Opel Corsa C gaz yememe problemi

Bysyc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar forumunuzda ve opel araçlarda yeniyim..

Aracım 2003 Corsa C 17DTI Comfort araç ara ara gaz yememe problemi yapıyor. özellikle 2. viteste gaza asılmama rağmen çekiş çok düşük. bazen gazı kökleyip o şekilde tuttuğumda ufak bi pat sesiyle araç açılıyor ve yürümeye başlıyor. uzun yolda 5. viteste 3k devirden yukarı çıkmıyor. forumda ve internette yaptığım araştırmalar neticesinde hava filtresi akışmetre(debimetre) kontrollerini güvendiğim bi ustamla birlikte yaptık bunlarda bi problem yok debimetreyi söküp denedim hava filtresi sökük bir tur attım ama bi değişiklik yok.

Özellikle 2. viteste gaz köklemede aracın nadiren o pat sesiyle açılması ve yürümesi bazı zamanlar kağnı gibi gitmesi canımı sıkıyor.

Araç 160 binde bakımları yeni sayılır..

Önerilerinizi ve bildiğiniz muhtemel arıza / Parça önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Ayrıca istanbul / Anadolu yakasında yazılım konusunda tavsiye edebileceğiniz güvenilir bi firma var mıdır.

Bostancıda Tech Garage ile görüştüm 500 e mal olur 110 HP 245 civarı tork olur diyor .. :)
Maslak BTG ile görüştüm 1200TL 16HP 25NM artın olur gazladığında duman problemi olur diyor .. :)

Biri 500TL ye 35HP ve 80 NM tork vaadediyor diğeri 1200TL ye 16HP 25NM Tork
arada uçurum var :)
Bildiğiniz ve konusunda uzman bi yer varsa önerilerinizi bekliyorum. ,

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Bysyc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok mu arkadaşlar tecrübe eden veya bilgili abiler ? çok can sıkıcı bi durum ya biran önce halletmek istiyorum

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr ye baktırın , benim araçtada çekiş bayağı düşmüştü egr değiştikten sonra sorun hallolmuştu.

Bysyc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler bilgi için ilk fırsatta kontrol edip sonucu paylaşırım