CHECK ( yol bilg. )

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede var Bu Sorun Far Ayar Yapıyor ( Yani araç ilk çalışmada aşağıdan yukarı doğru kalkıyor lamba ) Lambalar Yeni Alındı çalıştıktan kısa süre sonra aynı hatayı veriyor ( Low Beam FLD/Visions )
Far içerisindeki motorlar sağlam yani

yinede ecu bozuk olabilirmi

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Sonuçta farlar çalışıyor ve aydınlatma sağlıyorsa ECU'nun bozuk olma ihtimali de düşük olmuyor mu?

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Far yıkamalardan bir atnesinin çalışmıyor oluşu böyle bir uyarıya sebep olabilir mi? Sol farda soru oluğunu gösteriyor hata detayı. Sol farın da yıkaması çalışmıyor.

ondercdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim farlar ayarda yapmıyor hata uyarısıda vermiyor...yani öyle belirgin aşağıdan yukarıya kalkış görmedim...bi sorun var mı sizce??

ondercdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
far yıkaması olmadığı için hata vermez..benimkisi hiç yok öyle bir hataya neden olmuyor ama...50 tl diyolar alamadım bir türlü paraya kıyıpta:(

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
benim farlar ayarda yapmıyor hata uyarısıda vermiyor...yani öyle belirgin aşağıdan yukarıya kalkış görmedim...bi sorun var mı sizce??

Aşağıya yukarıya kalkış ve inişleri aracın eğim pozisyonuna göre oluştuğunu biliyoruz. Araç öne veya arkaya doğuru eğimli iken faraçıldığında çok belirgin olarak hareketi görebilirsiniz.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Bugün bağlatı soketilerini söküp pas sökücü ile temizleyip hava sıktım, temizledim. Büyük bir umutla artık sorun kalkmıştır derken hareketimden bir süre sonra aynı uyarıyı gördüm. malesef sorun devam ediyor. Sorun olmayabilir, tüm fonsiyonlar düzenli bir şekilde çalışıyor olabilir ama devamlı CHECK yazısının görülüyor olması zamanla bilgi ekranında gösterilecek diğer uyarıları dikkatimi çekmeyeceğini düşündüğüm için bir an önce o sorunu halletmek istiyorum.

Yarın kendim söküp bakacam. Ama hangi parçanın tam nerede olduğunu bilemiyorum. O yüzden bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Xenon beyni, yükseklik ayar motoru ve denge sensörlerinin tam yerleri nerede ve bunları sökmem esnasında dikkat etmem gerekn özel bir durum var mı?
ayrıca bütün bu açıklamalardan sonra sorunu needen kaynaklandığıyl ilgili bilgisi olan arkadaşlarında fikirlerini bekliyorum.