CD600

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: CD600

aeozbay link' Alıntı:
Bu navi 600 sistemini çok insan kullanmıyor galiba. Mesaj sayısındaki yoğunluktan anladığım kadarıyla nevcox ve cyclone daha çok kullanılıyor herhalde.

Ya da daha az sorun çıkardığı için olabilir mi?Sonuçta forumda en çok yaptığımız şeylerden biri sorunları paylaşmak.

CD500 ün tek sorunu şu anda harita.2009/2010 modeller için harita güncellemesi navigation.com da görünüyor.Mayıs başında darısı 2011 lerin başına.Türkiye'ye gelmesi de zaman alabilir.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Ya da daha az sorun çıkardığı için olabilir mi?Sonuçta forumda en çok yaptığımız şeylerden biri sorunları paylaşmak.

CD500 ün tek sorunu şu anda harita.2009/2010 modeller için harita güncellemesi navigation.com da görünüyor.Mayıs başında darısı 2011 lerin başına.Türkiye'ye gelmesi de zaman alabilir.
sorunla alakalı değil sonuçta bu cihazlardan sorun belirten 15 kişiyi geçmemiştir çözümleride var ama asıl problem bayilerin naviyi getirmeyi tercih etmemesi tüketici de istemiyor zaten navi nin işe yaramıdığını artık sağır sultan biliyor ve sırada beklemek istemiyorlar sonuçta hazırda olan aracı alıp ona taktırmak daha avantajlı geliyor. bayilerin necvox vs den büyük ihtimalle daha çok para kazanıyorlar orjinal opsiyonlara göre ayrıca cd500 daha iyi ses sistemine sahip diye hiç biryer yazmadığı için  sadece renki ekranı almak istemiyor kimse

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

astraowner link' Alıntı:
sorunla alakalı değil sonuçta bu cihazlardan sorun belirten 15 kişiyi geçmemiştir çözümleride var ama asıl problem bayilerin naviyi getirmeyi tercih etmemesi tüketici de istemiyor zaten navi nin işe yaramıdığını artık sağır sultan biliyor ve sırada beklemek istemiyorlar sonuçta hazırda olan aracı alıp ona taktırmak daha avantajlı geliyor. bayilerin necvox vs den büyük ihtimalle daha çok para kazanıyorlar orjinal opsiyonlara göre ayrıca cd500 daha iyi ses sistemine sahip diye hiç biryer yazmadığı için  sadece renki ekranı almak istemiyor kimse
Ben bu yorumunuza katılmıyorum.şahsen ben 5 ay Navili araç bulsunlar diye bekledim.Sunrooflu araç bulduk dediler; Cylone yada Necvox takarız abı merak etme..dediler..
şahsen ben ısrarla Bosch 'un urunu olan Navi 500 yada 600 gelsin diye bekledim. Muğla yöresinde benim bu konuda tek olmadığımıda biliyorum. şansımıza 2012 lerde Navi600 geldi.Harita oldukça yeterli, ekran çöznrlğü vs oldukça iyi, bluetooth sistemi Cylone ve Necvox'a nazaran oldukça kalıteli,GPS alıcısı oldukça kuvvetli...kimi arkadaşlar için Shark Anten bile önemli ise, navi600 ile shark antende var. Resim yüklenebiliyor ( ekran görüntüsünden sıkılanlar için ). Ses kalitesinı kıyaslama şansım hiç olmadı o yüzden yorum yapamayacağım.
Ancak genel anlamda, aldığım araba Alman Malı, üstündeki navi yada ekran ևin malı olsun önemli değil deniyorsa Necvox,cylone...
Yok arabam full orijinal olsun, desteği herzaman yetkili servisten alabileyim deniyorsa, Alman malı arabanın LCD Multimedia sistemide Alman malı olsun deniyorsa ( benim gibi ısrarla)
Bence Navi600 gerçekten güzel...
Eksiklikleri yokmu? TABİKİ VAR.
Ancak, bu şekilde bir genelleme yapılamaz.Beklemek istemeyen arkadaşların mutlaka önemli gerekçeleri vardır..
Ya çok heyecanlı sabırsızdır, ya elindeki arabayı satmıştır araca ihtiyacının aciliyeti vardır, yada bu sistemleri çok önemsemiyor sonra taktırırız nasılsa diyordur..
şahsen her arkadaşa  kararlarında saygı duymakla birlikte, ufak bir nüans ile yorumunuza katılmadığımı belirtmek istedim.
Selamlar,
Not: 6 ayda hiç bir arıza vs yaşamadığımda belirtmek isterim.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer imkan varsa ve şartlar uyuyorsa ben de navi 600 tercih edeceklerdenim. Harita konusunda da eğer yeterli değil ise 200 liraya muazzam detay sunan canavar gibi harici navilerle devam edilinebilir. Çünkü o kadar acil ve süreklilik gerektiren bir ihtiyaç değil. Ekran ve ses kalitesi, üstelik aracın orijinal opsiyonu olması daha öncelikli benim açımdan. Ama araç yoktur, mevcut araç hesaplı gelmiştir o zaman istenirse diğerleri de oldukça verimli olarak kullanılabilir.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben navi derim. Sunroof a pek merakım yok. Ama komple cam tavan dersen o başka tabi :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tabiki orjinalciler vardır bekleyen de vardır ama ben şu aracı alırken 2. araç olmasına rağmen beklemedim ve flexride almadığıma çok pişmanım başka herşeyi bilerek isteyerek aldım ama flexride için 3 ay dendi fiyat garantisi bile vermediler beklemedim bile ayrıca şikayet sitelerindeki opel aleyhine en büyük sıkıntı orjinal sistemin navisi.  insignia 2009 da çıktı 2009 da alıp hala navi güncellemesi bekleyen arkadaşım var ve opel sürekli geçiştiriyorlar istanbul da bile işe yaramıyor ana caddeleri çok belirgin mekanları anca buluyor kalitesi vs herşeyi çin malı üründen daha iyi olabilir ama fonksiyonel olarak geride navi konusunda yanından bile geçemez video 2 usb + ipod girişi dvd vs. Ayrıca bu ürünü satanlar arkasında duruyorlar opel cd500 için 3 yılda bir güncelleme bile getiremedi ben her türlü sorumda necvox elemanlarına ulaşıyorum herhangi bir problemde hemen değişim yapıyorlar sorgulama bile yapmıyorlar ayrıca işini bilen kişiler tarafından takılırsa sorunda yok sadece 1 kez kamera bozuldu hemen değiştirdiler.cd500 de bir parça takılarak video - kamera özelliklerine sahip olabiliyor ama 3000tl civarına denk geliyor buna rağmen yine orjinali isteyenler çıkar sizin gibi saygı duyuyorum ama gelen bir soruya hemen forumda sorunlular konuşuluyor o yüzden cd500 az geçiyor bu nedenle necvox/cyclone sorunlu herkes onlardan bahsediyor demekte yanlış bir yaklaşım bunu belirtmiştim. İnsignia ların çoğu cd500 dvd800 lü iken astra da çok azınlıkta bu da bayilerin ve tüketicinin tercih etmemesi kimse istemiyor demiyorum ama az. bu arada bizde tema değiştirme resim koyma işlemleri yapılabiliyor ve gps alıcı çok kuvvetli bu konularda hiç bir sıkıntı yok bluettoh için ben 1.5 yıldır kullanıyorum şuana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım ne karşımdaki nede ben sesle ilgili problem yaşamadık ama orjinal daha iyi olabilir birşey diyemem ama zaten buda navi 600 le ilgili değil cd400 de de var bluetooth

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Peki sunroff mu
Navi mi desem
kesinlikle navi özellikle bizim aracın gövdesine uyduğu gibi duruyorsa görüntü olarak civic te sunroof lu aldım bundan sonra donanım paketinin içinde gelmiyorsa direk sunroof tercih etmeyi hiç düşünmüyorum cam tavan değilse

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Peki sunroff mu
Navi mi desem

Bu tamamen kişisel bi tercih. Benim tercihim kesnlikle Navi olur.

ErnesTo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bluetooth navi600'de var mı? sadece sunrooflu stil pakette var diye biliyorum.
stil paket alamadım diye mecburen navi600'lü almak zorunda kaldım, teknolojik şeyleri pek kurcalayan yanımda yoktur açıkcası bundan belki anlamsız geliyor bana. şehir içinde heryeri bildiğim için navigasyonuda kullanmıyorum benim için büyük ekranda opel yazısından ibaret sadece navigasyon  :)