Çelik Bar

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Çelik Bar

batu link' Alıntı:
[quote author=omergokbulak link=topic=2394.msg49245#msg49245 date=1317491535]
(batu,
ben daha dün bu konuya dahil oldum ama inan araştırmadığım hiç bir bilgi kaynağı kalmadı. evet son çıkan tüm araçlarda var. ama öncesinde yok!

hiç sorun değil !! birbirimizden çok şeyler öğreneceğiz !! hepimiz burada birbirimiz için varız !! değilmi kardeşlerim ?
[/quote]

+1000

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

arkadaşlar eksper bugun bakmışta araca sis lambasıyla radyatörü tamire göndermiş! bende tamir istemiyorum bu konuyu kaskoya bildirdim geri dönüş yapılacak dediler pek umutlu değilim! çok moralim bozuldu acaba nasıl bi baskı oluşturabilirim? bu konuda tecrübesi olan var mı?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

omergokbulak link' Alıntı:
arkadaşlar eksper bugun bakmışta araca sis lambasıyla radyatörü tamire göndermiş! bende tamir istemiyorum bu konuyu kaskoya bildirdim geri dönüş yapılacak dediler pek umutlu değilim! çok moralim bozuldu acaba nasıl bi baskı oluşturabilirim? bu konuda tecrübesi olan var mı?

Benim eski aracımda başıma gelmişti bu olay aracı servise çektirdiğimizde işçilik dahil 10 bin 800 TL masraf çıkmıştı, kasko 9 bin 100 TL masraf olduğuna dair eksper raporu sundu, farkı benim ödemem talep edildi. Servise sorduğumda kasko tamir yapılabilecek parçaları onarır maliyeti azaltır bu nedenle böyle bir fark doğabilir biz ise tüm parçaları yenileriyle değiştiririz bu yüzden maliyet rapordan daha yüksektir dendi. Hemen koskoya itirazda bulundum belirttikleri 9.100 TL'lik masrafın detaylarını istedim. Anlaşmalı oldukları bir serviste tüm parçaların yenileriyle değiştirileceğini hiçbir parçanın onarılmayacağını bildirdiler. Bende bu servise aracı çektirip tüm parçaları sıfır olarak yenilettim. Biraz uzun oldu ama inşallah bu bilgiler işinize yarar.

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

sizin diğer yaptırdığınız yer yetkili servis miydi? orijinal parça mı kullandılar?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet diğer yaptırdığım yerde yetkili servisti, tüm parçalar orijinal takıldı.
Kesinlikle kasko şirketinizin üzerine gidin, itirazda bulunun ceplerinden çıkacak para 300-500 TL azalacak diye parça tamiri yaptırmayın!

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

gereken itirazlarda bulundum. eksperle de görüştüm. eksper olumsuz konuştu zaten delinme falan yok birkaç terde hafif ezik var dedi. bu yüzden değişme yapmaz şirket dedi.
benimde yapmam, uymam gereken prosedür var dedi o parçayı tamire göndermek zorundayım yoksa sonra banada hesap soruyolar diyince ben artık bi şey söyleyemedim. ama yinede direnmeye devam edecem zaten kaskomda delinecekmiş!
acaba aracı radyatör tamir edildi diye kabul etmeme hakkım var mı*?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tamir gördüğü için aracı kabul etmeme hakkınız var mı onu bilemiyorum diğer arkadaşlara danışmak lazım

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kabul etmeme hakkı yok diye biliyorum
çünkü sözleşme imzalarken bunlar hep sözleşmeye ekleniyor ve biz hiç okumuyoruz uzun diye
Kasko eğer tamiri mümkünse mümkün mertebede tamire gönderir hemen hemen tüm kaskolarda bu şekilde
o yüzden çoğu zaman kazadan sonra o parçayı değiştirmek için tamamen parçalanıyor ki tamir görmesin ve
direk değişim talep edilsin diye

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

evet hakan bey eksperde bana aynen sizin söylediklerinizi söyledi. kabul etmek zorundaymışım. gerçi delik yok dedi içiniz rahat olsun dedi, ben şahsen adama inandım güvendim. ama o tamir edilecek şirketteki bayan beni biraz huylandırdı.
yok biz garanti vermiyoruz versekte 1 yıl veriyoruz falan!

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

ben yinede o parça nın aracıma takılmaması için ısrarda bulunacam. gerekirse genel merkezi arayacam. çünkü tamir şirketi en fazla 1 yıl garanti veriyor benim aracımın ise 20 ay garantisi var daha. burdan belki birşey çıkarabilirim?