Corsa C Angel arayanlar icin

invisibleagle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa c mercekli angel farları aracımıza monte ettiğimizde olan değişiklikler:alkis:
1.Ampül tipi halojen ve xenon'da H1'i destekliyor
2.Mercek duvar deseni bozuk olduğu ve valeo merceklerle değiştirme gereği(önemli bir mevzu)
3.Far seviye ayarı kullanılamıyor
4.İzolasyon sorunu nedeniyle far içinin buğu yaptığı yada su aldığı
5.Orjinal farlarımızı tekrar takmak istediğimizde bir handikap olup olmadığını bilmiyorum.
6.Far ayarının iyi yapılması
Bu noktalara açıklık getirecek arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum.:cool:
Far seviye düğmesi kullanılıyor.Sonar marka olanların bir de motorlu çeşiti var.Onlardan alırsanız far yükseklik ayar düğmesini kullanabilirsiniz.Bu da şöyle yapılıyor : Orjinal farınızdan çıkan ayar motorunu yeni aldığınız sonar kite takıyorsunuz.Elektrik kablosunu da taktığınızda motor çalışıyor.Fakat yine de bi duvar karşısına geçip uzun kısa farları ayarlamak gerekiyor.Şahsen benim aracımda farlar ilk olarak havaya bakıyordu.Ayar vidası ile aşağı indirdik.Bu ayar vidası far kitinde bulunuyor.Konsoldaki ayar düğmesi ile karıştırmayın.Ayrıca sonar far kiti takılmadan önce izolasyona ihtiyaç duyuyor.Yoksa buğu yapıyor.Ve uzun kısa farlarında H1 kullanıyor.
Ayrıca orjinal farları tekrar takmak istediğinizde herhangi bir handikap bulunmuyor. Bilmem yardımcı olabildim mi?? :)

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
invisibleagle' Alıntı:
Far seviye düğmesi kullanılıyor.Sonar marka olanların bir de motorlu çeşiti var.Onlardan alırsanız far yükseklik ayar düğmesini kullanabilirsiniz.Bu da şöyle yapılıyor : Orjinal farınızdan çıkan ayar motorunu yeni aldığınız sonar kite takıyorsunuz.Elektrik kablosunu da taktığınızda motor çalışıyor.Fakat yine de bi duvar karşısına geçip uzun kısa farları ayarlamak gerekiyor.Şahsen benim aracımda farlar ilk olarak havaya bakıyordu.Ayar vidası ile aşağı indirdik.Bu ayar vidası far kitinde bulunuyor.Konsoldaki ayar düğmesi ile karıştırmayın.Ayrıca sonar far kiti takılmadan önce izolasyona ihtiyaç duyuyor.Yoksa buğu yapıyor.Ve uzun kısa farlarında H1 kullanıyor.
Ayrıca orjinal farları tekrar takmak istediğinizde herhangi bir handikap bulunmuyor. Bilmem yardımcı olabildim mi?? :)
tşk,ilginiz ve bilginiz için...:good:

omerdia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o far ayarlı sonar in fiyati biraz daha pahali tabi:)

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün bir yere sordum corsa angel moretti için 1300 ytl,junyan mı öle birsey onun içinde 300 euro dedi..

Auxera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bu markalarin arasinda sadece kalite farkimi var yoksa tasarimlarinda da farklilik oluyor mu

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaw bu gün komple tampon filan söktüm farlarıda söktüm sonra her yerini güzelce silikonladım arkadaki kabloların girişlerini bile silikonladım ama malesef yine dışarı çıkınca buhu yaptı kafayı yiyecem neden böyşe yapıyor???
sonar marka benim angeller krom renk
şimdi garaj 8 derece filan dışarı çıkınca -10 filan oluyor acaba aşırı soğuktna dolayı mı yapıyor???
yanlız orjinal farlar böyle sorunlar çıkarmıyor :(

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bunlar tüvden geçiyor mu?

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmiyorum ben yazın girmiştim ankarada :) halen eski sistem vardı önlerde benim yaptığım süs (sisler) ler vardı :)

u3kagiTCi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar 2001 Opel corsa C tek kapım war...Angel taktırıcam yagmurlu we karlı ortamlarda buğu yapması we dolayısıyla xenonlara zarar wermesi söz konusu ayrıca motorLu olan (yani ayar yapılanilen) angel eye far takımı bulmalıyım..birde tip olarak sinyalleri içte we dışta olanlar war..zemini siyah sinyaller dış tarafta olanlardan bulan duyan taktıran warsa bizi bilgilendirsin lütfen..
Birde tüvden geçmesi için motorlu olması şart yoksa sök tak işleminin yaptırmanız gerekiyormuş bugun ögrendim..bilginize
iyi forumLar