Brake pad

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 günden beridir ''brake pad'' yazısı çıkıyor yol bilgisayarında kapatıp açınca kayboluyor ama büyük ihtimalle fren balatalarında problem vardır değilmi,çünkü geçenlerde ''check oil level'' çıktığında 600gr yağ ilave ettim yazı söndü...bazen adamların teknolojilerine bayılıyorum ya heriflerde ne sanayi var.. abi ne mühendis var...adam yağ hazne bölümüne sensör koymuş yağ seviyesini kontrol ediyor..veya fren balatasına sensör koymuş bunu denetliyor..

'' eğer arabayı ilk çalıştırdığınızda çıkıyor ve fren pedalına basınca geçiyorsa , problem yok, bu fren lambaları kontrolü içindir...
ama eğer frene basınca gitmiyorsa, fren lambalarınızı bir kontrol edin. fren lambalarınızdan biri yanmıyorsa bu uyarıyı verir.'' servisin ve çoğu kişininde düşüncesi bu sizce doğrumudur?

Son düzenleme:

saracoğlu1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet doğru tahmin fren balataları bitik en kısa zamanda değiştirmeni tavsiye ederim yoksa fren balatalarının sensörleri var onları da aşındırıyor

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi balata olduğu yazmıyo değilmi komplemi değişecek ille yani...ayrıca seti 116 tl gibi bir rakam gördüm biraz önce doğrumudur acaba? veya orjinali hangisi ki vectra b lerin

saracoğlu1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi balata olduğunu yazmaz zaten kendinde kontrol edip göz ile anlıyabilirsin bitik olanları

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi balata olduğu yazmıyo değilmi komplemi değişecek ille yani...ayrıca seti 116 tl gibi bir rakam gördüm biraz önce doğrumudur acaba? veya orjinali hangisi ki vectra b lerin

:confused:Büyük ihtimal ön balatalar dir,yanilmiyorsam arkalarda sensor yok

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi yaw :S arkalardada var diye biliyorum gt lerde ama bi araştırıyım ben dur.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir arastir ama arkalarda olmuyor biliyorum sirf önlerde
Komple degismeye gelince önce bir bak tekerleri sökersen bir ün icin sonrada bir arkaya hangisi bitmis ise onu degistirirsin,ama dedigim gibi sensor bir önlerde olmali

Son düzenleme:

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Frene basınca giden fren lambalarının kontrolü. Brake Pad ise başka. Bu ikisini karıştıranlar var.

Brake pad bende de çıkıyor ama frenlerimde sorun yok. Uzun yol yapıp çok fren kullandığımda gidiyor, yani fren balataları pislendiği zaman da bu uyarıyı veriyor. Uzun yolda freni kullandı iseniz rampa inişlerinde pislik temizleniyor ve bu uyarı gidiyor. Ama sürekli kalıyorsa ya müşürdendir, ya müşür bağlantılarından ya da gerçekten balatalar bitiktir.