CORSA/COMBO C MERKEZİ KİLİT ÇALIŞMA PRENSİBİ

TektusKOR

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hayırlı geceler/günler...

Benim 2006 combo c var. (corsa konusuna combo başlığı bulamadığımdan dolayı yazıyorum)

Kapıları anahtardan kilitleyip açıyoyom sorun yok. Hatta çalışma mantığı düğmeye ilk basmada şöför kapısı, ikinci basmada tüm kapılar açılıyor. Yola çıktım ve içerden dört kapıyı şöför camındaki butondan kitledim. (şöför tarafındaki kapı mandalını indirdiğimde çocuk kilidi gibi tüm kapılar kitleniyor burada sorun yok)

Sonrasında ihtiyacım olduğunda şöför kapısındaki butondan veya kumandadan açamıyorum kapıları.
Mesela durdum bagajdan birşey almam lazım diyelim. Arabayı stop edip anahtardan dört kapıyı açıp tekrar arabayı çaılıştırmam gerekiyor...

Özet olarak bu çalışma mantığını (örnek verecek olursam tek basmada tüm kapılan açılması ve araç çalışıyorken kapı kilitlerini açabilme) araçta yazılım kısmından değiştirebilir miyiz? Nerede nasıl yaptıra bilirim? Yardımlarınız ve yönlendirmeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

TektusKOR

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu videoda tek basmada tüm kapılar açılıyor. Normalde ilk basmada şöför kapısı, ikinci basmada diğer kapıların tamamı açılıyordu. Sanırım bu özellik araç beyninde (yazılımda) seçmeli şekilde geliyor. Eğer öyle ise kontak açıkken / araç çalışıyorken de kapıları açma seçeneği vardır diye düşünüyorum. Bilen, duyan ve beni yönlendirecek kişilere dua edicem :)