Çokk çoook çok acil yardım.

eZeL..

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle herkese iyi akşamlar aracım conta yakmıştı ve bende yapılması için aracı servise bıraktım subaplar değişti motor taşlandı iticileride değiştirelim dediler değiştirdik bakımları yapıldı yağı suyu derken aracı temize çıkardık yaklaşık bi saat önce aracı teslim aldım herşey güzel gidiodu araç yağ gibi olmuştu fakat benzinliğe girdim depoyu doldurdum aracı bi yıkatayım dedim stop etmeden aracı yıkattım rölantide biraz çalışsın istedim birden bire araca titreme düştü ve anlık tüketim 2.5 2.7 gibi değerlerde oynuyordu motor sarsıntılı çalışmaya başladı ve titriyordu hararette çıkma oynama felan olmadı motor su deposu gayet sakindi ama araç ne kolay kolay gaz yiyiyordu nede sarsıntısında azalma vardı klimayı açtım ve direk rölanti düştü stop etti sonra çalıştırdım geç marş aldı ve titreme devam etti kalkışta gazı zor yedi ve gürültülü bi şekilde egzoz sesi çıkmaya başladı anlık tüketim gaza dokunduğum anda 39.8'de sabit kalıyordu başına gelen fikri olan aklına bişi gelen varsa rica ediyorum benimle paylaşabilirmi???

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ömer bu şekilde teşhis koymak imkansız. Araç kısmen rektefe olmuş, üst taraf sökülüp yeniden toplanmış, bu sorunun cevabını araca müdahale eden ustalar daha iyi bilir. Belki bir şeyleri yanlış yaptılar :(

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ömer mutlaka yanlış hava alıyordur oda lambda verilerini bozuyor zengin çalışmada boğuluyor.
boğazdan manifolta kat öncesine hatta örgülü egzos eklemlerine baktır

göksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk başta sorunsuz çalışıyordu dediğinize göre motor içi sıkıntı olmayabilir bencede selim abinin dediği gibi hava giriş hortumlarına ve soketlere falan baktır,seste yine benim başıma geldiği gibi eksoz spiral borusunun olduğu yerden sıkıntı çıkarmış olabilir,aracında lpg var mı bilmiyorum ama yazmadığına göre sanırım yok,olsaydı eğer regülatör içindeki ısı müşürenede baktır diyecektim,titreme sorunu için bende motor kulağında sorun yaşamıştım,yinede ilk önce savaş abinin belirttiği gibi yaptırdığınız yere aracı götürüp cihaza bağlatırsanız herşey ortaya çıkacaktır,saygılar.

eZeL..

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabah servise gitmek için yola çıktım araç yine aynı şekildeydi bende okadar masraf ettim o psikolojiyle gazı bastım bastımm 4'devirin üstüne zorla çıktı ufak bi pat sesi geldi ve araç canavarlaştı birden anlam veremedim düzeldi.
gidip tüp ayarı yaptırdım sıfırdan aracı kontrol ettirdim hiç bir sıkıntı yok ama rölantim 1.devirin üstünde kalıo gaza dokununca aşağıya doğru iniyor.
hiç birşey anlamadım napıcam bilmiyorum

yusufdiyar

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pat sesi denince akla büyük ihtimal sente atması geliyor. sente ayarına bir baktırırsan iyi olur. benzinin yada mazotun kirli olması yada pislik konusu düşünülebilir.