Astra h 1.3 cdti esp ve ariza lambasi yaniyor-acİl yardim bekliyorum

denizzined

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ayırca bu araçta yaşayacağınız diğer bir sorun da ECN12008 kodlu pedal konum sensör arızası bu arızayı iklimi sıcak bir bölgedeyseniz ve şu yaz sıcağının olduğu günlerde bu arızayı alırsınız, baya bir araştrdım çözümü pedalı değişmek diyorlar ama pedal değişmekle çözüm olmuyor pedal fiyatı işçilikle 1250 TL civarı daha fazla çıkaranlarda oluyor, sorun şundan bu araçlarda beyin motora yakın bir bölgede olduğundan aşırı ısınınca bu arızayı veriyor, beyini tamir ettirmek biraz ucuza geliyor ama beyin değişirse 6000 TL civarı ama iyi bir beyinci bulur tamir ettirirseniz baya bir süre gidiyor, yeni beyinde çözüm değil çünkü kronik bir sorun.

mehmethan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu söylediğiniz arızayı bende ilk opel aldığımda yaşadım, benimde aracım 2010 1.3 cdti otomatik bu söylediğiniz 2 arızayı verdiğinde araç çekişten düşüyor, devir yükseliyor vites atmıyor, söylediğiniz arızanın çözümü bende şöyle oldu, kodlar vites ve termostat arızası veriyor ama yapacağınız şey EGR valfini Map ve Map sensörlerini temizletmek bunları temizletip arızaları sildirin, sorunun düzeldiğini göreceksiniz.

Ben EGR valfini, Map ve Maf sensörlerini daha önceden temizletmiştim. Demek ki geriye bir tek termostat kalmıştı. Onu da yaptırdım. :)

Son düzenleme:

denizzined

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bu sorun beni baya uğraştırdı ama termostat değiştirmeye gerek kalmadı bunları yapınca düzeldi, egr valfi zor ama map ve map sensörü sökmesi ve temizlemesi kolay onları kendim geçenlerde temizledim yine, ama en önemlisi pedal konum sensör arızası geçenlerde hava biraz ısındı normalin üstünde Malatya'da P1120 arızası bir yokladı, ELM27 var arızayı siliyorum yola devam :)

Son düzenleme:

Firatft

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ayni olay benimde basima geldi beyini tamir ettirdim 1kusur lira verdim ama 6 ay gecmeden yinr ayni arizayi yapti izmirden cesmeye yaklasik 60km sonra esp isigi yamiyir vites kilitleniyor sadece dusurebiliyorum vitesi ariza lambasi yaniyor ve fan aciyor 5 dk saga cekip bekliyorum tekrar kontak basınca duzeliyor izmirde anlayan bilen biyer varmidir baktirabilecegimiz cunku her yer ayri bir sey söylüyor