** Corsa araç içinden su sesi geliyor**

erol_008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Corsa aracım bir kaç hafta önce yoğun bir yağmur yağdı ve farlar kapanacak kadar bir su birikintisinden geçmek zorunda kaldım araba ile. O gün bu gündür ( bir hafta oldu ) aracın alt kısmından su sesi geliyor. Böyle hafif hızlanıp frene basınca suyun hareket ettiğini çok rahat duyabiliyorsunuz, yani bayağı su var. nereden geliyor çözemedim. Ne olabilir sizce ? Hararet yok, herhangi bir başka sorun yok. Bir de yağmur suyu tahliye borusu filan okudum öyle bir delik varmı corsada. Var ise neresinde ? Bilgilendirme için teşekkürler şimdiden.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Bir tanesi Sağ ön sileceğin hizasından motorun altına doğru bakıldığında görülebiliyor. Çamur falan kolayca tıkıyor o su giderini. Opel özel servislerine gidin, işiniz sadece 1 dakika. Para bile alacaklarını sanmıyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aracın altından mı geliyor bu ses?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın altına eğil kriko takılan yere yakın lastik tıpalar olacak arka ön fark etmez onları sök su aksın...

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın altına eğil kriko takılan yere yakın lastik tıpalar olacak arka ön fark etmez onları sök su aksın...

dediğin gibi su aktı ses kesildi sorun kalmadı teşekkürler

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir ara o tıpaları hava sıcak iken sökük bırak içeri ıslaklığı gitsin sonra çürüme yapmasın