Corsa C çalışmıyor...

Volcano

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorduğum bir servis SSM servis programını tekrar yükleriz. 2-3 saat sürer dedi. Doğru mudur? Bana ne kadara mal olur? Bir de araç içinde kullanılan FM Verici'ler bu arızaya yol açar mı?

Tekrar teşekkürler...

Volcano

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevabımda yazdım canbus sistemi ile gövde kontrol modülü arasın da araç kimlik numarası hatası olabilir z1.0xe motorlarda bu sorun çok olurr.

Araç serviste şu an arızayı da tespit ettiler ama sorunu nasıl gidereceklerini bilmiyorlar. Motor soğukken çalışmıyor ama ısınınca çalışıyor. En son aküyü değiştirelim dediler ama... Nasıl çözülür bu sorun?

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
peki arıza ne çıktı onu yazarsan net çözüm veririm sana

Volcano

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza sizin dediğiniz çıktı "Canbus" ile başlıyor ama devamı hatırımda değil. Muhtemelen sizin dediğiniz Canbus sistemi ile gövde kontol modülü arasında araç kimlik no hatası. Ama aracın bazen çalışması kafalarını karıştırdı. Bu hata olsa motor hiç çalışmaması lazım diyorlar.

Son düzenleme:

Volcano

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni akü ile aracın problemsiz çalıştığını söylediler. Akşam alacağım arabayı bakalım düzeldi mi?

Volcano

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Problem aküdenmiş. Arabayı 3 gün yatırıp denedim. İlk seferde çalıştı. Bir daha olmaz inşallah.