ARKA KAPI SU DOLMUŞ?

opelsizasla

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.aracım 2013 astra j 1.3 cdti sport..bugün sol arka kapıyı kapatırken kapının içinde su çalkalandığını farkettim.Bayağı su dolmuş.Açıp kapattığımda alttaki fitil kısmından damlıyor ama bu suyun bu şekilde tahliye olması imkansız gibi..2 gün önce bayağı yağmur yağdı..Böyle bir sorun yaşayan arkadaş var mı? varsa bu işin çözümü nedir arkadaşlar...Bu arada cidden çok şaşırdım..10 yıldır renault ve fiat kullanmışlığım var..Hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım...Kronik bir sıkıntımı yoksa teknik bir hatamı var anlayamadım...

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: ARKA KAPI SU DOLMUŞ?

Altta tıpalar varmış onlardan birini çıkarın dökülsün. Kendi aracımızda denk gelmedi ama daha önce şahit oldum ve duydum çoğu araçta oluyor sanırım.

opelsizasla

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

enigma33' Alıntı:

Çok teşekkür ederim..Sizin attığınız video üzerinden şunlarada ulaştım;

https://www.youtube.com/watch?v=Yv-EsghP_Pw

https://www.youtube.com/watch?v=MzAquF50IKU

Sanırım çözüm bu plastik tıpaları çıkarmakta...fakat suyun asıl tahliye yeri orasımı yoksa fitildeki açılmış deliklermi bilmiyorum..yani kalıcı çözüm nedir aceba? plastik tıpaları çıkarıp hiç takmamak mı?

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Takmayabilirsiniz. Olması gereken o deliğin açık kalması

opelsizasla

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar plastik tipalarin tahliye delikleri var..camurdan hepsi tikanmis..bu vesileyle butun kapilarin tipalarini cikarip temizledim...bir sure sorun olmaz artik sanirim..ilgilenen butun arkadaslara tesekkurler...

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çoğu kişinin başına geldi, ben de çok şaşırmıtım başıma geldiğinde. Tüp kapılardaki tıpaları çıkarıp atabilirsiniz.