Corsa C Motor yağ kapağında sızıntı

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. 1,2 corsam da dün birşey dikkatimi cekti. Lpg takılalı yaklaşık 4 ay oldu. 4 ayda 6bin km kadar yol yaptım. Dün Gaziantepden şanlıurfaya gidiyordum. Motor sesi biraz farklı geldi sanki normalden daha sesli calışıyor gibiydi. Durdum yolda Motor kaputunu actım baktım, Motora yağ konulan sarı kapagın dibinden yag sızdırmış cok az. Aslında cokda sıkıştırmadım arabayı sadece lpg yi farklı bir yerden aldım ama ilgisi varmı bilmiyorum. Yagını kontrol ettim normal, yaklaşık 6 ay önce değiştirmiştim yagını 7-8 bin km kadar oldu yağı değiştirelim. Hİç eksiltme yok yag cubugun kontrol ettim normal yag hiç eksilmemiş gibi. Motorum cok temizdir o nedenle hemen yag kacakları fark edilir. Bu kapak bozulmuş olabilirmi sizce. Gecenlerde de yedek su deposunu kapgı bozulmuştu ordan antifiriz kacırıyordu, kapagı değiştirdim artık kacırmıyor. Bu kapak bozulmuş olabilir mi yoksa bu sızıntı bana bir arızanın habercisimi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yok arıza haberi değil zaman içinde yıpranıyor. O kadar kafaya takmaya gerek yok. Değiştirin içiniz rahat etsin.

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapakta orink var onu değiştir yeter kapağı komple değişmene gerek yok

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah sağolun