corsa 1.7 dti

tb8cth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar yaklaşık 1 ay önce 2003 model tek kapı corsa 1.7 dti aldım. Alırken opel servisine arabayı gösterdik modeline göre temiz bir araba olduğunu söylediler 77 000 km de olması, 5 kişilik binek tip olması filan hoşuma gitti ve aldım bana göre çok güzel bir arabaydı ama aldıktan sonra her gören birşey söyledi...

Benim öğrenmek istediklerim etrafımdaki felaket tellallarının dediği gibi bakımları çok masraflımıdır...

*1.7 combo kullananların dediklerine göre bir kayış varmış, yanlış duymadıysam triger kayışı bu nedir? kaç km de değişmesi gerekir? daha önce değiştiğini ben anlayabilirmiyim? değişmemişse beni biranda yolda bırakacak türden bir parçamıdır...

*Arabama binenler frenlerin zayıf olduğunu söylüyorlar iyi bir fren bakımı n kadara mâl olur?

*Bozuk yollarda ön taraflardan tkırtılar geliyor bu kötü bir şeyin mi habercisi giderilmesi tahmini ne kadar tutar?

*İlk fırsatta bir doğanla takas edeyim mi?...

Bu konularda bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok çok teşekkür ederim... Servis tarifesinde selamın 25 tl olduğunu düşünürsek buradan edineceğim bilgiler benim için yol gösterici ve güvenilir olacaktır... Saygılarımla Niyazi AVİZE

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam
Alirken sormadinmi triger kayisinin degisip degismendigini 60000km de,koparsa agir masrafa yol acar..
Fren problem olmaz fren yagini ölctür olmazsa degistir...fren balatalarina baktir..
sesler stabilerden gelebilir

Deniz İçgüdel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun iyi günlerde kulan.
Garantisi bitmiş özel bi servise götürmeni tavsiye ederim.
Triger degişmediyse degiştir allah korusun koparsa ağır masrafa yol acar.
Bakımları yetkili serviste pahalı fakat özel servislerde 150-170 arası bişey tutar.
Disklerden ses geliyorsa,aşınma varsa ince bi torna atırırsın bide balatalr değişir buda 120tl ye filan olur km si düşük tabi orjinalse bu yüzden bence diskleri degiştirmeye gerek yok ince bi torna yeter.

doganlada asla takas etme aracın dogandan cok daha iyi bi araç...

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar yaklaşık 1 ay önce 2003 model tek kapı corsa 1.7 dti aldım. Alırken opel servisine arabayı gösterdik modeline göre temiz bir araba olduğunu söylediler 77 000 km de olması, 5 kişilik binek tip olması filan hoşuma gitti ve aldım bana göre çok güzel bir arabaydı ama aldıktan sonra her gören birşey söyledi...

Benim öğrenmek istediklerim etrafımdaki felaket tellallarının dediği gibi bakımları çok masraflımıdır...

*1.7 combo kullananların dediklerine göre bir kayış varmış, yanlış duymadıysam triger kayışı bu nedir? kaç km de değişmesi gerekir? daha önce değiştiğini ben anlayabilirmiyim? değişmemişse beni biranda yolda bırakacak türden bir parçamıdır...

*Arabama binenler frenlerin zayıf olduğunu söylüyorlar iyi bir fren bakımı n kadara mâl olur?

*Bozuk yollarda ön taraflardan tkırtılar geliyor bu kötü bir şeyin mi habercisi giderilmesi tahmini ne kadar tutar?

*İlk fırsatta bir doğanla takas edeyim mi?...

Bu konularda bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok çok teşekkür ederim... Servis tarifesinde selamın 25 tl olduğunu düşünürsek buradan edineceğim bilgiler benim için yol gösterici ve güvenilir olacaktır... Saygılarımla Niyazi AVİZE

triger kayışının degişim Kmsi corsa 1.7 dti için 90bin kmdir.Eger iyi Bir ustanız varsa müsait bir zamanınızda kontrol ettriniz.içinize sinmeyen bir durum olursa değiştiriniz 250tl civarında masrafı var.bir tek kayış değişmiyor.bilyelerde değişiyor.Zaten set Halinde satılıyor genelde(bilyeler ve kayış).Değiştirirken devri daimi kontrol ettirmeyi unutmayın.Bazen problemli olabiliyor (su kaçakları oluyor).Frenleri arabanın sınıfında çok iyi bence.Disk ve Balata olarak GM Marka Tercih Ederseniz.Hem uzun Ömürlü olur Hemde Güvenli duruş Elde Edersiniz(Ben 8-9 aydır Gm Kullanıyorum Çok memnunum).Direksiyon İse Kronik Bir Arızadır.Yedek parça Satan Yerlerde Direksiyon Tamir Seti olarak Satılıyordu 50 tl civarındaydı fiyatı onu da alıp Taktırırsanız Hiç Bir Problemi Kalmaz.Ben 2.5 Seneyi Aşkındır Corsa 1.7 Dti Kullanıyorum.Bunları Yapıp 7500kmde bakıma Gittinizmi Hiç Problemsiz Arabanızı Kullanırsınız.Siz Etrafınıza Pek Kulak Asmayın :).Hayırlı ve kazasız Günler Dilerim.

scoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger kayışının degişim Kmsi corsa 1.7 dti için 90bin kmdir.Eger iyi Bir ustanız varsa müsait bir zamanınızda kontrol ettriniz.içinize sinmeyen bir durum olursa değiştiriniz 250tl civarında masrafı var.bir tek kayış değişmiyor.bilyelerde değişiyor.Zaten set Halinde satılıyor genelde(bilyeler ve kayış).Değiştirirken devri daimi kontrol ettirmeyi unutmayın.Bazen problemli olabiliyor (su kaçakları oluyor).Frenleri arabanın sınıfında çok iyi bence.Disk ve Balata olarak GM Marka Tercih Ederseniz.Hem uzun Ömürlü olur Hemde Güvenli duruş Elde Edersiniz(Ben 8-9 aydır Gm Kullanıyorum Çok memnunum).Direksiyon İse Kronik Bir Arızadır.Yedek parça Satan Yerlerde Direksiyon Tamir Seti olarak Satılıyordu 50 tl civarındaydı fiyatı onu da alıp Taktırırsanız Hiç Bir Problemi Kalmaz.Ben 2.5 Seneyi Aşkındır Corsa 1.7 Dti Kullanıyorum.Bunları Yapıp 7500kmde bakıma Gittinizmi Hiç Problemsiz Arabanızı Kullanırsınız.Siz Etrafınıza Pek Kulak Asmayın :).Hayırlı ve kazasız Günler Dilerim.
SELAM ALPER senin egr conta ilemi iptal edilmişti?

tb8cth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gösterdiğiniz ilgiden ve verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ediyorum... Ben arabayı bir emlakcıdan aldım oda bir ev karşılığı almış kullanmadığı için de araba hakkında pek birşey bilmiyor herhalde. Gerekli bakımlarının yapıldığını söyledi ama beni pek tatmin etmedi bende kafama takılanları burda paylaşmak istedim benim için çok faydalı oldu... Saygılarımla....

Chameal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar

bende corsa 1.7 Dtı almak üzereyim araç 100 bin km civarı.. artıları ve eksileri ne olur yardımcı olabilirmisiniz..

hakki_selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger iptalini bende yaptıracagım aynı aracımdan var. motor ömrü için iyi olur , performans artısı olur diyorlar. ama cok yakarsa diyede çekiniyorum.