CHECK ( yol bilg. )

VecTraTöR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol bilgisayarında özellikle soğuk zamanlarda

Low Beam
Fld/Vision

şeklinde bir yazı çıkıyor biraz araştırdım ama bulamadım tam olarak ne olduğunu sadece ilk çalıştırmada çıkıyor kapatıp açtığımızda tekrar görünmüyor.. Ek olarak araçta xenon var büyük ihtimalle onunla ilgili birşey düşük ışık falan gibi şeyler ama farlarda hiçbir sorun yok :rolleyes:

nedir acaba bu ? :help:

şimdiden teşekkürler...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farlarla alakalı bi arıza bi omega sahibi arkadaşımız açmıştı bu konuyu

VecTraTöR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok mu bilgisi olan?

GUARDIAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun hocam 1 hafta önce bende de aynı dert wardı far motoru arzası yada fardaki ayar tırnaklarından biri kırılmış olabilir bi kontrol et far otomatik ayar yapamıyor ondan arıza weriyor...bi baktır eger ayaklardan biri kırıksa far camı ısıtılıp cıkıyo sonra bi tamponcuda kaynattırırsın olmadı yeni far görünüyo

bayazitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İleri Görüş Parlaklığı Düşük

Kardeş ben sana bu konu hakkında bilgi vereyim. Low Beam FLD/Visions uyarısı xenon farlı araçlarda br hatadır. araçta iki adet seviye sensörü, iki adet ECU (Elektronik Kontol Birimi yani Xenon Far Beyni), iki adet te sağ sol farların içinde xenon far moturu bulunmaktadır. %98 ihtimal ECU (Elektronik Kontol Birimi yani Xenon Far Beyni) biri arızalanmıştır. Serviste Tech 2'ye bağlattığın zaman sağ ve sol xenon far seviyeleme cihazı diye iki bölüm var. sağ veya sol hangi tarafın ECU'su arızalıysa onu değiştirmen lazım. sorun giderilir. değiştirmezsen nolur : xenon faların aydınlatır fakat araç hızına v yola göre ayarlama yapmaz. araç çalıştırmadan farları açma.
benim araçta da aynı uyarı vardı. servis bile sorunun ne olduğunu tam açıklayamıyr ama ben sorunu araştırarak buldum ve çözdüm. ekrandki uyarı gitti. farlarım kendini ayarlıyor.
unutmadan....ECU'nun tanesi 575 YTL. ben 200 yt'ye çıkma buldum sorunu halletim.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Low Beam FLD/Visions uyarısı çıkıyor. Xenonların çalışmasında herhangi bir sorun yok. Alçalma ve yükselme ayarı yapılıyor olmasına rağmen uyarının hala çıkmasının sebebi ne olabilir acaba?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ampullerinizin ömrü azalmış olabilir.