Çelik Bar

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Çelik Bar

omergokbulak link' Alıntı:
yok baktım sadece tampon , bar ve karburatörde zarar var sis lambaları bile aktif durumdaydı. bu konuyu açtığınız iyi oldu aslında. airbag ler neden açılmadı acaba?

Resimde görünenin klima radyatörü mü yoksa motor radyatörümü olduğunu bilmiyorum ama hasar gördü ise hasarın miktarı biraz artacaktır, aracın onarımı aşamasında dikkat etmeniz gereken radyatörünüzdeki hasar sadece plastik aksamda yani bağlantı kısımlarında meydana geldi ise servis bu işlemi yapan aracı firmalar vasıtası ile radyatörün onarımı yoluna gidebilir, radyatör gibi parçalarda onarım çok riskli olduğu için kesinlikle değişimini talep edin, tamirli radyatör yüzünden çok başım ağrıdı bilginiz olsun.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun ama airbaglerin açılmaması emniyet kemeriyle ilgili olabilir takılı değilse tehlikeli bir durum arz ettiği için airbagler açılmaz

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eğer radyotöe de değişecek ise,yine önemli değil !! bu tarz parçalar aracın satış değeri ile direkt alakalı değildir !! kafan gayet rahat olsun !! mesela aracın çamurlukları,kaputu, hele hele ön paneli  ve podyeleri değişmiş olsaydı ,o zaman değer kaybı olurdu işte  !! 

sahinakpul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

omergokbulak link' Alıntı:
evet sakınan göze çöp batar sözünü son 4 aydır çok yaşıyorum! en son bu olayı yaşadım işte umarım bu son olur. yinede çok şükür. sizlere nasıl teşekkür eedebilirim? (forumda yeni olduğumu ve hiç bir şey bilmediğimi daha öncede yazmıştım.)

Çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

bir şeyi merak ediyorum..
kaç km hız ile çarpıtınız? (hatırlıyorsanız)
otobusun arka tamponuna mı çarptınız?
başka bir yerine mi?

araba yavaş çarpmayla mı bu kadar zarar gördü?
hızlı çarpmayla mı bu hale geldi?
onu merak ediyorum...

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle geçmiş olsun. Canınız  sağolsun diyelim. üzülecek ve kafanıza takacak hiç bir sey yok merak etmeyin . çünkü buna benzer bir kazayı bende geçirdim. aşağıdaki linkte benim aractaki hasarı ve çelik barı görüp kıyaslayabilirsiniz. gördügüm kadarıyla çelik barınızda , klima radyatoründe  hasarlarınız var. kesinlikle farlarınızı ve sinyal lambalarınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim. benim aracta her iki far sağlam gözükmesine ragmen kırıktı. bende çelik barda herhangi bir egilme olmadı ve airbağ acılmadı. kaza durumunuza bakınca zaten çok süratli olmadıgınız anlaşılıyor. airbaglarin acılmaması normal. klima radyatoru benim aracta degisti( servis biz bunu daha da kıracagız yoksa kasko tamire gönderir dedi ve ellerine sağlık diyorum şimdi :D ). sizinde çelik barın degişmesi iyi olur ancak degişmese de cok da sorun olacagını sanmıyorum cünkü aşırı bir egilme de olmamış. asıl koruyucu panel aracın boyuna dogru olan kalın barlar cünkü. tekrar geçmiş olsun

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=1484.15

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

süratımı hatırlamıyorum kasistten sonra hızlandım 3 saniye içinde soldan minübüs çıktı o an 140 hp hesaba katarsanız en az 30  km hız vardır. Ama şanssızlığım minübüsün cantına denk gelmesi oldu! çelik barı da tamponu da o mahfetti zaten! Neyse oldu artık biraz önce elazığ karalarla görüştüm önemli bi sıkıntı olmadğını söyledi 10 gün ayrı kalacaz  artık...

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

"dinojasie" radyatörü değişmezler mi diyosun? Karalarda şu an arabam. Sizde karalarda mı yaptırmıştınız? Bu konuda yardımcı olursanız sevzinirim.

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖ncelikle geçmiş olsun o eyrilen parça çelik bar değil sizin sadece ön panel ezilmiş düzeltilebilir de değiştirilebilirde bunu en iyi servis teki teknikerler karar verir. değiştirmek bence daha iyi olur çelik bar arabanın kapılarında ve tavan vb. gibi yerlerde araç içi sürücü ve yolcuları  koruyan barlardır. çelik ten bir kafes oluşturup kabin içine ezilme ve şıkışma olmaması için önemli rol oynarlar. Tekrar tekrar geçmiş olsun allah bir daha göstermesin.

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

vigilante8 link' Alıntı:
֖ncelikle geçmiş olsun o eyrilen parça çelik bar değil sizin sadece ön panel ezilmiş düzeltilebilir de değiştirilebilirde bunu en iyi servis teki teknikerler karar verir. değiştirmek bence daha iyi olur çelik bar arabanın kapılarında ve tavan vb. gibi yerlerde araç içi sürücü ve yolcuları  koruyan barlardır. çelik ten bir kafes oluşturup kabin içine ezilme ve şıkışma olmaması için önemli rol oynarlar. Tekrar tekrar geçmiş olsun allah bir daha göstermesin.

Hayır servisle konuştum ben hasar gören çelik bar panel ayrı o kaputun  hemen altında panele zarar gelmesi kaputa zarar gelmesiyle aynı zaten! Bu çelik bar her araçta yok zaaten.