiklerini satmak kış lastıği takmak. Neyse jant lastik takıldı 1 km sonra eve gittim. Sorun yok. Ertesi gün yola çıktık eşimle ve direk önce uyarı sinyali şeklinde sonra sabit yanacak şekilde lastik basınç sensörü arızası verdi!
Sistem VW grupta farklı çalıştığından lastiklerin havalarını tekrar ayarlayıp içerden set yani onay verme işlemi yapayım dedim. Olmuyor yapamıyorum ! Biraz araştırınca tanesine yaklaşık 130 TL gibi bir rakam istenen o küçük haylaz sensörlerin çıkarttığım jantların içinde olduğunu öğrendim. Kırılabilir olduğunuda öğrenince ustanın başına dikilip cerrahi müdahaleyi yakından izledim.
Sonrasında bu işlemi yaptıracak arkadaşlar için benim teneke jantların sibopları lastik geçmeymiş yani sibobu kesmeden çıkarmak mümkün değil. Kesersenizde bir işe yaramayacak ! Üzülmeyin sensörler alttan alyanla siboba bağlı , alyanla açıp sensörü siboptan kurtarabiliyorsunuz.

Aracım şu anda diğer araçlarımıda güvenle yaptırdığım bir modifiye merkezinde.

Yapılacak işlem listesi;

- 5 cm Vogland yay uygulaması . ( E için henüz yok alt yapısı aynı olduğundan yerse diye D nin ki uygulanacak)
- Kapı kolları Ayna kapakları ve arka tampon difüzör ek yeri boya uygulaması.
- Ayna altı ışıklandırma.
- İç mekan tüm sarıları led beyazlarla değişim.
- Ayak altı aydınlatma.
- İç dekor boyama
- Geri vites lambası led ışık değişim. ( kod 23 ile hata veriyor muhtemelen direnç konulacak)
- Klasik alt devir ölülüğünü indirmek için Booster takviyesi.
- Ambiyans aydınlatma.
- Ön tampon şerit şekil . Adını uydurdum çünkü doğru kelime yok :)
- Bagaj üstü yazıların kaldırılması.
- Cam filmi uygulaması
- Bagaj havuzu,
- gündüz farı amber yapılması,
- opc sinyal çerçevesi ,
-opc pedal seti,

ve birkaç aklıma gelmeyen incik boncuk,

Süreç plan olarak ;

- Opelde kendimce VW gibi bir usta bulursam İnsignia OPC direksiyonu Corsa ya takmak istiyorum . Amaç F1 kulakçıkları aktiv etmek. Yerse:)
- Hava filtresi . Youtube da 1.2 D kasaya takılmış bir araç var ses bildiğin İmpireza taklidi yapan corsa olmuş.
- İyi bir kol dayama bulursam almam lazım . çok lazımmış .
- Benimki ekranlı olmayan teyp ünitesi olduğundan Necvox platinium serisini bekliyorum . Şu an ki menüden daha detaylı olacağı kesin ama hoşuma giderse onu takıcam yoksa bu sistemde fena durmuyor.

Şu an için aklımdakiler bunlar olursa tavsiyelerinizi esigemeyin ve dikkat etmem konulara değinin .
Aracı alınca süreç fotolarıda aktarıcam . Yeni başlıyoruz Maşallah:)

Son düzenleme:

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa d opc alsaydın bu kadar uğraşıcağına ...

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eee bu kadar anlatmıssınız hıc fotosu yok oldumu sımdı :)