2017 Corsa E 1.4 Benzin Otomatik - Su Eksiltme Sorunu

bgulcan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar,

Sorunumla ilgili net bir cevap bulamadım ve bu sebeple yazmak istedim.

Yaklaşık 1,5 aydır bende olan E kasa Corsa 2017 sadece benzinli 1.4 otomatik aracımda su eksiltme problemi mevcut.

Yaklaşık 20-25 gün önce özel seviste yağ bakımı yaptırdım ve aynı zamanda su ve antrifiz değiştirttim. Yedek depoda neredeyse su kalmadı. Öncesinde conta yanığı şüphesiyle basınç testi yaptırdım ve bir sorun çıkmamıştı. Bir kaç gün sonra yedek deponun kapağını açtığımda kapağın altında çamur benzeri birşey oluşmuş buda beni şüphelendirdi. Sonraları kontrol ettiğimde hafif kaynama olduğunu farkettim ve bu kaynama yedek deponun bir bölümünde hafif şekilde belli oluyordu. Bir süre sonra sanırım fan açmasından dolayı o kaynama kayboluyor. Araç ısınmadan soğukken normal boyutlarda beyaz duman atıyor ama soğuk havalardan kaynaklı olan şekliyle atıyor çünkü ısınınca geçiyor. Damla damla egzozdan su atıyor ama ısınınca geçtiğini net gözlemliyorsunuz. Ama şöyle bir hususta varki su damlaması geçiyor fakat 30-40 km gezdikten sonra gelip park ederken motor ısınmış dahi olsa yerde su buharının izi olduğunu düşündüğüm iz yapıyor.

Hararette herhangibir yükselme yok sabit 90 derece fakat bugün 40 Km gezip geldikten sonra park halinde iken yağ çubuğunu kaldırdığımda üfleme gördüm. Elinizi 1-2 cm uzakta tuttuğunuzda hissedilecek kadar bir üfleme var yağ çubuğunda . Hava soğuk olduğu için buhar beyazlığı var ama onun dışında bariz yağ yakıyorum beyazlığı değil.

Araç conta mı yaktı yoksa başka bir sorun mu var emin olamadım

Yardımcı olabilecek var mı ?

bgulcan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracım 62.000 de