Çok Canın Sıkkın Arkadaşlar Aracın Kapıları Açılmıyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar aracım da bir sorun var. Araç belli bir süre çalıştırmaz isem kapılar kumandan açılmıyor sadece o değil kontak anahtarı ile de açılmıyor. Deli olacağım... araç biraz çalışıp gezdikten sonra kendi kendine düzeliyor. Bir çözüm bulamadım gitti.

volkanguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arızayı tam teşhis adına araç kumandadan kapıları acmıyor anahtar ile acıldıgında 4 kapıyıda acıyormu acmıyor ise kontaktan araç marşa basıldıgında calışıyormu

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya akü veya şöför kapısı kapı açma mekanizması gibi duruyor. kumandadan açılmaması bir yana kapılar anahtar ile de açılmıyorsa bildiğim kadarı ile şöför kapısındaki mekanizma şöför kapısının kilidini açılırken tetikleyip diğer kapı ve bagaj kilidini de açıyor.
tahminen bu mekanizmada bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.
Nadir işinin ehli bir oto elektrikçiye danışsan iyi olur.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım da bir sorun var. Araç belli bir süre çalıştırmaz isem kapılar kumandan açılmıyor sadece o değil kontak anahtarı ile de açılmıyor. Deli olacağım... araç biraz çalışıp gezdikten sonra kendi kendine düzeliyor. Bir çözüm bulamadım gitti.
kumandadan açılmıyor, kontaktan da açılmıyorsa nasıl gezip gelebiliyoruz:D
akü gibi görünüyor, çalıştıktan sonra şarj olup normale dönüyor gibi sistem.

volkanguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar uzm oto elk teknisyeni emek oto bosch car servisi çalışanı olarak her türlü elektrik elektronik arızaları için yardımcı olmaktan mutluluk duyarım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi olay şöyle araç belli bir zaman durduğunda uzaktan kuman da işle kapıları açamıyorum cıyak diye ses geliyor ama kapılar da tık yok. Sonra şoför kapısınıdan açıyorum sadece o kapı açlıyor biraz gezip dolaştıktan sonra tekrar eskisi gibi kapamaya açmaya başlıyor. Hatta kuman da ile kapamayıp kontak ile kapadığım da bazen aynı sorun oluyor. Şimdi gittim aküyü şarza verdim. Oradan bir akü taktılar. Bir konu daha dikkatimi çekti araca uzun kısa yapınca motor devrinde düşme oluyor. Kesiliyor birden.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:56 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:55 ----------

@okican

volkanguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arıza akü gibi görünüyor fakat bi konu daha var araç kumandası orjinal kumandamı yoksa sonradan takılan kumandalardanmı birde araca kacak testi yani tüm kapılar kilitliyken direk akü kutup başı sokülerek aracın cekmiş aldugu sukunet akımına bakılması lazım belki akü saglam fakat araçta kacakta olabilir bu dediğim işlemleri multimetre dedigimiz cihazın varsa kendinde yapabilirsin

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Uzaktan kumanda takılalı sanırım 4 yıldan fazla oldu...