2012 Astra J kasa ön göğüs arkasından su sızması

belkide21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıllar önce bayiden sıfır aldığımız ford connectte ikinci gün yağan yağmurda ön yolcu tarafına su sızdırdığından servise gitmiştik...fabrikasyon meges hatası demişlerdi. ön camın ordan biyerden sızıyormuş...
suyun sızdığı yerlerde illaki bir izi vardır. göğüslük altından kapı kenarlarından bunu detaylı incelemenizi öneririm

önden sızın yer kalorifer tesistanın arkasından geliyordu kolorife havalandırmasının üstünden su bırakınca aynı yerden geldiğini anlayıp müdahale ettik şimdi orası kup kuru ve araç 4 gündür yağan yağmurun altında önde su yok bulamadım arkada oluşan su öncenden kalan mı diye sürekli suyu çektim ertesi gün sonuç aynı epeyce soğuttu bu olay beni arabadan :((

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
6 ay boyunca o lanet su ile mücadele ettim. Ön cam, kalorifer tesisatı, ön göğüs, pedallar bölgesi derken el atmadığım yer kalmadı. En sonunda hatayı tesadüfen buldum. Ön cam silgi motorunun üzerinde bulunan plastik koruyucu kapağın hatalı monte edildiğini/ettiğimi (birkaç kere sök tak yapmıştık) fark ettim. O plastik koruyucu yerine takılırken ön camın alt kısmındaki bölgede bulunan kanala tam oturmazsa aşağıya su kaçırıyor. İşin ilginç yanı cama kova veya hortumla dökülen sular hızlı aktığı için bu gölgeyi geçiyor, o nedenle de buradan içeriye girmiyordu, ama yağmurda süzülen (yani yavaş akan) sular bu koruyucunun arkasına sızıp aralık kalan kanala oradan da kalorifer havalandırmasından içeriye giriyordu. Yağmur altında uzun süre bekleyen aracınıza binip kaloriferi açtığınızda içeriye buhar ve nem kokusu giriyorsa o plastik koruyucunun kanalında olup olmadığını kontrol edin.

belkide21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 ay boyunca o lanet su ile mücadele ettim. Ön cam, kalorifer tesisatı, ön göğüs, pedallar bölgesi derken el atmadığım yer kalmadı. En sonunda hatayı tesadüfen buldum. Ön cam silgi motorunun üzerinde bulunan plastik koruyucu kapağın hatalı monte edildiğini/ettiğimi (birkaç kere sök tak yapmıştık) fark ettim. O plastik koruyucu yerine takılırken ön camın alt kısmındaki bölgede bulunan kanala tam oturmazsa aşağıya su kaçırıyor. İşin ilginç yanı cama kova veya hortumla dökülen sular hızlı aktığı için bu gölgeyi geçiyor, o nedenle de buradan içeriye girmiyordu, ama yağmurda süzülen (yani yavaş akan) sular bu koruyucunun arkasına sızıp aralık kalan kanala oradan da kalorifer havalandırmasından içeriye giriyordu. Yağmur altında uzun süre bekleyen aracınıza binip kaloriferi açtığınızda içeriye buhar ve nem kokusu giriyorsa o plastik koruyucunun kanalında olup olmadığını kontrol edin.

kesin çözüme ulaştık sizinkine benzer bi durum çıktı ön camdaki silecek kollarını hareket ettiren iç tarafta kalan demir çubuklar yağmur suyu yavaşça geldiği için boruyu ıslatıp altından damlaya damlaya havalandırmanın üstünden içeri girmesine sebep oluyormuş kelepçe baklayıp güzelce parçaların montajını yaptım şarıl şarıl yağmur yağıyor ama artık içeri sızan su yok sonunda çözebildim :)) tşk ederim...

MuhammedİRVASA

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Ayrı sorunu 2012 Astra j aracimda karşılaştım. Bahsedilen silecek kolu kısmında kelepçe var söküp baktık. Ama kalorifer motorunun içine su doluyor bir şekilde ve yolcu tarafına su doluyor. Su tutuyoruz vs birşey yok ancak yağmur ve kar yağdığında su içeri bı şekilde giriyor çözümü olan var mı burda bahsedilenler dışında

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun...