Corsa C Koltuk Isıtma Montajı

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cihan bey merhaba ısıtıcı pedler geldi haziranda Almanya ya gitmiştim 2 haftalığına oradan da aracımın orjinal koltuk ısıtma butonlarını da aldım ebaydan az önce de butonları yerine montajladım yalnız benim aracım essentia olduğu için flaşör ve koltuk ısıtma butonlarının fişinin 1 ve 3 numaralı pinleri boş TIS şemasından baktığımda koltuk ısıtma için bu pinlerin 1 nolu olanına park lambasından + voltaj 3 numaralı pine de şase gelmesi gerekiyor buraya kadar herşey normal fakat hali hazırdaki fişin 1 ve 3 nolu pinlerinin içi boş oraya bir şekilde pini nasıl uydururum diye düşünürken bilgisayarın içindeki ses kablolarının pinleri gözüme takıldı elimde eskiden kalma bir ses kablosu vardu 2 tanen pinini çıkarıp flaşörün arkasındaki boş yerlere yerleştirdim cuk oturdu.kablolarını da çakmağın arkasındaki park aydınlatması ve şase den aldım ayrıca + voltaj beslemesini de aynı şekilde çakmaktan aldım ve tesisat işini hallettim sıra geldi koltukları sökmeye koltukları sökme işi çok zor değil ama aklıma şöyle bir soru takıldı.koltukların oturma kısmı aynı sizin aracınızdaki gibi sökülecek öyle görünüyor fakat sırt kısımlarını nasıl sökeceğiz benim aracımın koltuklarının arka kısmında açılan küçük masa gibi bir zımbırtı var ve koltuğun arkası tamamen plastik bu plastik masayı nasıl sökeceğiz bir fikri olan varmı???

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
koltukların oturma kısmı aynı sizin aracınızdaki gibi sökülecek öyle görünüyor fakat sırt kısımlarını nasıl sökeceğiz benim aracımın koltuklarının arka kısmında açılan küçük masa gibi bir zımbırtı var ve koltuğun arkası tamamen plastik bu plastik masayı nasıl sökeceğiz bir fikri olan varmı???

masanın menteşe kısımlarında ya da koltuğun arka tarafında vida deliklerini kapatacak ufak plastik kapaklar yok mu? varsa onları sökmeyi deneyin. kapakları sökünce vidalar görünür diye düşünüyorum.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fotoları düzenlemek pedleri yerleştirmek kadar zaman almıştır sanırım. Temiz güzel iş, güzel anlatım. Güle güle kullanın.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
masanın menteşe kısımlarında ya da koltuğun arka tarafında vida deliklerini kapatacak ufak plastik kapaklar yok mu? varsa onları sökmeyi deneyin. kapakları sökünce vidalar görünür diye düşünüyorum.

Arkada plastik tapalar var fakat bana arkasında vida varmış gibi gelmedi sanki Perçin yapıp plastik tapayı koymuşlar gibi geldi.Neyse daha dikkatli bakayım o zaman

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün iyice koltukları inceledim plastik kapakları çıkardım fakat kapakların altında hiç birşey yok sanki oraya perçin yapmışlar ve perçinin deliğini tıkamak için plastik tapa koymuşlar gibi tüm deliklerden ince bir tornavidayı yerleştirip baktım tornavidanın ucu direk koltuğun yumuşak süngerine giriyor.Ayrı bir başlık daha açtım fikirleri olan vardır diye.
http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/111916-koltuk-dosemesini-nasil-sokerim.html
bakalım bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
İlk açtığım konuda resimler silindiğinden tekrar eklenmiştir.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    71 KB · Görüntüleme: 26
  • 2.jpg
    2.jpg
    68.5 KB · Görüntüleme: 28
  • 3.jpg
    3.jpg
    93.5 KB · Görüntüleme: 28
  • 4.jpg
    4.jpg